Fotó: Bartos Lóránt
„Legyünk büszkék rájuk! S tiszteljük meg azzal őket, hogy emlékezünk. Hiszen egységben gondolkodtak, s egységet alkottak” – mondotta Rácz Károly, Kézdivásárhely polgármestere az 1956-os forradalom évfordulójának megemlékezésén.
2010. október 23., 22:472010. október 23., 22:47
2010. október 24., 20:072010. október 24., 20:07
Fotó: Bartos Lóránt
A céhes város elöljárója szerint az 1956-os magyarországi forradalom eszméi és tervei Háromszéken még mára sem teljesültek, vagy értek be. Rácz szerint a széles körű önrendelkezés megvalósításával lehetne leginkább az elismerésünket kifejezni, s ehhez összefogásra van szükség. A polgármester után felszólaló Sinka Jenő, a Fehér megyei POFOSZ (Magyar Politikai Foglyok Szövetsége) elnöke szerint megvalósulni látszik a határokon átívelő magyar összefogás, legalábbis az utóbbi idő ezt igazolta. Sinka egyébként a Kézdivásárhelyről elszármazott, most Fehér megyében elő politikai üldözöttek üzenetét is tolmácsolta, s egy eredeti, 1956-os lobogóval tisztelgett a Vetró András szobrászművész által tavaly készített Szabadság-szobor előtt.
Fotó: Bartos Lóránt
Sinka Jenő, Fehér megyei POFOSZ elnök eredeti, 1956-os lobogóval érkezett
Utána beszédet mondott Török József, a Volt Politikai Foglyok Szövetségének Kovászna megyei elnöke, aki szemmel láthatóan elérzékenyülve elevenítette fel az 1956-os történéseket. Farkas Ferenc történelemtanár, a Református Kollégium igazgatója a forradalom eseményeinek kronológiáját foglalta össze, majd a 64 Vármegye Ifjúsági Mozgalom képviselője szólt a jelenlevőkhöz. A kulturális műsorral is tarkított megemlékezés koszorúzással és a magyar himnusz eléneklésével ért véget.
Az \'56-os megemlékezés az esti szürkületben a Nagy Mózes Líceum diákjainak főtéri, fáklyás felvonulásával folytatódott. A diákok és pedagógusok a Székely Katonanevelde előtt levő Hősök emlékművéhez vonultak, ahol kulturális műsorral tisztelegtek a forradalom mártírjainak emléke előtt.
A céhes városban este nyolckor a Vigadóban, a Tiberius vonósnégyes előadásával zárult az október 23-ai megemlékezés.
Krisztus szenvedéstörténetéhez kapcsolódó repertoárjával felemelő koncertet adott csütörtökön a Madrigál kórus Sepsiszentgyörgyön. A Szent György Napok nyitóeseményére hagyományosan a zsúfolásig megtelt Krisztus Király templomban került sor.
Egy másik sofőr figyelmetlensége miatt halt meg tegnap Bredétnél a 42 éves motoros – erre a következtetésre jutott a Kovászna megyei rendőrség, miután kivizsgálta a csütörtöki motoros baleset körülményeit.
Eredetileg kétnaposra tervezték, ám Ferenc pápa temetése okán programváltoztatásra kényszerültek. A kézdivásárhely-kantai Szentháromság-templom április 25-én, pénteken ad otthont a XXVIII. Felsőháromszéki Kórusfesztiválnak.
Mi kell a babának? Szeretet, gondoskodás, figyelem, közös élmények a szülőkkel. Ezenkívül pedig sok minden más is, a babakocsitól kezdve az öltözéken át egészen a mesekönyvekig.
Elhunyt a háromszéki Bodzafordulóhoz tartozó Bredét település közelében balesetet szenvedett motoros – adja hírül a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A rendvédelmi szervek fokozott jelenlétére lehet számítani Sepsiszentgyörgyön a következő két hétben: vasárnap kezdődik a jégkorong-világbajnokság, illetve már elstartoltak és május 11-ig zajlanak a városnapok.
A székelyföldi állattartáshoz kötődő egyik legrégebbi hagyomány volt, hogy Szent György napján indultak a legelőkre a szarvasmarha-csordák, juhnyájak. Ez a szokás mára elveszett, a hegyi legelők legtöbbjén nem hallatszik kolompszó.
Családon belüli erőszak miatt riasztották a rendőrséget kedden este a Kovászna megyei Bárkány községbe.
Idén négy sepsiszentgyörgyi személyiség kaphatja meg a város tiszteletbeli polgára címet és a Pro Urbe díjat, illetve egy posztumusz kitüntetést is kioszt a várost.
Csütörtökön a Madrigál kórus nyitókoncertjével elkezdődik az idei Szent György Napok. A szervezők szerdán délelőtt sajtótájékoztatón hívták fel a figyelmet néhány kihagyhatatlan programpontra.