
Fotó: Csató Andrea
Hőszigetelték, megjavították a tetőszerkezetét, illetve a vécé is megújult a homoródalmási Babszem Jankó Óvodában a helyi önkormányzat pályázatának köszönhetően. Az energetikai korszerűsítések befejeződtek, így ősszel már a megszokott helyen kezdhetik a tanévet a gyerekek.
2024. augusztus 04., 15:352024. augusztus 04., 15:35
2024. július 29., 15:472024. július 29., 15:47
Valamivel több mint egymillió lejes támogatásért pályázott az országos helyreállításai terv (PNRR) keretében a homoródalmási önkormányzat, hogy energetikai felújítást végezhessenek a helyi Babszem Jankó Óvoda épületén. Ehhez nagyjából 200 ezer lejes önrészt kellett hozzárendelnie a képviselő-testületnek.
Rossz állapotban volt az óvoda tetőzete, így fontosnak tartották a cserepek, illetve a tartógerendák cseréjét, valamint a hőszigetelést is el kellett végezni – magyarázta lapunknak Tikosi László polgármester.
Csak belülről engedték szigetelni az épületet
Fotó: Csató Andrea
Az épület hőszigetelését egyébként kénytelenek voltak belülről megoldani, hiszen ilyen jellegű külső munkálatokra nem kaptak műemlékvédelmi jóváhagyást (az intézmény műemlékvédelmi zónában található).
– mondta az elöljáró. Ez egyébként lényegesen megnehezítette a munkát.
Megújult az óvoda villamossági hálózata, az illemhelyiségek, a termek padlózata, megerősítették az alapot, és a falak festése sem maradt el.
Fotó: Csató Andrea
Az udvaron rendbe hozták az épület körül lévő sétányt, valamint az esővíz-elvezetést is megoldották. Az áramellátást a továbbiakban az újonnan felszerelt napelemek fogják biztosítani.
Fotó: Csató Andrea
A korszerűsítési munkálatok idejére az időseknek szánt nappali foglalkoztató-központba költöztették át az intézményt, de most már folyamatban van a különböző berendezések visszavitele a felújított óvodába – tudtuk meg a polgármestertől. „Emiatt egy kicsit még rendetlenség van az óvodában, de őszre minden a helyére fog kerülni, így a kicsik már itt fogják kezdeni az új tanévet” – fogalmazott helyszíni sétánk során.
nekik szeretne minél jobb körülményeket biztosítani a helyi önkormányzat.
Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.
Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter egyeztetésre hívta a lengyel PESA vasútijármű-gyártó vállalat képviselőit és hazai vasúti ágazat illetékeseit, miután kiderült, hogy 21 vadonatúj, korszerű vonatszerelvény vesztegel hónapok óta kihasználatlanul.
Közvitára bocsátották az 1990 januárja és 1992 december közötti diplomáciai dokumentumok titkosítását feloldó kormányhatározat-tervezetet – jelentette be a külügyminisztérium.
Újabb áremelésekkel indult a május, több töltőállomáson már 9 lej fölé emelkedett a benzin ára, miközben a gázolaj továbbra is 9,5–9,7 lej között mozog Romániában.
Fegyelmezettséget követelő felvonulások, egyszerű, de tartalmas kirándulások, kivonulások a szabadba, muzsikaszó kíséretében, gyöngyvirágot szedve – ilyenek voltak a régmúlt idők majálisai Székelyföldön.
Mínusz fokokat mértek május elseje hajnalán több székelyföldi településen, Csíkszeredában és Gyergyó térségében ismét erős lehűlés volt.
A 2., 4. és 6. osztályosok országos felmérőit május 12. és 28. között szervezik meg az oktatási minisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint.
Megnövekedett autós forgalomra hívják fel a figyelmet a rendőrök az 1-es országúton, különösen a hegyvidéki területek felé.
Pósfai Gábort, a Tisza Párt operatív vezetőjét a rendvédelmet és sportot felügyelő és irányító Belügyminisztérium vezetésére, Melléthei-Barna Mártont, a Tisza Párt jogi vezetőjét pedig az Igazságügyi Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Földimogyorót vont vissza a forgalomból a Metro Cash & Carry áruházlánc, mivel a termékeknél az aflatoxin szintje meghaladta a megengedett határértéket. A vásárlóknak azt tanácsolják, hogy ne fogyasszák el, hanem vigyék vissza.
szóljon hozzá!