
A záróra utáni verekedést a parkban a biztonsági emberek oszlatták fel. Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Elhatárolódik az elmúlt pénteken Székelyudvarhelyen történt verekedéstől a Benedek Elek Pedagógiai Líceum vezetősége, az incidens nem az iskola rendezvényén, hanem az azt követő buli lezártával történt. A Jungle Club tulajdonosa ugyanakkor leszögezi, hogy a szórakozóhelyükön kívül, záróra után estek egymásnak a botokat és fejszét ragadó felek.
2024. október 01., 17:442024. október 01., 17:44
Nagy visszhangot váltott ki cikkünk, amely az elmúlt pénteken történt csoportos verekedésről szólt. Azóta sikerült megszólaltatnunk a szórakozóhely tulajdonosát, valamint a szóba hozott iskola igazgatóját is.
Nagyjából hajnali fél négykor történt szóváltás a később egymásnak feszülő felek között, ám azt nem követte tettlegesség a szórakozóhelyen belül – szögezte le lapunknak Nagy Levente, a pénteki gólyabált követő buli helyszínéül szolgáló Jungle Club tulajdonosa. Mint mondta, ezt követően
Erre már csak azért is sor került, mert záróra volt. Kint a városi parkban azonban már agresszívebbek voltak a felek, miután erősítést hívtak, több társuk is fejszével, botokkal felfegyverkezve érkezett. A dulakodás hevében egy kinti árus asztalát is összetörték. A záróra után történt verekedést a biztonsági emberek oszlatták fel. Azonban egy távolabbi parkolóban (a művelődési ház közelében) ismét egymásnak feszültek a felek. A verekedés miatt rendőrségi eljárás is indult.
A szórakozóhely működtetőjétől azt is megtudtuk, hogy
Hangsúlyozta, ők a vendégeik biztonságát tartják a legfontosabbnak, ezért is ragaszkodnak a törvényes előírásokhoz.
Székely Gyula, a Benedek Elek Pedagógiai Líceum igazgatója már a beszélgetésünk elején leszögezte, nem a tanintézményük által szervezett gólyabáli eseményen történt a verekedés. A bulit megelőző előadást ugyanis egy másik helyszínen tartották a diákok, amely szerinte nemcsak színvonalas volt, de minden gond nélkül zajlott le nagyjából délután hat és este kilenc óra között. Az ezt követő bulit már a tizenkettedes diákok szervezték meg az említett szórakozóhelyen, a tanintézménytől függetlenül. Ők ugyanakkor gondoskodtak arról, hogy a lehető legtöbb biztonsági ember vegyen részt az eseményen.
A történtek óta az igazgató egyeztetett a tanintézmény diákjaival is és kiderült, hogy
„Egyáltalán nem a mi iskolánk diákjai között tört ki a verekedés. A tanulókat is meg lehet érteni, hogy bulit szerveztek, hiszen kell nekik is a szórakozás, ám az ottani eseményekért már nem felelhet a tanintézmény. Iskolánk teljes mértékben elhatárolódik az erőszakos cselekedetektől.
– hangsúlyozta Székely Gyula.
Amint arról hétfőn beszámoltunk, verekedés tört ki pénteken éjszaka egy székelyudvarhelyi szórakozóhely közelében, ahol egy gólyabál utáni bulit szerveztek. A Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség munkatársai regisztrálták a történteket, ugyanakkor a rendelkezésükre álló információkkal együtt átadták az esetet az állami rendőrség munkatársainak, akik nyomozást indítottak. Az esetről egyébként elsőként Katona Lóránt, a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség igazgatóhelyettese tájékoztatta a Székelyhont.
Noha az Európai Unió tagállamaiban a villamosenergia-árak nagyrészt stabilak maradtak a tavalyi év második felében a háztartási fogyasztók számára, ez Romániára nem érvényes: meredek drágulás következett be.
A csíkszeredai sétálóutca lehetőségeinek hangsúlyosabb kihasználásához közel négy évvel ezelőtt ötletversennyel igyekezett jó elképzeléseket gyűjteni a városháza. Korodi Attila polgármester szerint utána történt elmozdulás, de még van mit tenni.
A Romgaz és az Azomureș közötti elvi megállapodás fontos lépés a romániai műtrágyagyártás újraindítása felé, ami a mezőgazdaság és a gazdaság egésze szempontjából is kulcsfontosságú – közölte szerdán Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Elvi megállapodásra jutott a marosvásárhelyi vegyipari vállalat vezetősége és az állami tulajdonban levő Romgaz a kombinát egy részének megvásárlásáról. A hírt szerdán jelentette be a Romgaz.
Megalakul szombaton az új Országgyűlés, amely várhatóan megválasztja az új miniszterelnököt, az áprilisi parlamenti választáson nyertes Tisza Párt elnökét, Magyar Pétert.
Június 5-e a 2026-os támogatásokhoz kapcsolódó kifizetési kérelmek benyújtásának határideje – közölte szerdán a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
Büntetőeljárást indított a Dolj megyei ügyészség annak az elítéltnek az ügyében, aki kedden megszökött a craiovai börtön egyik munkapontjáról, és üldözése közben lelőtték a rendőrök.
Sorin Grindeanu kizártnak tartja, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) az RMDSZ-szel, a nemzeti kisebbségekkel és a függetlenekkel alakítson kormányt.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion szerint Nicușor Dan megsérti az alkotmány 103. cikkelyét azzal, hogy „titokban” politikai vezetőkkel egyeztet „saját kormánya” megalakításáról.
Az elmúlt 24 órában hét bevetésük volt a Hargita megyei tűzoltóknak és a hozzájuk tartozó és mentőegységeknek.
1 hozzászólás