
Molnár Tibor kezdett betelni azzal, hogy ebben a rendszerben „nem a tisztesség érvényesül”
Fotó: Erdély Bálint Előd
Elveszítheti tisztségét Szentegyháza polgármestere, miután véglegessé vált hivatali összeférhetetlensége. Noha a jogászok szerint Molnár Tibor esetében az ügy már elévült, a városvezető azt mondta, ha felfüggesztik tisztségéből, lehet, nem fordul bírósághoz, hogy azt visszaszerezze.
2019. november 19., 10:272019. november 19., 10:27
Néhány napja a Legfelsőbb Ítélő- és Semmítőszék jogerős döntéssel elutasította a polgármester által 2017 márciusában benyújtott fellebbezést, ezzel véglegessé vált az Országos Feddhetetlenségi Ügynökség (ANI) három és fél éve nyilvánosságra hozott, összeférhetetlenségre vonatkozó megállapítása. Molnár Tibor esetében, aki akkor még Szentegyháza alpolgármestere volt, az ANI 2016 áprilisában állapította meg az összeférhetetlenséget. A jelentés szerint
ezzel pedig megsértette a 2003. évi 161-es számú, a köztisztségek gyakorlása átláthatóságának biztosítását, a korrupció megelőzését és büntetését célzó törvény előírásait. A városvezető a megállapítás után jogi útra terelte az ügyet, és a Marosvásárhelyi Ítélőtáblánál támadta ezt meg, de keresetét elutasították. Ezután fellebbezett a legfelsőbb bírósághoz, ahol több mint két és fél év telt el a tárgyalásig, de az eredmény nem változott: helybenhagyták az ítélőtábla által hozott végzést, ezzel az jogerőssé vált.
Korábban megszokott eljárásnak számított, hogy miután a prefektusi hivatalnak továbbítják a Legfelsőbb Ítélő- és Semmítőszék erre vonatkozó határozatát, a kormányhivatal vezetője rendeletet ad ki, amelyben tudomásul veszi a választott tisztségviselő mandátumának megszűnését. Ilyenkor a városvezetői feladatköröket az alpolgármester gyakorolhatja a helyi önkormányzati képviselő-testület megbízása alapján.
Az összeférhetetlenségi ügyeket illetően idén viszont változást hozott a márciusban megjelent 54-es számú törvény, amely több jogszabályt, köztük az ANI működését szabályozó 2007. évi 144-es számú törvényt is módosított. Eszerint
Molnár Tibor kérdésünkre azt mondta, a jogászok szerint az ő ügye is elévült, de megvárja a prefektus véleményét, addig nem szeretne semmit mondani a továbbiakról. Példaként a nagyszebeni polgármester esetét hozta fel, akinek mandátumát szintén megszüntették, de a bírósághoz fordult, és visszahelyezték tisztségébe. A Szeben Megyei Prefektusi Hivatal pedig hiába fellebbezett ebben az ügyben, a Gyulafehérvári Ítélőtábla is helybenhagyta az ítéletet.
Molnár Tibor viszont úgy fogalmazott, ő
Nem is képviseltette magát a legfelsőbb bíróság előtt, és ha a prefektus a mandátum megszűnéséről rendelkezik, akkor ezt a rendeletet valószínűleg nem fogja bíróságon megtámadni – közölte.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
szóljon hozzá!