
Ébresztő? Nem aprózták el a sajtótájékoztatón a csergőórát
Fotó: Gergely Imre
Eltelt két év azóta, hogy Gyergyószentmiklós jelenlegi polgármestere, Csergő Tibor elkezdte a hivatali munkáját. A mandátum fele lejárt, félidőben tartott helyzetértékelést az önkormányzati képviselő-testület EMSZ-frakciója – a meglátásaikat szerdán sajtótájékoztatón ismertették.
2022. november 23., 18:452022. november 23., 18:45
Elfecsérelt örökség: ez áll azon a táblázaton, amelyet az EMSZ-frakció készített, és amely a korábbi városvezetés által hátrahagyott huszonnégy fontosabb fejlesztési projekt állapotát mutatja be. A legtöbb esetben csúsztak a határidők, mások el sem kezdődtek, és nagyon valószínű, hogy lesznek olyanok, amelyek egyáltalán nem fognak megvalósulni – mutattak rá frakció képviselői.
„Focis hasonlattal élve, azt látjuk a mérkőzés félidejében, hogy
– fogalmazott Kémenes László tanácsos. Emlékeztetett, hogy a 2020-as választási kampányban hangsúlyozták, a döntés tétje az, hogy az addig előkészített vagy megnyert projektek megvalósulnak-e, vagy minden leáll évekre. Rámutatott, a „polgármester kijelentése volt, hogy hadat üzen a pazarlásnak, de láthatóan ez sem történt meg”.
A kertészet esetét említették, amelynek éves fenntartása jelenleg hozzávetőleg félmillió lejébe kerül a városnak, míg korábban ennek a feléből lényegesen többet tudtak elérni.
Rátértek a fizetéses parkolás kérdésére is, amelyben semmi előrelépés nem történt két év alatt; mindez, számításaik szerint
A beruházásokra térve rámutattak: lecsúszott Gyergyószentmiklós arról a lehetőségről, hogy kiépüljön a gázhálózat, miközben 2020 októberében már készen álltak az ehhez szükséges tervek.
Jelezték, a gyilkostói ivóvíz- és csatornahálózat felújítása esetében tavaly áprilisban meghívta a képviselőket a novemberre ígért átadásra, pezsgőbontásra, de azóta sincs mire koccintani.
és könnyen megtörténhet, hogy a jelenlegi második esélyt is elveszíti.
„Ugyanis a polgármester javaslatára másra fogják irányítani a területvásárlásra elkülönített 100 ezer lejt. Így ha lenne is megfelelő terület, ennek megvásárlására csak a következő költségvetésből kerülhetne sor, azaz csak 5–6 hónap múlva, amire már nem biztos, hogy létezni fog a bölcsődeépítéseket célzó kormányprogram” – hangzott el.
Szintén kétséges a főtér felújításának sorsa – folytatták a frakció tagjai. A polgármester nemrégiben maga nyilatkozta, hogy ha nem találnak időben kivitelezőt, akkor erről le kell mondani. Ehhez képest még a közbeszerzés sincs kiírva erre – hangzott el.
„Ami azonban legfájóbb gond lehet, az a városi mobilitási terv sorsa: ez a kilenc utca teljes felújítását, aszfaltozását jelentő projekt 2023 év végéig le kellene záruljon, de jelenleg még semmi sem látható belőle. Ha pedig nem valósul meg időben, akkor az erre kapott pénzt vissza kell adni, és a beruházást önerőből kell kivitelezni, ami kivitelezhetetlen – sorolták az EMSZ-es képviselők.

Ismét sötét jövőt festettek a gyergyószentmiklósi fűtésszolgáltató, de egyben a város szempontjából is. A ki nem fizetett számlák miatt bármikor zárolhatják a cég és egyben az önkormányzat számláit. Súlyos szavak hangzottak el arról, hogy mi vezetett ide.
Beszéltek még arról, hogy a fűtőművet oly mértékben eladósították, hogy veszélybe került a szolgáltatás, és a tervezett nagy mértékű áremelés sem tudja ezt megoldani, hiszen a fogyasztók képtelenek lesznek kifizetni a magas számlákat. Rámutattak arra is, hogy
Összegzésként elhangzott: a frakció tagjai azt szeretnék, hogy a „második félidő” az elsőnél jobban sikerüljön, nem kellene lemondani a megnyert pályázatokról, és visszaküldeni a megnyert pénzeket Bukarestbe. A focis hasonlathoz visszatérve leszögezték: ilyen öngólok, ilyen teljesítmény után a csapatkapitányt le szokták cserélni.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
1 hozzászólás