
A záróra utáni verekedést a parkban a biztonsági emberek oszlatták fel. Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Elhatárolódik az elmúlt pénteken Székelyudvarhelyen történt verekedéstől a Benedek Elek Pedagógiai Líceum vezetősége, az incidens nem az iskola rendezvényén, hanem az azt követő buli lezártával történt. A Jungle Club tulajdonosa ugyanakkor leszögezi, hogy a szórakozóhelyükön kívül, záróra után estek egymásnak a botokat és fejszét ragadó felek.
2024. október 01., 17:442024. október 01., 17:44
Nagy visszhangot váltott ki cikkünk, amely az elmúlt pénteken történt csoportos verekedésről szólt. Azóta sikerült megszólaltatnunk a szórakozóhely tulajdonosát, valamint a szóba hozott iskola igazgatóját is.
Nagyjából hajnali fél négykor történt szóváltás a később egymásnak feszülő felek között, ám azt nem követte tettlegesség a szórakozóhelyen belül – szögezte le lapunknak Nagy Levente, a pénteki gólyabált követő buli helyszínéül szolgáló Jungle Club tulajdonosa. Mint mondta, ezt követően
Erre már csak azért is sor került, mert záróra volt. Kint a városi parkban azonban már agresszívebbek voltak a felek, miután erősítést hívtak, több társuk is fejszével, botokkal felfegyverkezve érkezett. A dulakodás hevében egy kinti árus asztalát is összetörték. A záróra után történt verekedést a biztonsági emberek oszlatták fel. Azonban egy távolabbi parkolóban (a művelődési ház közelében) ismét egymásnak feszültek a felek. A verekedés miatt rendőrségi eljárás is indult.
A szórakozóhely működtetőjétől azt is megtudtuk, hogy
Hangsúlyozta, ők a vendégeik biztonságát tartják a legfontosabbnak, ezért is ragaszkodnak a törvényes előírásokhoz.
Székely Gyula, a Benedek Elek Pedagógiai Líceum igazgatója már a beszélgetésünk elején leszögezte, nem a tanintézményük által szervezett gólyabáli eseményen történt a verekedés. A bulit megelőző előadást ugyanis egy másik helyszínen tartották a diákok, amely szerinte nemcsak színvonalas volt, de minden gond nélkül zajlott le nagyjából délután hat és este kilenc óra között. Az ezt követő bulit már a tizenkettedes diákok szervezték meg az említett szórakozóhelyen, a tanintézménytől függetlenül. Ők ugyanakkor gondoskodtak arról, hogy a lehető legtöbb biztonsági ember vegyen részt az eseményen.
A történtek óta az igazgató egyeztetett a tanintézmény diákjaival is és kiderült, hogy
„Egyáltalán nem a mi iskolánk diákjai között tört ki a verekedés. A tanulókat is meg lehet érteni, hogy bulit szerveztek, hiszen kell nekik is a szórakozás, ám az ottani eseményekért már nem felelhet a tanintézmény. Iskolánk teljes mértékben elhatárolódik az erőszakos cselekedetektől.
– hangsúlyozta Székely Gyula.
Amint arról hétfőn beszámoltunk, verekedés tört ki pénteken éjszaka egy székelyudvarhelyi szórakozóhely közelében, ahol egy gólyabál utáni bulit szerveztek. A Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség munkatársai regisztrálták a történteket, ugyanakkor a rendelkezésükre álló információkkal együtt átadták az esetet az állami rendőrség munkatársainak, akik nyomozást indítottak. Az esetről egyébként elsőként Katona Lóránt, a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség igazgatóhelyettese tájékoztatta a Székelyhont.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás