
A szolgáltatás megfelelően működik, a számlázásban sem történik idén változás. Később viszont igen
Fotó: Gergely Imre
A korábbi tájékoztatók ellenére végül minden marad a régiben a most kezdődött fűtésidényben Gyergyószentmiklóson, ahol a megszokott módszer szerint számláz a távhőszolgáltató. Ez most csak halasztás, később mindenképp változtatni kell.
2019. október 08., 15:262019. október 08., 15:26
Augusztusban még arról tájékoztatta a városi fűtésszolgáltató az érintetteket, hogy október 1-jétől, tehát az új fűtésidényben változások következnek a számlázást illetően. Ez két esetre vonatkozott volna: egyrészt azokra a lakrészekre, amelyek olyan lépcsőházban vannak, ahol klasszikus és vízszintes elosztású fűtésrendszerek is találhatók, azaz a lakóknak csak egy része alakította ki a vízszintes rendszert.
Levelet kaptak ugyanakkor azok is, akiknél ugyan mindenki egységesen vízszintes elosztású rendszeren kapja a meleget, de az egyéni hőfogyasztást mérő órájuk szavatossági ideje lejárt, és nem történt meg a bevizsgáltatása. Szintén
Az érintettek körében ez felháborodást keltett. Emiatt a gyergyószentmiklósi városháza, a képviselő-testület és a fűtőmű illetékesei megbeszélést tartottak az ügyben, és azt a döntést hozták, hogy
Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere ismertette a tervezett változtatás előzményeit és okait. Az történt, hogy elégedetlen fogyasztóktól érkezett panaszok, feljelentések nyomán ellenőrzéseket folytattak a fűtőműnél különböző hatóságok, sőt bűnügyi vizsgálat is indult, de ezt bűncselekmény hiányában le is zárták. Azonban a vizsgálatok során a hatóságok mutattak rá, hogy korábban
és hogy milyen rendelkezéseknek kell megfelelni. Ekkor tájékoztatták a fűtőmű vezetőjét, hogy egy adott lépcsőházban csakis egyféle fűtésrendszer létezhet, azaz „klasszikus” vagy vízszintes: az nem törvényes, hogy egy vagy néhány lakásnak vízszintes, a többinek pedig hagyományos rendszere legyen. Mivel erre az érintett lakók nem voltak felkészülve, most haladékot kapnak, de
Az önkormányzat és a fűtőmű közti egyeztetés során egy másik döntést is hoztak: a nagyobb hatékonyság érdekében kibővítik a cég tevékenységi körét. Eddig csak a szolgáltatás volt a feladatuk, a belső lépcsőházi rendszereken nem végezhettek beavatkozásokat, hamarosan azonban erre is lehetőségük lesz. Tanácshatározat készül arról, hogy a fűtőmű összeállíthat egy szakembercsoportot, amely segít majd a vízszintes hálózatok kiépítésében azon lépcsőházaknál, ahol a lakók többsége már ilyen rendszereket alakított ki, és csak pár család nem tette még ezt meg. Ezáltal elérik majd, hogy egységesen vízszintes elosztás szerint számlázhatnak az egész lépcsőháznak.
Ugyanakkor a cégnek felhatalmazása lesz arra is, hogy emberei a szavazatossági idő lejárta után a fogyasztásmérő órákat le- és visszaszereljék a metrológiai vizsgálatok elvégzésének érdekében – közölte a polgármester.
Ezzel segítenek az új számlázási rendre való átállásban, ami egyelőre halasztódik, de nem kerülhető el, a törvényes előírásokat ugyanis be kell tartani – hangsúlyozta Nagy Zoltán. Hozzátette azonban, a változások célja az is, hogy valóban igazságos számlázási módszer legyen, és
Nyilván mint minden változás, nem lesz mindenkinek egyformán előnyös, de a cél az, hogy a fogyasztók túlnyomó részének javára váljon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!