
Fotó: Székely Vágta/ Facebook
Újabb székelyföldi lovas öregbíti tovább az erdélyi lovasok jóhírét a magyarországi Nemzeti Vágtán: Korond lovasa, Balázs Zsanett remekül teljesített a huszárgyerek futamon – olvasható a Nemzeti Vágta weboldalán.
2024. október 07., 08:502024. október 07., 08:50
Kiemelkedően teljesített a Nemzeti Vágta huszárgyerek futamán a korondi Balázs Zsanett és Mirza nevű lova, így kategóriájuk második helyezettjeként foglalhatta el helyét a dobogón.
Magabiztos győzelmet ünnepelhetett Decs lovasa, Tóbiás Zsuzsa is a Nemzeti Vágtán, aki a tavalyi győztes, Galaxy nevű ló nyergében ért célba elsőként. Ezzel a 9 éves magyar félvér örökös bajnok státuszba lépett a Nemzeti Vágtán, hiszen sorozatban harmadik alkalommal győzött.
A győztes lovas egyébként egy Vágta-történelmi mezőnyben vívta ki a győzelmet, korábban ugyanis még sosem fordult elő, hogy a döntőnek csak női résztvevői voltak. A második hely egy végletekig kiélezett csatában dőlt el Ácsteszér javára, amely képviselőjével, Vörös Tamarával 2023 után idén is második lett, Marina nyergében. A harmadik helyen Tahitótfalu lovasa végzett, Rigó Lottival a nyeregben.
A bukaresti ítélőtábla szerdán elrendelte, hogy államelnöki hivatal fizessen ki több mint 754 ezer lejt Traian Băsescu volt államfőnek az elmaradt elnöki járandóság címén arra az időszakra, amikor a juttatás folyósítását felfüggesztették.
Románia euróövezeti csatlakozása addig nem kerülhet napirendre, amíg az ország nem csökkenti tartósan a költségvetési hiányt a GDP 3 százaléka alá – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán Berlinben.
Új szakosztályt hoztak létre a Maros Megyei Tanácsnál a gazdátlan ebek helyzetének kezelésére. A döntés nem választható opció volt: a rendőrség és az állategészségügyi hatóság szólította fel az önkormányzatot a mulasztás pótlására.
Az Országos Energiaszabályozó Hatóság (ANRE) elnöke szerint a földgáz jelenlegi kilowattóránkénti 0,31 lejes hatósági áránál alacsonyabb ajánlatok is elérhetők április elsejétől az intézmény árösszehasonlító weboldalán: 0,30 lej/kWh.
A hóolvadás miatt felgyűlt és el nem folyó víz teszi körülményessé a közlekedést és nehezíti a lakók életét a csíkszeredai Decemberi forradalom lakónegyed egyik utcájában.
Látványos szakaszához érkezett Hargita Megye Tanácsának eddigi legjelentősebb oktatási beruházása: 83 tanintézmény kap bútorzatot és csúcstechnológiás digitális felszerelést. A több mint 101 millió lej értékű projekt első eszközeit Korondon mutatták be.
A haditengerészeti búvárok szerdán 14 óra körül hatástalanították a Midia lőtér közeli partra sodródott tengeri aknát – tájékoztatott a védelmi minisztérium.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerint február időjárása jelentős hőmérsékleti kontrasztokat hozhat: a hónap egyes időszakaiban a januárihoz hasonló hideg, máskor pedig tavaszias meleg is előfordulhat.
Büntetőeljárást indított a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság, miután alapos a gyanú, hogy szándékosan megrongálták a megyei tanács egyik szolgálati járművét.
Két autót is eltulajdonított egyetlen éjszaka alatt egy 22 éves, csíkszeredai fiatalember: egyiket lakóhelyéről, másikat Székelyudvarhelyről vitte el.
szóljon hozzá!