
A háttérben már csak facsonkok emlékeztetnek a nemrég még ott álló hintára
Fotó: Tamás Attila
A játszóterek javítására, karbantartására mintegy 150 ezer lejt, új elemekre pedig 100 ezer lejt különített el ebben az évben a csíkszeredai önkormányzat, számos létesítmény jelenleg is felújítás alatt van. A városban 54 játszótér várja a gyerekeket.
2022. július 19., 22:102022. július 19., 22:10
2022. július 20., 12:502022. július 20., 12:50
Jelenleg 54 játszótér várja a játszani vágyó gyerekeket Csíkszeredában, az elmúlt évben tíz új létesítményt adott át az önkormányzat, köztük az Octavian Goga-lakótelepen, a Vadász utcában, Csibában, Csobotfalván és Zsögödfürdőn a plébániák, templomok udvarain – tudtuk meg Bors Béla alpolgármestertől. Hozzátette:
„Arra szoktuk kérni a lakókat, hogy amennyiben megrongálódott elemet látnak, jelezzék bármelyik felületünkön, hiszen azt valljuk a munkák kezdete óta, hogy
Visszajelzéseik mellett a városházi kollégák is folyamatosan ellenőrzik a városban lévő játszótereket” – részletezte az alpolgármester.
Fotó: Tamás Attila
Arra is kitért, hogy idén a feljavításokra, karbantartásra 126 ezer lejt különítettek el, új elemekre pedig 100 ezer lejt szántak.
Ennek érdekében közbeszerzés alatt van jelenleg öt hinta, homokozó, három lipinka, hat mászóka és megközelítőleg 130 négyzetméter gumiszőnyeg. A nyár során az 54 játszótérből 14-en kellett feljavítási munkálatot végezzenek, és következnek még a Jégpálya és Fűzfa lakónegyedekben, valamint a Kossuth Lajos utca 46. számnál lévő játszóterek javításai is.
Fotó: Tamás Attila
„A Lendület sétányon tervezett játszótér városunk egyik legnagyobb játszóterei közé tartozik majd, amelynek összértéke 1 548 488,64 lej (ez tartalmazza a tervezést+kivitelezést).
– fejtette ki az alpolgármester.
Bors Béla végül arra is kitért, hogy februárban hirdették meg a részvételi költségvetést, amelynek célja az alulról építkező ötletek felkarolása és megvalósításának finanszírozása. Ennek alkalmával három olyan támogatásra érdemesnek ítélt pályázat is érkezett, amelyek új játszóterek létrehozását eredményezik.

Elbírálták a részvételi költségvetésre beküldött projekteket, amelyek közül végül hat ötletet valósít meg a csíkszeredai önkormányzat. A város költségvetéséből 252 ezer lejt költenek, hogy a lakók által beküldött fejlesztési javaslatok megvalósuljanak.
Egy hetvenes éveiben járó férfit több mint 170 km/órás sebességgel vezetve mértek be Târgu Jiu város körgyűrűjén. Százhúsz napra bevonták a jogosítványát, és több mint 4000 lej bírságot kell fizetnie.
A bukaresti rendőrség vizsgálatot indított, miután egy 32 éves rezidens orvost eszméletlenül találtak egy fővárosi kórház mosdójában. A férfi később életét vesztette.
Az elmúlt 24 órában tapasztalt hidrometeorológiai jelenségek tizenkét megye 39 településén és Bukarestben okoztak károkat – közölte vasárnap a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tavalyi Báj-havasi túra megejtésekor került fel a bakancslistára a távolban sejtelmesen körvonalozódó Grohotis. Erdélynek megannyi hegye kínál barangolási lehetőséget egy-egy hétvégére, ám az ezeréves határ még mindig különleges csáberővel bír.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
Baleset történt Sepsiszentgyörgy kézdivásárhelyi kijáratánál a 13E országúton. Az ütközés következtében hat embert szállítottak kórházba és forgalomkorlátozást vezettek be.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.
szóljon hozzá!