
Múlt héten már több alkalommal is mértek fagypont alatti hőmérsékletet Gyergyószentmiklóson, így indokolt volt, hogy a tervezettnél hamarabb beindítsák a távfűtés. Az új fűtésidény több tekintetben is változást hoz.
2019. szeptember 24., 11:502019. szeptember 24., 11:50
A városi fűtőmű szeptember 24-éig mindenhol elindítja a szolgáltatást, amiben lesznek változások a tavalyhoz képest – tudtuk meg. Ez azt jelenti, hogy
ami a mostani külső hőmérséklet mellett a számítások szerint biztosítani tudja a megfelelő szobahőmérsékletet.
Erős János, a városi fűtőmű igazgatója azonban leszögezte: ez csak akkor igaz, ha a lakók nem kapcsolgatják a lépcsőházakban elhelyezett modulokat. Ugyanis ha a záró szelepet kikapcsolják, annak az lesz a következménye, hogy egész nap fűtés lesz a lakásokban, és nem csak akkor, amikor valóban szükséges. Ezzel pedig a lakók maguknak okoznak felesleges költségeket. Ha mégis elégedetlen lenne valaki a szolgáltatással, akkor azt jelezze a fűtőmű szakembereinek, és ne maga nyúljon hozzá a készülékhez – tette hozzá.
Az igazgató szerint
annyi hőt biztosítanak, hogy ezekben is megfelelő meleg legyen, és ne történjen meg – ami eddig többször előfordult –, hogy az itt lakók a szolgáltatás ellenére fáznak. Hogy mikor milyen fűtést kap egy adott lépcsőház, az az épület északi falán elhelyezett érzékelő adatai szerint történik, amely a külső hőmérséklet függvényében indítja, vagy zárja el a szolgáltatást. Korábban előfordult, hogy ezekhez is „hozzányúltak” valakik, de ez nem ajánlott. Aki ezekben kárt tesz, az szomszédait károsítja – mondta az igazgató. A visszajelzések alapján azt tervezik, hogy télen egy órával korábban, már 23 órakor leáll a szolgáltatás a lakásokban, mert erre mutatkozik igény.
A mérőket időszakosan ellenőriztetni kell
Mostantól több helyen nem veszik figyelembe az egyéni mérők adatait, ami komoly felháborodást keltett, Erős János szerint a lakók tájékozatlansága miatt. Mint elmondta, ez ott történik, ahol csak a lakók egy része alakított ki vízszintes elosztást, a többiek pedig a régi, klasszikus rendszeren maradtak, ugyanis a törvény kimondja, hogy
Rámutatott, sok lakásban csak azért szereltettek vízszintes elosztású belső rendszert, hogy azt teljesen lezárják, ugyanakkor a közös falakon át a szomszédoktól átjutó hő melegíti az ilyen lakásokat, de csak a szomszéd fizet. Ezért ilyen esetben a lépcsőházon belül minden lakásban négyzetméter szerint számláznak, akár van egyéni mérő szerelve, akár nincs.
A másik eset azokra a lakásokra vonatkozik, ahol mindenkinél vízszintes elosztású rendszer van kialakítva ugyan, de a mérők hitelességi időtartama lejárt, és
Mint az igazgató elmondta, több lépcsőházban a reális mennyiség töredékét mérte egy vagy több lakás készüléke, és ennek megfelelően számláztak, de a lépcsőházi hőhozammérő és az egyéni műszerek által mért hőmennyiség közti különbséget a közös felületeken elhasznált hőként számlázták arányosan minden lakástulajdonosnak. Ebből is felháborodás keletkezett.
Ha valakinek rossz a saját hőhozammérője, az szintén a szomszédainak tesz kárt – hívta fel a figyelmet az igazgató. Mostantól az ilyen lépcsőházakban is az egyéni mérők adatait figyelmen kívül hagyva, négyzetméter szerint fognak számlázni, a változás összesen 298 lakást érint.
Kedvenceink felkutatásában segíthet a világszerte ismert PetRadar, amely idéntől a romániai gazdák számára is elérhető. Az internetes oldal az elveszett háziállatok keresését több, ingyenesen elérhető szolgáltatással segíti.
Már csak apróbb munkálatok vannak hátra ahhoz, hogy lezárhassák a patakfalvi, illetve a hodgyai kultúrotthonok hőenergetikai felújítását. Örülnek is a beruházásnak, amit csak az árnyékol be, hogy nem festhettek újra minden falat.
Országszerte több mint 1300 polgármesteri hivatalban tartanak figyelmeztető sztrájkot kedden 10 és 12 óra között.
Dinamikus változások jellemzik a Kovászna megyei vállalkozási szektort: nagy cégek bocsátanak el, majd vesznek vissza dolgozókat. Ezzel párhuzamosan megnőtt a szociális vállalkozások száma.
Ștefan Pălărie USR-s szenátor hétfőn kijelentette, hogy elutasítja az RMDSZ helyi adók csökkentésére irányuló javaslatát, mivel meglátásában a 'gyengeség jele' lenne a kormány által elfogadott jogszabályok rövid időn belüli módosítása.
A bukaresti törvényszék három bíróból álló testülete hétfőn elutasította Călin Georgescu fellebbezését az ellen, hogy bíróság elé kell állnia legionárius propaganda vádja miatt. A bíróság úgy döntött, hogy a per elsőfokú tárgyalása elkezdődik.
Lentről jövünk fölfelé, ahogy haladunk előre ezen a héten, aztán megint visszaesünk. Közzétette hétfőn a február 9–22. időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A házasság és a család nem csupán magánügy, hanem a társadalom és a nemzet jövőjének alapja – fogalmazott Nacsa Lőrinc, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára A hűség szabadsága konferencián.
Románia délkelet-európai viszonylatban az első helyet foglalta el 2025-ben pizzarendelések tekintetében – közölte a Glovo futárszolgálat.
Senki számára nem újdonság, hogy Románia lakosságával párhuzamosan Székelyföld, ezen belül Kovászna megye népessége is folyamatosan apad. Ám ha csak az utóbbi tíz évet vesszük figyelembe, az itteni csökkenés mértéke az országos átlagot is meghaladja.
1 hozzászólás