
Molnár Tibor, Szentegyháza polgármestere. Felmentették tisztségéből. Archív
Fotó: Pál Árpád
Összeférhetetlenség miatt felfüggesztették tisztségéből Szentegyháza polgármesterét – közölte Ülkei Jolán Erika, Szentegyháza város főjegyzője.
2020. február 03., 14:062020. február 03., 14:06
2020. február 03., 14:132020. február 03., 14:13
A felfüggesztés tényét Hargita megye prefektusa a január 30-án kézbesített, 2020/89-es számú rendeletében közölte, mivel az Országos Feddhetetlenségi Ügynökség

Elveszítheti tisztségét Szentegyháza polgármestere, miután véglegessé vált hivatali összeférhetetlensége. Noha a jogászok szerint Molnár Tibor esetében az ügy már elévült, a városvezető azt mondta, ha felfüggesztik tisztségéből, lehet, nem fordul bírósághoz, hogy azt visszaszerezze.
Mint a jegyző írta, a prefektusi rendelet ellen Molnár Tibor fellebbezést nyújthat be a közigazgatási bíróságra. A végleges bírósági döntésig Sándor Lajos alpolgármester tölti be a polgármesteri tisztséget.
– kommentálta röviden a felfüggesztése tényét Molnár Tibor a Facebookon.
A Duna vízhozama csütörtökön elérte az elmúlt 23 év legalacsonyabb szintjét Románia határánál.
Családja, pályatársai, barátai és tisztelői vettek végső búcsút csütörtökön Szilágyi Tibor Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésztől a Farkasréti temetőben Budapesten.
A legfőbb ügyészség vádat emelt csütörtökön Diana Șoșoacă EP-képviselő ellen négy rendbéli jogellenes fogvatartás miatt, miután 2021 decemberében bezárt az irodájába egy olasz újságírónőt és televíziós stábját, akik interjút akartak készíteni vele.
Megrongálódott egy ingatlan kerítése, két közlekedési tábla, valamint egy gázvezeték a csütörtök reggel Lemhénynél történt balesetben – közölte a rendőrség.
Jóváhagyta Gyergyószentmiklós önkormányzata a Csíky-kert rendbetétléről szóló finanszírozási szerződést, és döntött a Virág negyed északi részének rendezéséhez szükséges telekkönyvi módosításról is.
A bukaresti nyugdíjpénztárnál és további 29 helyszínen egy nyugdíjcsalással kapcsolatos ügyben szerdán végrehajtott házkutatások nyomán hét személyt őrizetbe vettek, további 13-at hatósági felügyelet alá helyeztek – közölte csütörtökön rendőrség.
Ráduly János néprajzkutatótól, írótól, költőtől, műfordítótól, rovásírás-kutatótól, népmesegyűjtőtől búcsúzik közösségi oldalán Kibéd község önkormányzata.
Sétálni indult Sepsiszentgyörgy főterére, de nem tért vissza az elhelyezési központba az a két lány, akit most a rendőrséggel kerestetnek.
Felújítása után ismét látogatható a gernyeszegi Teleki-kastély, amelyet az elmúlt három évben restauráltak uniós forrásból. A csütörtöki bejáráson Teleki Kálmán gróf mutatta be az épületet, ahol a felújítás során az eredeti értékek megőrzésére törekedtek.
Marosvásárhelyen javában zajlik a városháza által megszervezett ingyenes ivartalanítás. Két rendelőben várják a kutyákat, cicákat.
szóljon hozzá!