Noha tíz éve be van zárva, most is katonás rend uralkodik a régi gyerekosztály épületében
Fotó: Barabás Ákos
Egész Homoród mente számára fontos modernizálásba fog tavasszal Szentegyháza Polgármesteri Hivatala, ugyanis sikeresen pályáztak a helyi egészségügyi központ gyerekosztálya régi épületének rendbetételéért. Az ódon falak közt már több mint egy évtizede nem gyógyítanak, és jelenleg állandó gyermekorvosi rendelést sem tud biztosítani az intézmény. Utóbbi probléma megoldódik a beruházásnak köszönhetően, sőt bent fekvő gyerekeket is el tudnák majd látni.
2018. január 11., 11:572018. január 11., 11:57
Közel 1,9 millió lejes támogatást kap a szentegyházi önkormányzat a helyi egészségügyi központ gyerekosztálya régi épületének modernizálására – tudtuk meg Molnár Tibor polgármestertől, aki hozzátette, a munkálat finanszírozásáért az Országos Vidékfejlesztési Programban (PNDL) pályáztak sikeresen. Mint mondta, az összegből
A felújítás látványterve. A gyerekek számára is állandó rendelést biztosíthatnak, ha megvalósul a beruházás
A korszerűsítés után nemcsak állandó rendelő lesz biztosítva a gyerekeknek, de be is fektethetik őket az osztályra. A polgármester rámutatott,
„Sajnos több mint tíz éve nem volt működtethető a régi gyerekosztály, mert az épület nagyon leromlott állapotban van. Ezért sokáig nem volt gyerekorvos sem, így
Noha a felnőttek kezelésére fenntartott épületet folyamatosan újítottuk, valahogy sosem maradt pénz a gyerekosztályra. Amikor polgármester lettem, az intézmény munkatársaival egyeztetve egyik fő célkitűzésemmé vált, hogy támogatásért pályázzunk a felújítás érdekében” – összegezte az elmúlt években fennálló helyzetet Molnár. Rámutatott,
Negyvenhét éve dolgozik a szentegyházi egészségügyi központban Sándor Ilona főnővér, aki elmondta,
Jelenleg belgyógyászati, fizioterápiás és fül-orr-gégészeti kezeléseket nyújtanak a felnőtteknek – bent fekvő betegeknek is –, de vannak mentőik, és sürgősségi ellátást is tudnak biztosítani. Ezenkívül röntgengéppel ellátott épületük is van.
Fotó: Barabás Ákos
A főnővér vezetett végig minket a gyerekosztály régi épületében, amelynek ódon falai közt a munka ugyan rég megállt, de még most is katonás rend van. Megőrizték a régi kiságyakat, a csecsemő-inkubátorokat és a bútorzatot, de a műszerek közül is megmarad néhány.
Sándor Ilona rámutatott,
Fotó: Barabás Ákos
Utóbbi rész földszintjén rendelő lesz, míg az emeleten mosdók,„tejkonyha” és kórtermek. A felszerelések megvásárlását nem lehet finanszírozni a hivatal pályázatából, de van annyi eszközük, hogy az építkezés befejeztével elkezdődjön a munka. „Van tíz ágyunk és több más felszerelésünk is, nem vagyunk elveszettek. Ha valamire még szükség lesz, azt is sikerül majd valahogyan előteremteni” – magyarázta.
Arra is kitért, hogy
Ez nagy áttörésnek számít, hiszen addig más településekre kellett vinni a kicsiket. Most az jelent kihívást az intézmény munkatársainak, hogy megértessék a szülőkkel, ismét tudnak helyben is segíteni a gyerekeken. Sándor Ilona kijelentette, ha nincs is ott az orvosnő, mindig igyekeznek segíteni.
Fotó: Barabás Ákos
– jegyezte meg. Hozzátette, h
„Nagy álmunk válik valóra a felújítással, amelyhez a polgármesteri hivatal és a megyei tanács is pozitívan állt. Lehetőségeik szerint mindig segítettek minket az évek során, és nemcsak ők, hanem szponzoraink is, amiért szintén hálásak vagyunk. Az összefogásnak köszönhető, hogy most is működik a központ” – hangsúlyozta a főnővér.
Fotó: Barabás Ákos
Sándor Ilona és Molnár Tibor is megerősítette, hogy gyakran egyeztetnek arról, mire van még szüksége a kórháznak. Ezek közül jelenleg
A főnövér ugyanakkor szeretne egy liftet a főépületbe, hiszen az megkönnyítené a betegek szállítását, továbbá itt egy festés is ráférne a falakra.
Fotó: Barabás Ákos
Magyarországi és lengyelországi résztvevőkkel közösen tartanak szakmai napokat a csíkszeredai Angyalkert óvodában november 18-22. között. A programok során új pedagógiai módszereket is megismerhetnek az érdeklődök.
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
szóljon hozzá!