Malacsütéssel egybekötött fogadást szervezett a farkaslaki Lófő Lovascsapat Tamás Csabának, a Nemzeti Vágta idei kiadása harmadik helyezettjének.
2021. október 16., 20:462021. október 16., 20:46
2021. október 16., 20:522021. október 16., 20:52
Fotó: Beliczay László
Malacsütéssel egybekötött fogadást szervezett a farkaslaki Lófő Lovascsapat Tamás Csabának, a Nemzeti Vágta idei kiadása harmadik helyezettjének.
2021. október 16., 20:462021. október 16., 20:46
2021. október 16., 20:522021. október 16., 20:52
A Kárpát-medence legismertebb magyar vonatkozású lovas versenyén eddig soha nem sikerült székelyföldi zsokénak dobogóra állnia, Tamás Csaba Villámlás nevű lovával azonban, kitartó munkával elérte ezt. A profi lovas a fogadáson támogatóin túl szurkolóinak is megköszönte a segítséget, hiszen
Fotó: Beliczay László
A Bajnokfogadó című eseményt a farkaslaki sportcsarnoknál tartották pénteken, ahol Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke, Bíró Barna Botond alelnök, valamint Kovács Lehel, Farkaslaka község polgármestere köszöntötték a lovast, aki ez alkalommal
Fotó: Beliczay László
Az évek óta Magyarországon élő, de a hazatérés tervein is gondolkodó versenyző a megnyitót követő beszélgetések során elmondta, négyéves kora óta dolgozik Villámlással, végig követte fejlődését. „Együtt voltam vele a felkészülés idején, tudom, mire képes most, hatévesen, ezt meg is mutatta. De azt is tudom, hogy
– mondta Tamás Csaba.
Fotó: Beliczay László

Székelyföldi lovasnak eddig soha nem sikerült a Nemzeti Vágta dobogójára állnia. Idén viszont, évekig tartó kemény, céltudatos munkával, Villámlás nevű lován a farkaslaki Tamás Csabának sikerült harmadik helyezést elérnie.
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Lakóház tetőtere kapott lángra hétfőn este a Maros megyei Szalárdtelepen, ahol közösen vágtak neki az oltásnak az országos katasztrófavédelem Maros és a Hargita megye munkatársai.
A mobileszközökön tárolt adatok védelmével kapcsolatos jó tanácsokat fogalmazott meg hétfőn a belügyminisztérium.
A védelmi és a belügyminisztérium képviselőinek a jövő hét végéig ki kell dolgozniuk a belügyi és a védelmi alkalmazottak nyugdíjkorhatárának emeléséről szóló törvénytervezetet – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
A kormány felelősséget készül vállalni a parlamentben a bérkiadások 10 százalékos csökkentését is előíró törvénytervezetért – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
Megemlékezést szervezett a 83 évvel ezelőtti doni áttörés évfordulóján az Erdélyi Vitézi Rend sepsiszentgyörgyi állománya. A Hősök temetőjében 15 rendtag emlékezett a több tízezer családot érintő tragikus eseményekre.
Elkezdődött az A8-as autópálya Gyergyóalfalu és Ditró közötti 14,4 kilométeres szakaszának műszaki tervezése, amelyre tíz hónapja van a megbízott vállalatnak – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAR).
Az elmúlt napokban az ország napi gázfogyasztása megközelítette az 58 millió köbmétert, ami hozzávetőlegesen 17 százalékkal több a tavalyi hasonló időszak átlagánál – közölték az Országos Energia-veszélyhelyzeti Operatív Törzs hétfői ülése után.
Autóvezetői engedélye sem volt a fiatal ittas sofőrnek, aki vasárnap éjjel Kézdivásárhelyen megpróbált elmenekülni a hatóságok elől – derül ki a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből. A férfi mostanra előzetes letartóztatásba került.
Belső vizsgálatot rendelt el hétfőn a konstancai megyei sürgősségi kórháznál az intézmény vezetősége, miután két gyermek is kómába került műtét után.
Embercsempészet és szexuális szolgáltatásokra való kényszerítés vádjával román bűnözői hálózat tagjait fogták el a román és a brit hatságok, az együttműködés négy ember előállításához, valamint számos luxusautó és ingatlan lefoglalásához vezetett.
szóljon hozzá!