
Nagygalambfalván, hétfőn délután. Patakban folyt a víz az úton
Fotó: Udvarhelyszéki Közlekedési Info/Facebook
Székelykeresztúr és Nagygalambfalva térségére csapott le az ítéletidő hétfőn délután. Az utakon patakokban folyt a nagy mennyiségben lezúdult víz.
2019. június 17., 17:412019. június 17., 17:41
2019. június 17., 18:202019. június 17., 18:20
Mint a Facebookon közzétett fotókon és videókon látszik, a vasárnapi, homoródfürdői viharhoz hasonlóan most is

Jégeső és vihar söpört végig Homoródon és a Cekend-tetőn. Az Udvarhelyi Közlekedési Info Facebook-csoportban megosztott fotók és videók tanúsága szerint a lezúduló vízmennyiséget nem tudták elnyelni az útmenti árkok, ezért az úttesten folyt a vihar elcsendesedése után is.
Mint arról beszámoltunk, az ország 40 megyéjére érvényes sárga riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a várható felhőszakadások, viharok, jégeső miatt. Ennek értelmében hétfő 10 órától szerda 23 óráig a fokozott légköri instabilitás miatt országszerte számítani lehet felhőszakadásokra, amelyeket villámlás, megerősödő szél és jégeső is kísérhet.

Az ország 40 megyéjére érvényes sárga riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a várható felhőszakadások, viharok, jégeső miatt. Vasárnap enyhe károkat okozott egy ilyen vihar Udvarhelyszéken.
Székelykeresztúr és Nagygalambfalva között ilyen állapotok uralkodtak
Fotó: Facebook
Fotó: Facebook
Vihar utáni állapotok: hordalék az úton Kisgalambfalva és Nagygalambfalva között
Fotó: Udvarhelyszéki Közlekedési Info/Facebook
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
Repülőgépeken elkövetett lopás gyanúja miatt tizenkét bukaresti, valamint Ilfov és Prahova megyei helyszínen tart házkutatást a rendőrség csütörtökön, és 16 személyt állítanak elő.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint mérlegelhető a Kelemen Hunor RMDSZ-elnök által javasolt „fegyverszüneti kormány” létrehozása, ha nem sikerül más kormányzati megoldást találni.
A Sanitas Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy csütörtökön is folytatja az új közalkalmazotti bértörvény tervezete és az egészségügyi intézményekben tapasztalható személyzethiány miatt kirobbantott sztrájkot.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint megérzi Románia a cernavodai atomerőmű leállását, az országnak mozgósítania kell a gázerőművi, nap- és szélenergia-termelési, valamint energiatárolási kapacitásait, és növelnie kell a villamosenergia-importot.
Az általános sztrájk első napjához képest szerdán növekedett a hivatalosan tiltakozó dolgozók száma a Hargita megyei nagyobb kórházakban. Szintén szerdán arról döntött a kormány, hogy országszerte 6850 állás betöltését engedélyezi az egészségügyben.
A Duna vízszintjének további csökkenésétől függően szerda este vagy csütörtök reggel ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát is – jelentette be a Nuclearelectrica.
szóljon hozzá!