
Múlt héten már több alkalommal is mértek fagypont alatti hőmérsékletet Gyergyószentmiklóson, így indokolt volt, hogy a tervezettnél hamarabb beindítsák a távfűtés. Az új fűtésidény több tekintetben is változást hoz.
2019. szeptember 24., 11:502019. szeptember 24., 11:50
A városi fűtőmű szeptember 24-éig mindenhol elindítja a szolgáltatást, amiben lesznek változások a tavalyhoz képest – tudtuk meg. Ez azt jelenti, hogy
ami a mostani külső hőmérséklet mellett a számítások szerint biztosítani tudja a megfelelő szobahőmérsékletet.
Erős János, a városi fűtőmű igazgatója azonban leszögezte: ez csak akkor igaz, ha a lakók nem kapcsolgatják a lépcsőházakban elhelyezett modulokat. Ugyanis ha a záró szelepet kikapcsolják, annak az lesz a következménye, hogy egész nap fűtés lesz a lakásokban, és nem csak akkor, amikor valóban szükséges. Ezzel pedig a lakók maguknak okoznak felesleges költségeket. Ha mégis elégedetlen lenne valaki a szolgáltatással, akkor azt jelezze a fűtőmű szakembereinek, és ne maga nyúljon hozzá a készülékhez – tette hozzá.
Az igazgató szerint
annyi hőt biztosítanak, hogy ezekben is megfelelő meleg legyen, és ne történjen meg – ami eddig többször előfordult –, hogy az itt lakók a szolgáltatás ellenére fáznak. Hogy mikor milyen fűtést kap egy adott lépcsőház, az az épület északi falán elhelyezett érzékelő adatai szerint történik, amely a külső hőmérséklet függvényében indítja, vagy zárja el a szolgáltatást. Korábban előfordult, hogy ezekhez is „hozzányúltak” valakik, de ez nem ajánlott. Aki ezekben kárt tesz, az szomszédait károsítja – mondta az igazgató. A visszajelzések alapján azt tervezik, hogy télen egy órával korábban, már 23 órakor leáll a szolgáltatás a lakásokban, mert erre mutatkozik igény.
A mérőket időszakosan ellenőriztetni kell
Mostantól több helyen nem veszik figyelembe az egyéni mérők adatait, ami komoly felháborodást keltett, Erős János szerint a lakók tájékozatlansága miatt. Mint elmondta, ez ott történik, ahol csak a lakók egy része alakított ki vízszintes elosztást, a többiek pedig a régi, klasszikus rendszeren maradtak, ugyanis a törvény kimondja, hogy
Rámutatott, sok lakásban csak azért szereltettek vízszintes elosztású belső rendszert, hogy azt teljesen lezárják, ugyanakkor a közös falakon át a szomszédoktól átjutó hő melegíti az ilyen lakásokat, de csak a szomszéd fizet. Ezért ilyen esetben a lépcsőházon belül minden lakásban négyzetméter szerint számláznak, akár van egyéni mérő szerelve, akár nincs.
A másik eset azokra a lakásokra vonatkozik, ahol mindenkinél vízszintes elosztású rendszer van kialakítva ugyan, de a mérők hitelességi időtartama lejárt, és
Mint az igazgató elmondta, több lépcsőházban a reális mennyiség töredékét mérte egy vagy több lakás készüléke, és ennek megfelelően számláztak, de a lépcsőházi hőhozammérő és az egyéni műszerek által mért hőmennyiség közti különbséget a közös felületeken elhasznált hőként számlázták arányosan minden lakástulajdonosnak. Ebből is felháborodás keletkezett.
Ha valakinek rossz a saját hőhozammérője, az szintén a szomszédainak tesz kárt – hívta fel a figyelmet az igazgató. Mostantól az ilyen lépcsőházakban is az egyéni mérők adatait figyelmen kívül hagyva, négyzetméter szerint fognak számlázni, a változás összesen 298 lakást érint.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás