
Marosvásárhelyen felújított épületben fogadják a hajléktalanokat
Fotó: Haáz Vince
Marosvásárhelyen és Csíkszeredában is van üres ágy a hajléktalanszállókon, az elkövetkező fagyos éjszakákon még jobban odafigyelnek azokra, akiknek nincs állandó fedél a fejük fölött. Marosvásárhelyen a helyi rendőrség vasárnap két, utcán élő személynek segített meleg helyre jutni.
2023. február 06., 21:002023. február 06., 21:00
A városlakók bejelentése nyomán szálltak ki a marosvásárhelyi Tudor lakótelepre a helyi rendőrök, ahol egy tizennégy éves fiatalt találtak, aki korábban a Hidegvölgyben élt, de vasárnap a Haladás utcában készített magának „szálláshelyet”. Őt a gyermekjogvédelmi igazgatóság által működtette sürgősségi menedékhelyre vitték, ahol addig maradhat, míg tisztázódik, kihez tartozik.
A járőröző helyi rendőrök vasárnap éjfél után a Bodoni utcában találtak egy otthon nélküli, hatvanéves férfit, akit a városi hajléktalanszállóra vittek. Hétfőre virradóan Marosvásárhelyen mínusz 11 Celsius-fok volt.
A marosvásárhelyi városháza által fenntartott hajléktalanszállóban száz férőhely van, hétfőre virradóan ebből harmincöt volt elfoglalva. A szabályzat szerint
azokat sem, akik önként térnek be a szállóra, azokat sem, akiket a helyi rendőrség vagy a mentőszolgálat visz be.
Székely István, a menhely vezetője a sajtónak elmondta, még legalább tizenöt olyan személyről tudnak, akiknek nincs állandó hajlékuk, és ilyenkor lépcsőházakban, romos, elhagyott épületekben húzzak meg magukat. Mindenkinek, aki hozzájuk fordul,
Az elkövetkező napokban, a fagyos éjszakákon is várják a segítségre szorulókat, és arra kérik a városlakókat, ha hajléktalan személyt látnak az utcákon, értesítsék az 112-es sürgősségi szolgálatot vagy a helyi rendőrséget.
Csíkszeredában a hajléktalanszálló kapacitása harmincnégy hely, jelenleg huszonkét személy szerepel a nyilvántartásukban – tudtuk meg Ady Andrástól, a szociális osztály tanácsadójától, aki arról is beszámolt, hogy amennyiben a szükség úgy hozza, további személyeket is tudnak fogadni,
A meteorológusok előrejelzései szerint egész héten fagyosak lesznek az éjszakák. Marosvásárhelyen keddre és szerdára virradóan mínusz 10 foknál is hidegebbre számítanak, míg napközben alig fagypontig emelkedik a hőmérséklet. Csíkszeredában – az előrejelzések szerint – akár mínusz 15 Celsius-fokig is csökkenhet a levegő hőmérséklete az elkövetkező két-három napban.
Az egyedi ajándékot keresők, a szerényebb igényekkel rendelkezők, a lélekemelő élményekre vágyók számára kihagyhatatlanok a karácsonyi vásárok, melyekből ezen a hétvégén kettő is nyílt Sepsiszentgyörgyön.
Néhány évtizede, amikor még nem hozták be az országba a rengeteg tömegárut, nagy értéke volt a belső termelésnek, virágzott a konfekcióipar, és volt igény a gyapjúfeldolgozásra, a belőle készült termékekre. Mára ez teljesen megváltozott.
Lakástűz keletkezett a Mezősályihoz tartozó Lőrinci faluban vasárnap kora délután. A Maros megyei hivatásos tűzoltókat egy kigyúlt családi házhoz riasztották.
Az elmúlt 24 órában hét riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 12 személynek nyújtottak segítséget - számolt be vasárnap a Facebook-oldalán a Salvamont.
A Csíki Székely Múzeum ismeretterjesztő előadássorozata ezúttal a XX. századi gazdasági összeomlások világába kalauzol: a hiperinflációs bankjegyek történetén keresztül idézi meg a két világháborút követő bizonytalanságot.
Ismeretlen elkövető rongálta meg a Csíkpálfalva határában levő útszéli keresztfát vasárnapra virradóra – adja hírül Facebook-oldalán a helyi Keresztelő Szent János Római Katolikus Plébánia.
Több ezren tüntettek az igazságszolgáltatás függetlenségéért szombat este a bukaresti Victoriei téren.
Éles lőszerek kerültek elő egy lakóház építése során Balánbányán, ezért pirotechnikai beavatkozásra volt szükség szombaton. Összesen 447 lövedéket találtak fémkeresővel.
Súlyosan megsérült egy székelyudvarhelyi turista szombaton a Fogarasi-havasokban.
Elkobozta a környezetőrség az első olyan munkagépet, amelyet drónfelvételek segítségével leleplezett illegális hulladékkezeléshez használtak – jelentette be szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
szóljon hozzá!