
Nem csak a kaput, hanem az MTVA csíkszeredai operatőrének a kameráját is megrongálták a temetőfoglaláskor. Archív
Fotó: Pinti Attila
Elmarasztaló ítéletet hozott pénteken az alapfokon eljáró Moinești-i Bíróság az úzvölgyi temetőfoglalás egyik, rongálás vádjával indított perében – áll a bíróságok portálján közzétett ítéletben.
2023. január 27., 12:542023. január 27., 12:54
2023. január 27., 13:252023. január 27., 13:25
A Bákó megyei város bírósága alapfokú ítéletében pénzbírságra és kártérítésre kötelezi a 2019 júniusában történt úzvölgyi temetőfoglalás egyik román résztvevőjét, aki megrongálta az MTVA csíkszeredai operatőrének a kameráját.

A fokozott hatósági jelenlét ellenére a feldühödött románok kitörték az úzvölgyi temető kapuját és beözönlöttek a sírkertbe, kitépték a mogyorófa kereszteket és elfoglalták a temetőt.
A pénteki ítélet szerint D. V. vádlottnak 12 600 lej kártérítést kell fizetnie. 2000 lej pénzbüntetést is kiszabtak rá, amely, ha nem fizeti ki, letöltendő szabadságvesztéssé alakul.
Az MTVA csíkszeredai operatőre, Csúcs Péter megkeresésünkre úgy kommentálta a döntést, hogy „hiszem, ha látom”. Elmondása szerint, mivel az alapfokú döntés megfellebezhető,
Szerinte a jogerős ítélet még ennek az ellenkezője is lehet, vagyis, hogy végül nem kell fizetnie az elkövetőnek.
Elkezdődött a beiratkozás a nyolcadik osztályosok képességvizsgájára hétfőn.
Bár eredetileg csikót próbált elejteni egy agresszív székelyvarsági medve, később rátámadt és megkergette a vasárnap esti riasztásra kiérkező hatóságokat. Kénytelenek voltak ártalmatlanítani a nagyvadat.
A Kolozs megyei rendőrség vizsgálatot indított a kolozsvári Virgil Madgearu szakközépiskola egyik 12. osztályos diáklánya ügyében, akinek a szülei a helyi sajtónak azt nyilatkozták, hogy lányukat bedrogozták és megerőszakolták a végzős banketten.
A rendőrség büntetőeljárást indított gyilkossági kísérlet miatt a Lupényben vasárnap délután történt fegyveres támadással kapcsolatban. Az incidens során négyen sérültek meg, kórházban ápolják őket.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök hétfőn megkezdi a politikai egyeztetések sorozatát a parlamenti pártokkal a kormánya megszavazásához szükséges parlamenti támogatás megszerzése érdekében.
Négy gyermek és három felnőtt lett rosszul egy összejövetelen Hidegségben vasárnap este. A mentőegységek valamennyiüket csíkszeredai kórházba szállították.
Kigyúlt egy személyautó a E578-as úton, Maroshévíz közelében vasárnap délután. Az eset során senki nem sérült meg.
Súlyos közúti balesethez riasztották a mentőegységeket vasárnap délután a Kolozs megyei Méra közelébe, miután egy motoros ütközött egy személyautóval.
Négy ember került kórházba vasárnap, miután egy férfi rálőtt néhány személyre Lupényban – tájékoztatott a Hunyad megyei rendőrség.
Évekbe telt, de sikerült egy ezer lejt meghaladó gyorshajtási bírságot érvénytelenítenie egy sofőrnek. Kulcsfontosságú volt a kitartása.
szóljon hozzá!