
Fotó: László Ildikó
Újra ráengedték a forgalmat a székelyudvarhelyi Baróti Szabó Dávid utcára, melynek jelentős szerepe van a városközpont forgalmának tehermentesítésében.
2024. július 04., 14:062024. július 04., 14:06
2024. július 04., 14:072024. július 04., 14:07
Csaknem fél évvel ezelőtt, a Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál történt tragédiát követően zárták le a beomlott épületrész felett húzódó útszakaszt Székelyudvarhelyen, biztonsági okok miatt.
Noha alig néhány méterről van szó, a városi forgalom fontos útvonala volt a Baróti Szabó Dávid utcának az a kis része, hiszen

Befejeződtek a munkálatok a székelyudvarhelyi Baróti-Szabó Dávid utcában, a Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál, így átadhatják a forgalomnak a lezárt utcaszakaszt.
Kedden arról számoltunk be, a székelyudvarhelyi városháza jelezte a Facebook-oldalán, hogy befejeződtek a Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál az épületet- és a Baróti-Szabó Dávid utca lezárt szakasza alatti rézsüt megerősítő munkálatok, amelyeket a hivatalos szervek aznap vettek át.
Fotó: László Ildikó
Ezt meg is tették az illetékesek, csütörtökön ugyanis újra a városi forgalom szolgálatába állították a csaknem fél éve lezárt szakaszt.
Fotó: László Ildikó
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion kedden felszólította az államfőt, hogy ezen a héten bízzon meg valakit kormányalakítással, és bejelentette, hogy kezdeményezi Nicușor Dan felfüggesztését.
Újabb vörös jelzésű időjárási riasztást adtak ki kedden délután Maros és Hargita megye több településére. A heves viharok, a nagyméretű jégeső és a felhőszakadások veszélye miatt a hatóságok mindkét megyében RO-Alert riasztást is küldtek.
Nicușor Dan kedden kijelentette, hogy fennáll az előre hozott választások lehetősége, de szerinte ezt a forgatókönyvet el kellene kerülni, mert nem hozna jelentős változást a politikai erőviszonyokban, és fenntartaná a jelenlegi patthelyzetet.
Hatalmas erővel csapott le a szélvihar a Gyergyószárhegy határában álló kapolnára kedden délután. A vihar teljesen megrongálta a szabadtéri létesítményt.
Narancssárga jelzésű viharriasztás volt érvényben kedden délután Maros megyében, ahol az erős szél, a felhőszakadás több helyen is komoly fennakadásokat okozott.
Közönségének alig 9 százaléka középiskolás korú – ezért alapvető cél lesz a jövőben, hogy nyisson a fiatalok felé a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház.
Sepsiszentgyörgyön olyan meleg van, hogy locsolni kell az utcákat. A TEGA köztisztasági vállalat naponta száz köbméter vizet használ fel a megyeszékhely hűtésére.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 21 megye több folyójának vízgyűjtő területére.
szóljon hozzá!