
Múlt héten már több alkalommal is mértek fagypont alatti hőmérsékletet Gyergyószentmiklóson, így indokolt volt, hogy a tervezettnél hamarabb beindítsák a távfűtés. Az új fűtésidény több tekintetben is változást hoz.
2019. szeptember 24., 11:502019. szeptember 24., 11:50
A városi fűtőmű szeptember 24-éig mindenhol elindítja a szolgáltatást, amiben lesznek változások a tavalyhoz képest – tudtuk meg. Ez azt jelenti, hogy
ami a mostani külső hőmérséklet mellett a számítások szerint biztosítani tudja a megfelelő szobahőmérsékletet.
Erős János, a városi fűtőmű igazgatója azonban leszögezte: ez csak akkor igaz, ha a lakók nem kapcsolgatják a lépcsőházakban elhelyezett modulokat. Ugyanis ha a záró szelepet kikapcsolják, annak az lesz a következménye, hogy egész nap fűtés lesz a lakásokban, és nem csak akkor, amikor valóban szükséges. Ezzel pedig a lakók maguknak okoznak felesleges költségeket. Ha mégis elégedetlen lenne valaki a szolgáltatással, akkor azt jelezze a fűtőmű szakembereinek, és ne maga nyúljon hozzá a készülékhez – tette hozzá.
Az igazgató szerint
annyi hőt biztosítanak, hogy ezekben is megfelelő meleg legyen, és ne történjen meg – ami eddig többször előfordult –, hogy az itt lakók a szolgáltatás ellenére fáznak. Hogy mikor milyen fűtést kap egy adott lépcsőház, az az épület északi falán elhelyezett érzékelő adatai szerint történik, amely a külső hőmérséklet függvényében indítja, vagy zárja el a szolgáltatást. Korábban előfordult, hogy ezekhez is „hozzányúltak” valakik, de ez nem ajánlott. Aki ezekben kárt tesz, az szomszédait károsítja – mondta az igazgató. A visszajelzések alapján azt tervezik, hogy télen egy órával korábban, már 23 órakor leáll a szolgáltatás a lakásokban, mert erre mutatkozik igény.
A mérőket időszakosan ellenőriztetni kell
Mostantól több helyen nem veszik figyelembe az egyéni mérők adatait, ami komoly felháborodást keltett, Erős János szerint a lakók tájékozatlansága miatt. Mint elmondta, ez ott történik, ahol csak a lakók egy része alakított ki vízszintes elosztást, a többiek pedig a régi, klasszikus rendszeren maradtak, ugyanis a törvény kimondja, hogy
Rámutatott, sok lakásban csak azért szereltettek vízszintes elosztású belső rendszert, hogy azt teljesen lezárják, ugyanakkor a közös falakon át a szomszédoktól átjutó hő melegíti az ilyen lakásokat, de csak a szomszéd fizet. Ezért ilyen esetben a lépcsőházon belül minden lakásban négyzetméter szerint számláznak, akár van egyéni mérő szerelve, akár nincs.
A másik eset azokra a lakásokra vonatkozik, ahol mindenkinél vízszintes elosztású rendszer van kialakítva ugyan, de a mérők hitelességi időtartama lejárt, és
Mint az igazgató elmondta, több lépcsőházban a reális mennyiség töredékét mérte egy vagy több lakás készüléke, és ennek megfelelően számláztak, de a lépcsőházi hőhozammérő és az egyéni műszerek által mért hőmennyiség közti különbséget a közös felületeken elhasznált hőként számlázták arányosan minden lakástulajdonosnak. Ebből is felháborodás keletkezett.
Ha valakinek rossz a saját hőhozammérője, az szintén a szomszédainak tesz kárt – hívta fel a figyelmet az igazgató. Mostantól az ilyen lépcsőházakban is az egyéni mérők adatait figyelmen kívül hagyva, négyzetméter szerint fognak számlázni, a változás összesen 298 lakást érint.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
1 hozzászólás