
A szolgáltatás megfelelően működik, a számlázásban sem történik idén változás. Később viszont igen
Fotó: Gergely Imre
A korábbi tájékoztatók ellenére végül minden marad a régiben a most kezdődött fűtésidényben Gyergyószentmiklóson, ahol a megszokott módszer szerint számláz a távhőszolgáltató. Ez most csak halasztás, később mindenképp változtatni kell.
2019. október 08., 15:262019. október 08., 15:26
Augusztusban még arról tájékoztatta a városi fűtésszolgáltató az érintetteket, hogy október 1-jétől, tehát az új fűtésidényben változások következnek a számlázást illetően. Ez két esetre vonatkozott volna: egyrészt azokra a lakrészekre, amelyek olyan lépcsőházban vannak, ahol klasszikus és vízszintes elosztású fűtésrendszerek is találhatók, azaz a lakóknak csak egy része alakította ki a vízszintes rendszert.
Levelet kaptak ugyanakkor azok is, akiknél ugyan mindenki egységesen vízszintes elosztású rendszeren kapja a meleget, de az egyéni hőfogyasztást mérő órájuk szavatossági ideje lejárt, és nem történt meg a bevizsgáltatása. Szintén
Az érintettek körében ez felháborodást keltett. Emiatt a gyergyószentmiklósi városháza, a képviselő-testület és a fűtőmű illetékesei megbeszélést tartottak az ügyben, és azt a döntést hozták, hogy
Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere ismertette a tervezett változtatás előzményeit és okait. Az történt, hogy elégedetlen fogyasztóktól érkezett panaszok, feljelentések nyomán ellenőrzéseket folytattak a fűtőműnél különböző hatóságok, sőt bűnügyi vizsgálat is indult, de ezt bűncselekmény hiányában le is zárták. Azonban a vizsgálatok során a hatóságok mutattak rá, hogy korábban
és hogy milyen rendelkezéseknek kell megfelelni. Ekkor tájékoztatták a fűtőmű vezetőjét, hogy egy adott lépcsőházban csakis egyféle fűtésrendszer létezhet, azaz „klasszikus” vagy vízszintes: az nem törvényes, hogy egy vagy néhány lakásnak vízszintes, a többinek pedig hagyományos rendszere legyen. Mivel erre az érintett lakók nem voltak felkészülve, most haladékot kapnak, de
Az önkormányzat és a fűtőmű közti egyeztetés során egy másik döntést is hoztak: a nagyobb hatékonyság érdekében kibővítik a cég tevékenységi körét. Eddig csak a szolgáltatás volt a feladatuk, a belső lépcsőházi rendszereken nem végezhettek beavatkozásokat, hamarosan azonban erre is lehetőségük lesz. Tanácshatározat készül arról, hogy a fűtőmű összeállíthat egy szakembercsoportot, amely segít majd a vízszintes hálózatok kiépítésében azon lépcsőházaknál, ahol a lakók többsége már ilyen rendszereket alakított ki, és csak pár család nem tette még ezt meg. Ezáltal elérik majd, hogy egységesen vízszintes elosztás szerint számlázhatnak az egész lépcsőháznak.
Ugyanakkor a cégnek felhatalmazása lesz arra is, hogy emberei a szavazatossági idő lejárta után a fogyasztásmérő órákat le- és visszaszereljék a metrológiai vizsgálatok elvégzésének érdekében – közölte a polgármester.
Ezzel segítenek az új számlázási rendre való átállásban, ami egyelőre halasztódik, de nem kerülhető el, a törvényes előírásokat ugyanis be kell tartani – hangsúlyozta Nagy Zoltán. Hozzátette azonban, a változások célja az is, hogy valóban igazságos számlázási módszer legyen, és
Nyilván mint minden változás, nem lesz mindenkinek egyformán előnyös, de a cél az, hogy a fogyasztók túlnyomó részének javára váljon.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!