
Felkészületlenek voltak a helyi rendőrnek jelentkezők
Fotó: Pinti Attila
Csíkszeredában igen lassan halad a helyi rendőrség személyi állományának bővítése. A meghirdetett állások egy részére nem volt jelentkező, amelyekre pedig többen is pályáztak, ott a felkészültség hiányára derült fény a nemrég megtartott vizsgákon.
2024. december 02., 21:042024. december 02., 21:04
Lejárt egy újabb, az idei első forduló a csíkszeredai helyi rendőrség létszámbővítése érdekében kiírt versenyvizsgákból, amelyek eredménye egyáltalán nem biztató. Mivel a kormány által a közszférában bevezetett létszámstop jelentősen megnehezítette a szűkös személyi állomány növelését, a helyi rendőrség működési szabályzatát úgy kellett átalakítani, hogy egyedi állásokat lehessen létrehozni.

Csíkszeredában idén nem nőtt, hanem fogyatkozott a helyi rendőrség amúgy is szerény állománya, ezen próbálnak változtatni az új állások meghirdetésével. Tizenöt jelentkező volt a határidő lejártáig, közülük kell kiválasztani a megfelelőket.
Így október folyamán 9 állás betöltésére írtak ki versenyvizsgát, ezek között volt a hiányzó diszpécserszolgálatos, a kamerafelügyelethez szükséges személy, de a közrendészeti, intervenciós, közlekedésbiztonsági, közlekedésrendészeti, parkoláskövető, forgalmi és a polgári ügyekért felelős részlegek állásai is.
akik sikerrel vették a többfordulós, logikai érvelési próbából, az erőnléti alkalmasság teszteléséből, írásbeli vizsgából és az interjúból álló megmérettetést. A legtöbben az írásbeli vizsgán „hasaltak el”, ami egyértelműen hiányzó felkészültségre utal – ezt kérdésünkre Dombi Gyula, a helyi rendőrség igazgatója is megerősítette.
Mint elmondta, a tapasztalat azt mutatja, a legtöbben nem voltak felkészülve, szerinte annak, aki a helyi rendőrség tagja akar lenni, komolyabban kell vennie az összes vizsgát. Kérdésünkre, hogy felmerült-e esetleg a vizsgakövetelmények megváltoztatása, az igazgató azt mondta, ez kizárt.
– húzta alá.
Az el nem foglalt 7 állás betöltésére most ismét kiírják a versenyvizsgákat, és remélik, hogy felkészültebb jelentkezők pályáznak ezek betöltésére – tudtuk meg.
A csíkszeredai helyi rendőrségnél a vizsgák előtt mindössze négy rendőr látott el járőrszolgálatot, ketten a közbiztonsági, ketten pedig a közlekedésrendészeti részlegen, mert a személyi állomány idén a távozások miatt is csökkent. Az éjszakára és a hétvégére is kiterjedő állandó járőrszolgálatot jelentős létszámbővítés nélkül nem lehet biztosítani, ehhez több mint 20 személyre lenne szükség.
Április 16-ig igényelhető a Szülőföldön magyarul program támogatása a mipont.hu felületen. Az adatok helyes beírására figyelni kell, esetenként a bankszámlaszám kapcsán lehet félreértés. Mi történik, ha helytelen bankszámlaszámmal adta le valaki?
A Romsilva jutalomban részesítette az erdészt, aki eltűnésük után egy nappal megtalálta az erdőben a két dicsőszentmártoni kislányt.
Idén márciusban 4,7 százalékkal több új személyautót helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 harmadik hónapjában – derül ki a Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesületének (APIA) szerdán közzétett előzetes adataiból.
Törvénytelen munkálatokat tártak fel a hatóságok egy Hargita megyei természetvédelmi területen, az ügyben feljelentést tettek.
Törvénytelenül kihelyezett fémsorompónak ütközött egy autó Dicsőszentmártonban, ami miatt jelentősen megrongálódott. A rendőrség szerdán indított vizsgálatot az ügyben, a feltételezett elkövetőt pedig 24 órára őrizetbe vették.
Felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy 32 éves, Brassó megyei férfi, akit a rendőrök Gyergyóholló térségében állítottak meg. Az ellenőrzés során kiderült, hogy nem rendelkezett érvényes vezetői engedéllyel, ezért bűnügyi eljárás indult ellene.
Mintegy 40 banival csökkent a gázolaj literenkénti ára szerdán, egyelőre az OMV és a Petrom-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdai előrejelzése szerint csütörtök reggeltől szombat estig a szél erősödése és jelentősebb mennyiségű csapadék várható az ország nagy részén, hegyvidéken havazásra is számítani lehet.
Az ukrán-román védelmi együttműködés lehetőségeiről, főként harci drónok közös fejlesztéséről és gyártásáról tárgyalt Radu Miruță védelmi miniszter kedden a hivatalában Szerhij Bojev ukrán védelmi miniszterhelyettessel.
Oana Țoiu külügyminiszter Kijevben, az uniós külügyminiszterek informális tanácskozásán megerősítette, hogy Románia továbbra is támogatni fogja Ukrajnát – tájékoztatta az Agerprest kedden a külügyminisztérium.
szóljon hozzá!