
Mohácsi János, a darab rendezője
Fotó: Pinti Attila
Javában zajlanak Michael Frayn Veszett fejsze című bohózatának próbái a Csíki Játékszínben. Tíz nap van az első bemutatóig, március 17-ig, addig még akad csiszolni való, hogy minden óraműpontossággal működjön. A darabot a Jászai Mari-díjas magyarországi rendező, Mohácsi János rendezi.
2023. március 07., 15:062023. március 07., 15:06
„Borzasztóan nehéz darab, technikailag is kihívás, egy színházi darab egy színházi darabban” – jellemezte néhány szóban Michael Frayn Veszett fejsze című bohózatát Mohácsi János Jászai Mari-díjas rendező. A Csíki Játékszínben szervezett keddi sajtótájékoztatón az előadásról és az alkotói munkáról tartott beszámolót a rendező, több színész társaságában.
A díszlet összeállítása is kihívás, hiszen egy kétszintes londoni ház díszletét kell felállítani a színpadra, amely a második felvonásban megfordul, a harmadikban pedig újra vissza.

Egy társulat életét mutatja be, színfalak előtt és mögött, fergeteges humorral, sodró történésekkel Michael Frayn Veszett fejsze című bohózata, amelyet jelenleg a Csíki Játékszín társulata próbál. Az előadást Mohácsi János rendezi. Vele beszélgettünk.
Mint megtudtuk: hét ajtó lesz rajta, azonban, hogy mennyi ajtónyitás, csapkodás lesz a darabban, azt nem számolták össze.
„Színház a színházban! Ez a talán valaha írt legbravúrosabb vígjáték egy borzalmas, Szopottgombóc című szexbohózat kulisszái mögött játszódik. Egy remekmű, egy briliáns kommersz mestermunka.
Ez a zseniális mű 1982-ben debütált a West Enden, majd hatalmas sikerrel bejárta az egész világot. Egy halom civakodó színészről és stábtagról, illetve egy megalomániás rendezőről szól, akik azért maradnak csak együtt, azért turnéznak az általuk gyűlölt előadással, mert a rohadt show must go on” – olvasható a Csíki Játékszín beharangozójában.
A darabot ebben a hónapban négy alkalommal adják elő, március 17-én, 19-én, 29-én, valamint 31-én. A jegyekről és egyéb részletről a Csíki Játékszín honlapján lehet olvasni.
Több mint 23 ezer Hargita megyei gazda kapta meg mostanig a tavaly igényelt egységes mezőgazdasági alaptámogatásokat. Kovászna megyében is 90 százalék fölötti ez az arány. Az agrár-környezetgazdálkodási támogatásokat még várja a jogosultak egy része.
Călin Georgescu hétfőn ismét kérte, hogy oldják fel a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) 2024 december elején tartott ülésének titkosítását, arra hivatkozva, hogy az alapozta meg az elnökválasztás második fordulójának érvénytelenítését.
Emésztőgödörbe esett pónilovat mentettek ki vasárnap a székelykeresztúri Villám-Fulger Önkéntes Tűzoltóegyesület tagjai Alsóboldogfalván.
Lakóházban csaptak fel a lángok hétfőn este Vidrátszeg főutcáján, a tűzoltók már elkezdték az oltást – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Egyhangúlag fogadta hétfőn a kormánykoalíció az államigazgatást érintő reformcsomagot, valamint a tervezett gazdaságélénkítő intézkedéseket. Az ülésen több adókedvezményről is döntöttek – adta hírül a Nemzeti Liberális Párt sajtóosztálya.
A Szociáldemokrata Párt nem támogatja az idei költségvetést a szociáldemokraták által javasolt szolidaritási csomag nélkül – közölte hétfőn a Facebook-oldalán Mihai Fifor képviselő.
Továbbra is problémás a romániai átoltottsági arány – hívta fel a figyelmet hétfőn Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter, hangsúlyozva, hogy a különféle kezdeményezések, köztük a gyógyszertári oltás kísérleti programja sem hozott érdemi javulást.
Politikai felelősségre vonás, akár tisztségből való felmentés is várhat azokra a miniszterekre és államtitkárokra, akiknek mulasztása miatt Románia uniós helyreállítási forrásokat veszít – jelenetette ki Ilie Bolojan miniszterelnök.
Habár még vannak hátra munkálatok, beköltözhet új, háromszobás házába az a négygyermekes gyergyószentmiklósi család, amelynek otthona egyetlen év alatt épült fel civilek, vállalkozók, a sajtó és az egyház szoros együttműködésének köszönhetően.
A következő két hétben a hegyvidék kivételével az ország nagy részén többnyire fagypont fölötti nappali hőmérsékleti értékek várhatók, csapadékra február utolsó napjaiban és március elején van kilátás.
szóljon hozzá!