
A Maros Megyei Nyugdíjpénztár vezetősége számolt be csütörtök délután a sajtónak
Fotó: Haáz Vince
Háromezer olyan nyugdíjas van Maros megyében, akinek még nem küldték ki az újraszámolásról szóló értesítést, mert szinte biztos, hogy téves számok szerepelnek a Bukarestből kapott hivatalos iratokon. A megyei nyugdíjpénztárhoz beérkezett kérések, panaszok nagy többsége a stabilitási pontokkal kapcsolatos.
2024. szeptember 05., 21:332024. szeptember 05., 21:33
Noha nem minden Maros megyei nyugdíjas kapta kézhez a juttatások újraszámolásáról szóló értesítést, hivatalosan befejezettnek minősül az eljárás. Az adatokról és fejleményekről a megyei nyugdíjpénztár vezetősége számolt be csütörtök délután a sajtónak.
Eugenia Neagoe igazgató többek között elmondta, hogy Maros megyében vannak olyan nyugdíjasok, akiknek még nem küldték ki az értesítéseket, mert szinte biztos, hogy a feltüntetett adatok nem helyesek.
Az esetek nagy többségében az iratokon indokolatlanul nagy különbözet szerepel a számítások után, és nem szeretnék, hogy ezeket utólag vissza kelljen fizetniük az érintetteknek.
Maros megyében 128 100 nyugdíjas van, közülük 150-nek emelték meg háromezer lejnél nagyobb összeggel a nyugdíját, és 15 ezren vannak, akiknek az újraszámolás során csökkent a járandósága, így ők továbbra is az eddigi összeget fogják megkapni.
Maros megyében minden hétköznap fogadják azokat a nyugdíjasokat, akiknek kérdésük van, személyesen és levélben is sokan kérdeznek, kérnek pontosításokat. Mint a sajtótájékoztatón kiderült, a legtöbb kérdés a stabilitási pontokkal kapcsolatos. Ezt azok kapják, akik 25 évnél többet dolgoztak és fizették a nyugdíjalapot.
A sajtótájékoztatón kiemelték, hogy
A régiségbe ugyanis beleszámítanak az egyetemi évek, katonaság, betegszabadság, nyugdíjazás után ledolgozott évek, de ezeket az időszakokat nem veszik figyelembe a stabilitási pontok kiszámításakor. Például a ’90-es évek előtt teljesen más besorolása volt a betegszabadságnak, mint most, ezt is mind figyelembe kellett venni.
A nyugdíjasoknak az értesítés kézbesítésétől számított 45 napon belül van joguk arra, hogy panaszt tegyenek, valamint kérjék az újraszámítás felülvizsgálatát. A Maros megyei nyugdíjpénztárnál hétköznapokon 8.30 és 12.30 között lehet személyesen szóba állni egy szakértővel.
A Hargita megyei közlekedési rendőrök is csatlakoztak a ROADPOL – SPEED európai közlekedésbiztonsági akcióhoz. Az augusztus 3-tól augusztus 9-ig tartó ellenőrzés-sorozat célja a gyorshajtás visszaszorítása és a súlyos közúti balesetek megelőzése.
Összesen 26 sürgősségi esetet kezeltek a Hargita megyei hivatásos tűzoltók a hét első két napján. Elsősegélyt nyújtottak, tűzhöz és balesethez vonultak ki, valamint medvék megjelenése miatt is figyelmeztették a lakosságot.
A képviselőház szerdán döntő házként a szenátus által megszavazott formában, tehát a Szociáldemokrata Párt (PSD) módosító indítványával együtt fogadta el az energiaágazat dekarbonizációjáról szóló törvénytervezetet.
Nicușor Dan államfő szerdán a Facebook-oldalán bejelentette, hogy élettársával együtt úgy döntött: közzéteszik az elnöki hivatal honlapján Mirabela Grădinaru vagyon- és érdekeltségi nyilatkozatát.
Folytatódnak a tárgyalások az egészségügyi szakszervezetekkel az új közalkalmazotti bértörvényről, és ezen a héten van esély az előrelépésre – jelentette ki szerdán Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
Történelmi mélypontra, másodpercenként 1400 köbméterre süllyedt a Duna vízhozama a romániai szakasz belépő pontján, Báziásnál – közölte a román vízügyi hatóság szóvivője szerdán.
Nemzetközi színvonalú gokartpályával gazdagodott Csíkszereda. A Hargita Karting nemcsak a profi versenyzőknek kínál edzési lehetőséget, hanem a családok, a hobbigokartosok és a sportturizmus számára is új élményközpontot jelent.
Hét hónap alatt 359 alkalommal riasztották a Hargita megyei csendőrséget medve jelenléte miatt a településeken, kétszer annyiszor, mint tavaly, ugyanebben a periódusban.
Nicușor Dan államelnök kedd este bejelentette, hogy kihirdetett egy sor, az országos helyreállítási terv kritikus mérföldköveinek teljesítéséhez szükséges törvényt, valamint ratifikálta a SAFE-megállapodást.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán frissítette a vörös és narancssárga hőségriasztásokat, amelyek az ország legnagyobb részén péntek reggelig érvényesek lesznek.
szóljon hozzá!