
Már vakáció előtt kiürülhetnek az osztálytermek? Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
A Szabad Tanügyi Szakszervezetek Szövetsége (FSLI) és a Spiru Haret Szakszervezeti Szövetség szerdai közleménye szerint „a kormány érdektelensége felhívás a tiltakozó akciók folytatására és végül az általános sztrájk elindítására” – írja az Agerpres hírügynökség.
2023. március 22., 17:182023. március 22., 17:18
A két szakszervezeti tömb tagjai szerdán a Hunyad megyei prefektúra előtt tüntettek, csütörtökön Bihar, Brassó és Kolozs megyében, pénteken Máramaros, Arad, Szilágy, Beszterce-Naszód, Bákó, Mehedinţi megyében állnak sztrájkőrséget a prefektusi hivatalok előtt. Jövő héten kedden, március 28-án Fehér és Szeben megyében, március 29-én Bukarestben, Ilfov, Giurgiu és Hunyad megyében, 30-án Dâmboviţa és Dolj megyében lesznek újabb tüntetések.
„Mélységesen csalódottak vagyunk a kormány válaszának hiánya miatt, és úgy véljük, hogy ez valójában felhívás további tiltakozásokra, beleértve az általános sztrájk kirobbantását az oktatásban” – olvasható a szakszervezetek közleményében.
A két szakszervezeti szövetség legfőbb követelése, hogy
valamennyi tanügyi alkalmazott kapja meg a 2017-es bértörvényben 2022-re előirányzott fizetését,
kérik továbbá hogy növeljék a tanügyi kisegítő személyzet bérét,
fizessék ki a tanügyi alkalmazottak munkakörülményeinek megfelelő bérpótlékokat,
és hogy a készülő új bértörvényben a pedagógusok kerüljenek magasabb javadalmazási kategóriába.
Figyelmeztetnek ugyanakkor, hogy az elkövetkező hónapokban is folytatják a tiltakozó akciók sorát, májusban nagyszabású tüntetést szerveznek Bukarestben, és
A Diakónia Alapítvány szervezésében április 18-án 16 órai kezdettel jótékonysági rendezvényt tartanak a zabolai Mikes kastélyban. A bevételt a KinderEd programba járó szegény gyermekek délutáni oktatására és napi meleg ebédjére fordítják.
Szabálysértésnek minősül a nem töltés alatt álló járművek parkolása az elektromos autók töltőpontjain – írja elő a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) közúti közlekedési törvényt módosító tervezete.
Ezen a hétvégén naponta több mint 5000 tűzoltó teljesít szolgálatot, akik csaknem 4000 járművel és más technikai eszközzel állnak készenlétben sürgősségi orvosi segítségnyújtásra és tűzoltásra.
Gondoskodnak a gólyákról Csomakőrösön: miután a tavaly egy gólyafészek kigyúlt a faluban, három fészektartó fémvázat is felszereltetett a kovásznai polgármesteri hivatal.
Az S&P Global Ratings megerősítette Románia hosszú és rövid lejáratú államadósság-besorolását a BBB mínusz/A-3 szinten, a kilátást pedig továbbra is negatívnak minősítette – derül ki a hitelminősítő közleményéből.
Dacian Cioloș április 6-ától, hétfőtől elnöki tanácsadó lesz. A Nicușor Dan államfő által aláírt rendelet pénteken jelent meg a Hivatalos Közlönyben.
Az oktatási minisztérium pénteken bejelentette, hogy április 9-re halasztotta a próbaérettségi eredményeinek közzétételét, mert az eredetileg kijelölt határidőhöz képest túl sok dolgozat várt még javításra.
A pénzügyminisztérium jelenleg ügyvédek bevonásával mérlegeli, hogy milyen lépéseket tehet a Pfizer-ügyben, és vizsgálja egy sikeres fellebbezés feltételeit, miközben tárgyalást is kezdeményez a gyógyszervállalattal.
A bukaresti törvényszék pénteken megszüntette Călin Georgescu hatósági felügyeletét abban az ügyben, amelyben a volt államelnökjelöltet legionárius propagandával vádolják.
A kormány elfogadta a gázolaj jövedéki adójának átmeneti csökkentéséről, valamint a Románia területén kitermelt kőolaj és az abból előállított energiahordozók értékesítéséből származó bevételekre kivetett szolidaritási hozzájárulásról szóló rendelet.
szóljon hozzá!