
Fotó: Haáz Vince
Marosvásárhely polgármesteri hivatala felbontotta azt a két szerződést, amelyeket a város kulturális-, illetve sportstratégiájának elkészítésére kötött. Mint közösségi oldalukon írják, a folyamat során minden törvényes előírást betartottak és semmilyen kifizetés nem történt.
2023. szeptember 25., 10:342023. szeptember 25., 10:34
2023. szeptember 25., 10:352023. szeptember 25., 10:35
Korábban Marosvásárhely kulturális stratégiájának kidolgozását felügyelő Portik Vilmos bejelentette: felfüggesztik a város kulturális stratégiájának kidolgozására vonatkozó szerződést, ugyanis a közvitára bocsátott stratégia munkapéldányába nagyon sok tárgyi tévedés csúszott.

Marosvásárhely alpolgármestere péntek délelőtt a közösségi oldalán jelentette be, hogy felfüggesztik a város kulturális stratégiájának kidolgozására vonatkozó szerződést. A közvitára bocsátott stratégia munkapéldányába nagyon sok tárgyi tévedés csúszott.

Súlyos tárgyi tévedések vannak a marosvásárhelyi városháza honlapján közvitára bocsátott kulturális stratégia munkapéldányában – hívta fel egy olvasónk a figyelmünket, elküldve azt a csaknem harminc oldalas jegyzéket, amelyet benyújtott a hivatalhoz.
„A benyújtott munkaanyag kapcsán felmerült tárgyi tévedések és szakmai kifogások megítélésünk szerint a teljes munkafolyamat hitelességét veszélyeztetik” – fogalmazott az alpolgármester hetekkel korábban.
A szerződés értelmében a EuroTop Consulting Kft. 141 491 lejért vállalta el a marosvásárhelyi kulturális stratégia összeállítását, a szerződésbontásig azonban a megbízott cég felé nem történt kifizetés.
A Richter-skála szerint 4-es erősségű földrengés történt szerdán 5 óra 28 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Videóüzenetben fordult a határon túli magyarokhoz Orbán Viktor miniszterelnök, aki közösségi oldalán közzétett bejegyzésében a választásokon való részvétel fontosságára hívta fel a figyelmet.
Akár több tízezer lejes bírság is járhat az illegális szemetelésért, ami nem éri meg, ha összehasonlítjuk a hulladékszállítás néhány száz lejes tételével. Mégis akadnak, akik tavak, folyók partján, erdők szélén dobják ki az építkezési törmeléket.
Radu Marinescu igazságügyi miniszter a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) ügyészi részlegének véleményezése hiányában Alex Florențát javasolja a DIICOT főügyész-helyettesi tisztségére, Marius Voineagot a legfőbb ügyész helyettesi posztjára.
A kéregetés visszaszorítása a célja annak, amikor a koldusok ellen lépnek fel a helyi rendőrök, és a törvény szerint meg is bírságolják őket. Ez eltünteti a kéregetőt a szemünk elől, de valójában nem oldja meg a problémát – csupán arrébb tolja.
Visszavonta a Realitatea Plus műsorszolgáltatási engedélyét az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) – írja az Agerpres.
Az Egyesült Államokkal való stratégiai együttműködés fontosságát hangsúlyozta, valamint a gazdasági és energetikai kapcsolatok erősödéséről beszélt Orbán Viktor kedden Budapesten, J.D. Vance-szel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Több száz szankció, tucatnyi bevont jogosítvány és számos közlekedési bűncselekmény – ez a mérlege az ünnepi időszak rendőri ellenőrzéseinek Hargita megyében is.
Rendkívüli ülésen hozott döntéseket Gyergyószentmiklós képviselő-testülete két nagyvolumenű beruházás előkészítése kapcsán. A szándék szerint Gyilkostón a közművesítés kap új lendületet, és közel 4800 méternyi út korszerűsítése is közelebb került.
Mircea Abrudean szenátusi elnök szerint az Ilie Bolojan vezette kormány minden lehetséges intézkedést meghozott, hogy megvédje a lakosságot az üzemanyagárak emelkedésétől.
szóljon hozzá!