
A kezdeti állapothoz képest itt már kevesebb levágott gyapjú látható, az eltűnt mennyiség jó eséllyel az Olt vizébe került
Fotó: Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség
A sepsiszentgyörgyi kerékpárút mellett esztenát felállító juhász még mindig nem költöztette el a nyáját. Sőt, a juhait is ott nyírja, jelentős mértékű környezetszennyeződést okozva. Most 10 ezer lejes bírságot róttak ki rá.
2024. június 29., 12:392024. június 29., 12:39
Az Olt menti kerékpárút mellett megtelepedő juhász nemrég azt ígérte a hatóságoknak, elköltözik a nyájával. Ezt nem tartotta be, sőt a juhokról lenyírt gyapjút sem használta fel semmilyen módon – olyan helyen hagyta, ahonnan a víz könnyedén elviszi.

Juhnyáj legelészik Sepsiszentgyörgy határában, az Olt menti kerékpárútnál, időnként lehetetlenné, a pásztorkutyák miatt pedig veszélyessé téve a közlekedést. Őrzőjüket eddig semmiféle bírsággal nem lehetett jobb belátásra bírni.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség vezetője, Hadnagy István szerint egyértelmű, hogy az illető szándékosan hagyta olyan helyen a gyapjút, hogy onnan az állatok könnyedén a vízbe taposhatják, illetve esőzés folyamán a folyómederbe kerül.
– tájékoztatott.
Mint ismeretes, a Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrséghez több éve érkeznek panaszok a Kilyén település határában tanyát verő juhász miatt, aki amellett, hogy a tilosban, nem egy esetben mások földjén legeltet, időnként a biciklisávra is rátereli nyáját.
„A félreértések elkerülése végett szeretném pontosítani, csak és kizárólag akkor lépünk fel, ha valaki, esetünkben a juhász nem tartja be az előírásokat. Az, ha az állatok lelegelik valakinek a termését, ha szemetet hagy maga után, ha a kutyák megijesztik az arra járókat, nincs rendben, intézkednünk kell, és intézkedni is fogunk. Azt szeretnénk, ha az illető jó szomszédja lenne a városnak, úgy tartaná a juhokat, hogy ne okozzon vele kárt, hiszen juhászokra, juhokra is szükség van, ez nem is vitás. Ha minden rendben lenne, mi is nagyon elégedettek lennénk, hiszen nekünk sem okoz örömöt, hogy folyamatosan gondot okoz valaki” – hívta fel a figyelmet Hadnagy István.
A júniusi 10,42 százalékról júliusban 8,16 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az idei nyári szezonban már ötödször támadt fürdőzőkre egy álcserepesteknős a horvátországi Kastelai-öbölben, Split közelében – közölte a Jutarnji List című zágrábi napilap az internetes oldalán.
Megsemmisített Románia két vízben sodródó, pilóta nélküli repülő szerkezetet a Fekete-tenger Romániához tartozó exkluzív gazdasági övezetében, a Neptun Deep gázmező közelében – közölte kedden Radu Miruţă ügyvivő védelmi miniszter.
A betegszabadságok 85 százalékát a magánszektorban dolgozók számára írták fel, de ez nem jelenti azt, hogy az állami szférában dolgozók sokkal ritkábban betegednek meg. Az viszont valós különbség, hogy a közszférában hosszabbak a betegszabadságok.
Két személy meghalt kedd este, miután egy személygépkocsi járdán tartózkodó gyalogosokba hajtott Brassóban – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nicușor Dan államfő gratulált Baka Andrásnak magyar köztársasági elnökké választásához kedden.
Új bázist nyit decemberben a Wizz Air légitársaság a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtéren, és tizenötre bővíti a városból elérhető célállomások számát.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
4 hozzászólás