
Makfalván több házon lobognak a székely zászlók
Fotó: Gligor Róbert László
Egyelőre a helyén marad a székely zászló Makfalván, annak ellenére, hogy a Maros Megyei Törvényszék, helyt adva Ciprian Dobre volt Maros megyei prefektus keresetének, elrendelte eltávolítását. Az alapfokú döntés ellen ugyanis fellebbezni fognak.
2024. november 05., 17:532024. november 05., 17:53
Bár Makfalván közterületen, a báró Wesselényi Miklóst ábrázoló szobor mellett már 2018 óta lobog a székely zászló, Maros megye prefektusának csak idén ősszel szúrt szemet. Mint beszámoltunk róla, Maros megye korábbi prefektusa, Ciprian Dobre beperelte Makfalva polgármesterét, kérve, hogy távolítsa el a székely zászlót.
{K1}
Az ügy fejleményéről Kincses Előd marosvásárhelyi ügyvéd a Székelyhonnak elmondta, hogy november 5-én, hétfőn a Maros Megyei Törvényszék alapfokú ítéletében kimondta, hogy el kell távolítani a székely zászlót. Az ügyvédtől megtudtuk, hogy
Kincses Előd szerint az ügyet nem a törvényszék, hanem a bíróság kellett volna tárgyalja, mert az ő hatáskörébe tartozik. Az ügyvéd úgy értékelte, hogy a zászló kitűzése nem egy adminisztratív intézkedés, amit felül kell vizsgáljon a prefektus, ugyanakkor elmondta:
Kincses Előd elmondta, hogy Emberi Jogok Európai Bírósága három évvel ezelőtt tárgyalta Tőkés László és a román állam ügyét, aminek tárgya szintén a székely zászló kitűzése volt.
Az európai bíróság kimondta, hogy a román hatóságok megsértették az emberi jogok és alapvető szabadságok védelméről szóló egyezményt, amikor arra kényszerítették Tőkés Lászlót, hogy eltávolítsa a nagyváradi irodaépületről a székely és a partiumi zászlót.
– összegzett Kincses Előd, akitől megtudtuk, hogy a Maros Megyei Törvényszék hétfőn közzétett döntése ellen fellebbezni fognak és amíg nem születik végleges döntés az ügyben, addig nem kell eltávolítani Makfalva központjából a székely zászlót.
80 éves korában elhunyt Tim Curry színészlegenda, a Rocky Horror Picture Show és az It sztárja, aki közel 250 filmben szerepelt pályafutása során.
A képviselőház szerdán döntő házként elfogadta a helyreállítási terv (PNRR) operatív és pénzügyi lezárását szabályozó törvénytervezetet.
Az elmúlt időszakban kormányzó pártokat terheli a teljes felelősség azért, ahogyan az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében vállalt bérreformot kezelték – közölte szerdán az öt országos szakszervezeti szövetség.
Százak vettek részt a szemerkélő esőben tartott úzvölgyi megemlékezésen szerdán.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) tudatosan akadályozza az új egységes bértörvény elfogadását, a szociáldemokraták viszont a liberálisokat teszik felelőssé a jogszabálytervezet kudarcáért.
A Tónidob perkúció tábor augusztus 31. és szeptember 3. között várja a dobolás és az ütőhangszerek iránt érdeklődő gyerekeket és fiatalokat. Péntekig lehet még jelentkezni.
Legalább 95 ember életét vesztette, és több mint 380-an eltűntek Himalája határvidékén pusztító villámárvizek következtében Nepálban. A katasztrófát a Kínát és Nepált összekötő folyó partjairól feltörő sár-, víz- és törmelékáradat okozta.
Az Országos Meteorológiai Igazgatóság narancssárga riasztást adott ki szerda estére következő Maros megyei településekre: Szováta, Sóvárad, Makfalva, Székelybere, Nyárádremete, Nyárádmagyarós és Kibéd.
Szociális gondosóra-program bevezetése, a civil pályázati rendszer újraindítása, valamint a városi költségvetés módosítása is a napirenden szerepelt a gyergyószentmiklósi képviselő-testület szerdai ülésén. A Monturistnak újabb levelet küldenek.
Narancssárga riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat több településre Hargita megyében szerda estére. Erős széllökések, jégeső és villámlás is kísérheti a ma esti vihart Korond térségében.
szóljon hozzá!