
Fotó: Gábos Albin
Most már eldobhatja a beton törmeléket, csempét, téglát, gipszkartont, aszfaltdarabokat, köveket vagy törmelékeket. Az akció 30 napig tart Marosvásárhelyen.
A város meghatározott pontjain speciális konténereket helyeznek ki, azoknak akik meg akarnak szabadulni ettől a hulladéktípustól. A konténereket három nap után új helyszínekre szállítják, lefedve ezzel az egész város területét. A kihelyezések helyszínét és időpontját előre fogjuk közölni a lakosokkal.
Arra kérünk mindenkit, hogy csak építési hulladékot helyezzenek a konténerekbe.
Az egyéb hulladéktípusok (például háztartási gépek vagy zöldhulladék) begyűjtését szintén időszakosan végezzük és erről előzetes tájékoztatást adunk. Hamarosan indul a zöldhulladékok begyűjtése.
Hátszeg sétány, a gyűjtőpontok közelében, az egyik konténer a járdán a volt posta előtt, a második konténer a Piros park területén,
Erdély utca, a híd alatti parkolóban, a Belvedere negyed felé vezető utca kereszteződésénél,
Bánság utca, az Erdély utcával való kereszteződésben, a Cantemir utca felé vezető úton, a szemetesek közelében,
Szorgalom utca, a csendőrség épülete melletti parkoló közelében.
Gyümölcskertész utca, a volt hőközpont közelében.
Bel- és külkapcsolati osztály
(X – fizetett hirdetés)
Közönségének alig 9 százaléka középiskolás korú – ezért alapvető cél lesz a jövőben, hogy nyisson a fiatalok felé a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház.
Sepsiszentgyörgyön olyan meleg van, hogy locsolni kell az utcákat. A TEGA köztisztasági vállalat naponta száz köbméter vizet használ fel a megyeszékhely hűtésére.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 21 megye több folyójának vízgyűjtő területére.
Robbanótöltettel felszerelt drónt találtak hétfőn Tulcea megyében – tájékoztatott kedden a védelmi minisztérium.
Őrizetbe vettek kedden a német hatóságok egy román állampolgárt, akit azzal gyanúsítanak, hogy egy szélsőjobboldali terrorszervezet megalapításával, „terrorháború” útján akarta megdönteni a román államot.
Egy emberkereskedelemmel kapcsolatos ügyben huszonhét Bihar megyei helyszínen tartottak házkutatásokat kedden a rendőrség, valamint a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) munkatársai.
Rendőrségi vizsgálat indult, miután egy 71 éves beteg a marosvásárhelyi sürgősségi kórház harmadik emeletéről lezuhant. A férfi egy melléképület tetejére esett, a balesetet követően pedig a sürgősségre szállították.
Érdemes figyelemmel követni az Országos Meteorológiai Igazgatóság adatait a kánikulában, hiszen többek között azt is láthatjuk, hogy mennyinek érződik a valós hőmérséklet.
A 2025-2026-os tanévben/egyetemi évben 3,518 millió iskolás és egyetemi hallgató tanult a hazai oktatási rendszerben, 33 100 fővel több, mint az előző tanévben/egyetemi évben – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Három személyautó ütközött a marosvásárhelyi Pandúrok sugárúton kedden délelőtt. Két ember sérült meg, egyiküket kórházba kellett szállítani.
1 hozzászólás