
Fotó: Székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatal
Kezdetét vette Székelyudvarhelyen a két éve elindított erdőtelepítés folytatásaként zajló facsemete-ültetés a Bükktetőn – közölte Facebook-oldalán a polgármesteri hivatal.
2024. november 20., 10:442024. november 20., 10:44
2024. november 21., 08:502024. november 21., 08:50
Október elején számoltunk be róla, hogy idén ősszel többhektáros területen terveznek tölgy, kőris és hegyi juhar facsemetéket ültetni Székelyudvarhelyen: a kadicsfalvi részen található Bükkfatetőn, illetve a Szarkakő aljában. A projekt a két éve megkezdett erdőtelepítés folytatásaként zajlik.

Több hektáros területen terveznek tölgy, kőris és hegyi juhar facsemetéket ültetni ősszel a kadicsfalvi részen található Bükkfatetőn, illetve a Szarkakő aljában.
A polgármesteri hivatal oldalán közzétett szerdai bejegyzésből kiderül, a Kadicsfalvához tartozó Bükktetőn már elkezdték ültetni a csemetéket a 3,7 hektáros kitisztított és bekerített területre.
A polgármesteri hivatal korábbi közleményeiből az is kiderül, 650 ezer lejre pályázott a székelyudvarhelyi városvezetés az országos helyreállítási tervben, ebből összesen 31 734 facsemetét szeretnének elültetni, amelynek 60 százaléka tölgy, a többi pedig kőris (20 százalék) és hegyi juhar (20 százalék).
A romániai polgárok valamivel több mint fele (50,4 százalék) úgy véli, hogy az Európai Unió és az Egyesült Államok közötti feszültségek körülményei között Romániának egyensúlyt kellene fenntartania a két partner között – derül ki egy felmérésből.
Öt székelyföldi helyszínen mutatják be Demeter Szilárd Hazaszótár című könyvét március 14-20. között.
Nicușor Dan államfő és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön aláírták a két állam közötti stratégiai partnerségről szóló közös nyilatkozatot a Cotroceni-palotában.
Idén is elindul a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz a csíksomlyói pünkösdi búcsúba a Kárpáteurópa Utazási Iroda és a MÁV Személyszállítási Zrt. szervezésében – közölték a szervezők csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
A pénzügyminisztérium azt javasolja, hogy a kormány 2026 végéig hosszabbítsa meg a gázolaj árának kompenzálását a közúti fuvarozók számára. A tervezet szerint 2026. április 1. és december 31. között literenként 85 banis támogatást kapnának a fuvarozók.
Stabilitási prémium a fiataloknak, támogatás a munkáltatóknak és több online szolgáltatás – több ponton is változott a munkanélküli-biztosítási rendszer.
Nicușor Dan államfő csütörtökön fogadta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Lehűlés és csapadék érkezik március második felére, felváltva az eddigi igazán száraz és szokatlanul meleg időszakot – jelzik előre a meteorológusok.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A Székelyföldről utazók által leggyakrabban használt repülőterek egy részén már enyhítették a kézipoggyászban szállítható folyadékokra vonatkozó szabályokat: bizonyos feltételek mellett akár kétliteres kiszerelésben is vihető folyadék a fedélzetre.
szóljon hozzá!