
Fotó: László Ildikó
A huszonnégy helyett mindössze tizenkét tanácsosjelölttel vesz részt a június 9-i helyhatósági választáson az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) székelyudvarhelyi szervezete, amelynek polgármesterjelöltje Ember Attila.
2024. május 02., 15:452024. május 02., 15:45
2024. május 02., 20:162024. május 02., 20:16
„Nehéz döntés volt, de elvállaltam, hogy nekifussunk ennek a politikai, nem pedig szakmai versenynek” – közölte röviden Ember Attila egy csütörtöki sajtótájékoztatón.

Az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) színeiben indul a székelyudvarhelyi polgármesteri címért Ember Attila vállalkozó – jelentette be Facebook-oldalán a jelölt.
Nagy Hunor, az EMSZ székelyudvarhelyi szervezetének elnöke hangsúlyozta, Ember Attila személyében találták meg a „legjobb” polgármesterjelöltjüket. Vele és a csapattal együtt van egy „a valódi jobboldali értékeket” képviselő elképzelésük arról, hogy merre tartson a város. Úgy érzi, közösen elérhetik a céljukat.
Nagy Hunor a Székelyhon kérdésére azt is elmondta, hogy a teljes lista helyett (ami Székelyudvarhely esetében 24 jelöltet jelent) csupán tizenkét tanácsosjelöltjük méretkezik meg a helyhatósági választásokon.
– adott egyfajta magyarázatot a szervezet helyi elnöke. Hozzátette, egy polgármesterrel és tanácsosaikkal meg tudják valósítani elképzeléseiket.
Fotó: László Ildikó
Újságírói kérdésre reagálva Ember Attila polgármesterjelölt arról is beszélt, hogy a Székelyudvarhelyen elképzelt megvalósításaikkal kapcsolatban a választási kampány során szeretnének nyilatkozni, egyelőre személyes találkozásokat terveznek a helyiekkel. Ugyanakkor rámutatott, nagyon tartottak attól, hogy „mondvacsinált problémákat találnak majd a választási irodánál leadott dokumentumaikban, ezért nem jelentették be korábban, hogy az EMSZ jelöltjei részt vesznek a választásokon” – mint kiderült, alaptalan volt a feltételezésük.
Ember Attila kijelentette,
Hiába látják sokan másképp, szerinte igenis lehet négy év alatt megvalósításokat elérni, ám ehhez „csínján kell bánni az ígéretekkel”. A jelenlévők egyébként tisztességes kampányt ígértek.
Ember még hozzátette, a helyhatósági választásokkal egybeeső európai parlamenti választásokon a magyar összefogás jelöltjeit támogatják.
Nyolc tanácsosjelölt
A tizenkét tanácsosjelölt közül csak nyolcan vettek részt a sajtótájékoztatón, köztük volt Ember Attila (kommunikációs tanácsadó, aki a jelenlegi polgármester, Gálfi Árpád kabinetfőnöke volt 2016 és 2021 között), Nagy Hunor (vállalkozó), Toró Attila (vagyonvédelmi szakember, elemző), Tóth Szilárd (kisvállalkozó), Péter Edit (pszichológus, az egészségügyi asszisztensképző szakoktatója), Hadnagy Zoltán (vállalkozó), Nagy Katalin (kórházi asszisztens) és Sarkadi Zoltán (vállalkozó, kommunikációs szakember). A jelöltek rangsorolásáról nem hangzott el információ.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő medencéjére.
A meteorológusok újabb figyelmeztetéseket adtak ki légköri instabilitás, megerősödő szél, viharok és jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások miatt. A riasztások pénteken és szombaton Románia 33 megyéjére érvényesek.
Három hét folyamatos drágítás után pénteken újra csökkentették a benzin és a gázolaj árát az üzemanyag-forgalmazók. A benzin 15 banival, a gázolaj 20 banival lett olcsóbb literenként.
Újabb Fidelis-kötvényeket bocsát ki péntektől a pénzügyminisztérium.
Csapadékra, megerősödő szélre, villámlásra és jégesőre figyelmeztető előrejelzést adtak ki pénteken délelőtt több csík- és udvarhelyszéki településre.
Több meleg- és egy szélrekord is megdőlt csütörtökön – közölte a HugaroMet Zrt. az előzetes adatok alapján Facebook-oldalán.
Felkorbácsolta a kedélyeket az állategészségügyi hatóság belső levelezésének egy kiszivárgott része, amely a juh- és kecsketej, és az abból készült élelmiszerek forgalmazásának a szigorításáról szól. Mi az igazság, valóban eltűnnek ezek a piacról?
Nem mindennapi bejelentéssel rukkolt elő csütörtök délután a Grand Theft Auto hatodik részét is fejlesztő Rockstar Games.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta a villamosenergia-ágazati kockázatokra való felkészülésről szóló országos tervet.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy már négy éve a közlekedési minisztériumnál van egy olyan projekt, amely megakadályozhatta volna a Duna vízhozamának csökkenésével kapcsolatos problémákat Romániában.
szóljon hozzá!