
Noha tíz éve be van zárva, most is katonás rend uralkodik a régi gyerekosztály épületében
Fotó: Barabás Ákos
Egész Homoród mente számára fontos modernizálásba fog tavasszal Szentegyháza Polgármesteri Hivatala, ugyanis sikeresen pályáztak a helyi egészségügyi központ gyerekosztálya régi épületének rendbetételéért. Az ódon falak közt már több mint egy évtizede nem gyógyítanak, és jelenleg állandó gyermekorvosi rendelést sem tud biztosítani az intézmény. Utóbbi probléma megoldódik a beruházásnak köszönhetően, sőt bent fekvő gyerekeket is el tudnák majd látni.
2018. január 11., 11:572018. január 11., 11:57
Közel 1,9 millió lejes támogatást kap a szentegyházi önkormányzat a helyi egészségügyi központ gyerekosztálya régi épületének modernizálására – tudtuk meg Molnár Tibor polgármestertől, aki hozzátette, a munkálat finanszírozásáért az Országos Vidékfejlesztési Programban (PNDL) pályáztak sikeresen. Mint mondta, az összegből
A felújítás látványterve. A gyerekek számára is állandó rendelést biztosíthatnak, ha megvalósul a beruházás
A korszerűsítés után nemcsak állandó rendelő lesz biztosítva a gyerekeknek, de be is fektethetik őket az osztályra. A polgármester rámutatott,
„Sajnos több mint tíz éve nem volt működtethető a régi gyerekosztály, mert az épület nagyon leromlott állapotban van. Ezért sokáig nem volt gyerekorvos sem, így
Noha a felnőttek kezelésére fenntartott épületet folyamatosan újítottuk, valahogy sosem maradt pénz a gyerekosztályra. Amikor polgármester lettem, az intézmény munkatársaival egyeztetve egyik fő célkitűzésemmé vált, hogy támogatásért pályázzunk a felújítás érdekében” – összegezte az elmúlt években fennálló helyzetet Molnár. Rámutatott,
Negyvenhét éve dolgozik a szentegyházi egészségügyi központban Sándor Ilona főnővér, aki elmondta,
Jelenleg belgyógyászati, fizioterápiás és fül-orr-gégészeti kezeléseket nyújtanak a felnőtteknek – bent fekvő betegeknek is –, de vannak mentőik, és sürgősségi ellátást is tudnak biztosítani. Ezenkívül röntgengéppel ellátott épületük is van.
Fotó: Barabás Ákos
A főnővér vezetett végig minket a gyerekosztály régi épületében, amelynek ódon falai közt a munka ugyan rég megállt, de még most is katonás rend van. Megőrizték a régi kiságyakat, a csecsemő-inkubátorokat és a bútorzatot, de a műszerek közül is megmarad néhány.
Sándor Ilona rámutatott,
Fotó: Barabás Ákos
Utóbbi rész földszintjén rendelő lesz, míg az emeleten mosdók,„tejkonyha” és kórtermek. A felszerelések megvásárlását nem lehet finanszírozni a hivatal pályázatából, de van annyi eszközük, hogy az építkezés befejeztével elkezdődjön a munka. „Van tíz ágyunk és több más felszerelésünk is, nem vagyunk elveszettek. Ha valamire még szükség lesz, azt is sikerül majd valahogyan előteremteni” – magyarázta.
Arra is kitért, hogy
Ez nagy áttörésnek számít, hiszen addig más településekre kellett vinni a kicsiket. Most az jelent kihívást az intézmény munkatársainak, hogy megértessék a szülőkkel, ismét tudnak helyben is segíteni a gyerekeken. Sándor Ilona kijelentette, ha nincs is ott az orvosnő, mindig igyekeznek segíteni.
Fotó: Barabás Ákos
– jegyezte meg. Hozzátette, h
„Nagy álmunk válik valóra a felújítással, amelyhez a polgármesteri hivatal és a megyei tanács is pozitívan állt. Lehetőségeik szerint mindig segítettek minket az évek során, és nemcsak ők, hanem szponzoraink is, amiért szintén hálásak vagyunk. Az összefogásnak köszönhető, hogy most is működik a központ” – hangsúlyozta a főnővér.
Fotó: Barabás Ákos
Sándor Ilona és Molnár Tibor is megerősítette, hogy gyakran egyeztetnek arról, mire van még szüksége a kórháznak. Ezek közül jelenleg
A főnövér ugyanakkor szeretne egy liftet a főépületbe, hiszen az megkönnyítené a betegek szállítását, továbbá itt egy festés is ráférne a falakra.
Fotó: Barabás Ákos
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
szóljon hozzá!