
A Brassói út forgalmának egyszerűsítésére nagy szükség van
Fotó: Pinti Attila
Nemsokára megtörténik a beígért forgalmi változás Csíkszeredában, a Brassói út vasútállomás előtti szakaszán, ahol a két gyalogátjáró helyett csak egy marad. Az utcában az új körforgalom tervezése elől is elhárult minden akadály.
2023. szeptember 17., 19:222023. szeptember 17., 19:22
Több mint két és fél éve felmerült már az az elképzelés, hogy egyszerűsíteni kellene Csíkszeredában az áthaladó forgalmat is elvezető Brassói úton a közlekedést, ennek pedig része a vasútállomás előtti útszakasz átalakítása is. Ott
Ezért döntöttek úgy, hogy a kettő helyett csak egy gyalogátjárót alakítanak ki, ennek kivitelezése viszont sokáig váratott magára.
Fotó: Pinti Attila
Noha múlt év vége előtt kijelölték a leendő gyalogátjáró helyét, ahol kétoldalt a járdaszegélyeket is akadálymentesítették, le- és feljárókat alakítva ki, azóta látványos előrelépés nem történt.
Mint kérdésünkre Bors Béla alpolgármester közölte, időközben
Az átalakítás ennél többet jelent, a vasútállomás előtti taximegállókat el kell költöztetni a közeli szökőkút melletti útszakaszra, erről már volt egyeztetés a taxitársaságokkal is – tudtuk meg. Az elöljáró szerint ugyanakkor az úttesten lévő burkolati jeleket is el kell távolítani, az új átjárót pedig a kijelölt helyre felfesteni.
Fotó: Pinti Attila
Ezzel egy időben a felszámolásra váró átkelőknél korlátokat szerelnek fel, hogy megakadályozzák a megszokásból történő áthaladást, ami igen veszélyes lenne a változtatás után.
Az átalakítás után a vasútállomás előtt két útsávot használhatnak a városkijárat felé tartó járművek, ellenkező irányban pedig lesz egy lehajtó sáv.
Fotó: Pinti Attila
Az is kiderült, hogy nem kell bírósági végrehajtóhoz fordulnia a polgármesteri hivatalnak annak érdekében, hogy a Brassói út és Zöld Péter utcák találkozásánál a körforgalom kialakításához szükséges terület egy részét tudja használni.
– vázolta Bors Béla.

Megegyezés hiányában bírósági végrehajtóhoz kénytelen fordulni a csíkszeredai polgármesteri hivatal annak érdekében, hogy a Brassói úton tervezett új körforgalomhoz szükséges közterület egy részét felszabadítsa.
Mivel a Zöld Péter utcából nagy esőzésekkor lefolyó vizet az esővíz-elvezető rendszer nem tudja megfelelően elnyelni, azt is befoglalják a tervbe, hogy ott nagyobb átmérőjű vezetéket helyeznek el.
Fotó: Pinti Attila
A terv elkészítése után, még a kivitelezés előtt ideiglenes körforgalmat alakítanak ki ott, amennyiben a közlekedésrendészet erre jóváhagyást ad.
Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.
Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter egyeztetésre hívta a lengyel PESA vasútijármű-gyártó vállalat képviselőit és hazai vasúti ágazat illetékeseit, miután kiderült, hogy 21 vadonatúj, korszerű vonatszerelvény vesztegel hónapok óta kihasználatlanul.
Közvitára bocsátották az 1990 januárja és 1992 december közötti diplomáciai dokumentumok titkosítását feloldó kormányhatározat-tervezetet – jelentette be a külügyminisztérium.
Újabb áremelésekkel indult a május, több töltőállomáson már 9 lej fölé emelkedett a benzin ára, miközben a gázolaj továbbra is 9,5–9,7 lej között mozog Romániában.
Fegyelmezettséget követelő felvonulások, egyszerű, de tartalmas kirándulások, kivonulások a szabadba, muzsikaszó kíséretében, gyöngyvirágot szedve – ilyenek voltak a régmúlt idők majálisai Székelyföldön.
Mínusz fokokat mértek május elseje hajnalán több székelyföldi településen, Csíkszeredában és Gyergyó térségében ismét erős lehűlés volt.
A 2., 4. és 6. osztályosok országos felmérőit május 12. és 28. között szervezik meg az oktatási minisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint.
Megnövekedett autós forgalomra hívják fel a figyelmet a rendőrök az 1-es országúton, különösen a hegyvidéki területek felé.
Pósfai Gábort, a Tisza Párt operatív vezetőjét a rendvédelmet és sportot felügyelő és irányító Belügyminisztérium vezetésére, Melléthei-Barna Mártont, a Tisza Párt jogi vezetőjét pedig az Igazságügyi Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Földimogyorót vont vissza a forgalomból a Metro Cash & Carry áruházlánc, mivel a termékeknél az aflatoxin szintje meghaladta a megengedett határértéket. A vásárlóknak azt tanácsolják, hogy ne fogyasszák el, hanem vigyék vissza.
2 hozzászólás