
Bende Sándor továbbra is Gyergyó térségéért dolgozna. Előbb az RMDSZ-re, aztán a választókra van bízva
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Újabb parlamenti képviselői mandátumra pályázik Bende Sándor. A jelentkezéshez szükséges dokumentációt szerdán tette le az RMDSZ-nél – jelentette be az iktatást követő sajtótájékoztatón.
2020. szeptember 16., 17:062020. szeptember 16., 17:06
2020. szeptember 16., 17:062020. szeptember 16., 17:06
Az RMDSZ-tagoknak szeptember 18-ig kell benyújtaniuk igényüket a parlamenti választásokon való részvételre. Bende Sándor, az RMDSZ Gyergyó-területi parlamenti képviselője szerdán nyújtotta be jelentkezési dokumentációját.
„Négy évig tevékenykedtem a parlamentben, (…) 37 hozzászólásom volt a plénumban, 91 törvénytervezetet nyújtottam be, ebből 26 törvényerőre emelkedett, és van, amelyiknek a vitája éppen most van folyamatban” – ismertette döntésének hátterét Bende. A politikus szerint tisztességesen megtartotta Gyergyószentmiklóson és Maroshévízen a fogadóóráit, és azt mondta, a térség minden polgármesterének segített az ügyintézésben, a beruházások finanszírozásának kilobbizásában.
„Ha ezt összegzem, azt mondhatom, olyan mandátum végénél tartok, amely felhatalmaz arra, hogy a munkát folytassam, továbbra is Gyergyó térségéért dolgozzak” – fogalmazott Bende. A parlamenti képviselő megszerezte tizenhárom Gyergyó-területi RMDSZ-szervezet ajánlását, ugyanakkor a nőszervezet és az ifjúsági szervezet is támogatja abban, hogy újabb mandátumot tudjon pályázni.
Várhatóan október elején, rangsoroló gyűlés keretében fogja a Szövetség megállapítani, hogy a jelentkezők miképpen indulnak majd a decemberi parlamenti választáson az RMDSZ-listáján.

Korodi Attila hamarosan megüresedő parlamenti képviselői helyére ifj. Hajdu Gábor jelentkezett be. Más is jelentkezhet szeptember 18-ig, a végső jelöltről az RMDSZ Területi Képviselők Tanácsa fog dönteni.
A marosvásárhelyi ítélőtábla szerdán elutasította a drogkereskedelemmel gyanúsított Cristian Pomohaci fellebbezését, így a volt ortodox pap és népdalénekes előzetes letartóztatásban marad.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök szerdán közölte, hogy a román állampolgárság megszerzésekor minden kapcsolata megszűnt az ukrán hatóságokkal, és évekkel ezelőtt, önként lemondott az ukrán állampolgárságról.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) szerdán közölte, hogy elérhetővé vált a látás- és/vagy hallássérültek vészhelyzeti kommunikációját segítő Apel 112 mobilalkalmazás.
Lezárult az előkészítő szakasz, így elkezdődhet a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál történt tragédia nyomán indult büntetőper elsőfokú tárgyalása. Noha voltak problémák a nyomozati anyaggal, ez nem változtatott a helyzeten.
Az emberek kormányt akarnak, nem érdeklik őket a politikusok választási vitái – jelentette ki szerdán Nicușor Dan.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán bejelentette, kezdeményezni fogja az Európai Bizottságnál (EB), hogy vegyék le a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról és helyezzék át egy másik listára.
A Hargita megyei tűzoltók összesen 18 sürgősségi esethez vonultak ki a hét első két napján, miközben 16 Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak a településeken megjelenő medvék miatt.
Két órára felfüggesztik tevékenységüket csütörtökön az ország igazságügyi orvosszakértői és a törvényszéki orvostani szolgálatok munkatársai. A tiltakozó akcióhoz a Hargita Megyei Törvényszéki Orvostani Szolgálat is csatlakozik.
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.
szóljon hozzá!