
Fotó: Rab Zoltán
Idén is nagyszabású rendezvénnyel ünneplik a tánc világnapját Marosvásárhelyen, szombaton ezernél több modern- és néptáncos lép fel a Színház téren.
2023. április 25., 20:032023. április 25., 20:03
Több mint negyven éve, 1982 óta ünneplik április 29-én a tánc világnapját. Marosvásárhelyen
Tavaly nagyszabású rendezvényt szerveztek, amelyhez hasonlóval készülnek idén is.
Közös tánc is lesz a Színház téren
Fotó: Rab Zoltán
A Maros Művészegyüttes igazgatója, Barabási Attila Csaba elmondta, hogy ők a járvány időszakában is kisebb táncjelenetekkel, több helyszínen megemlékeztek a világnapról, míg tavaly egy nagy villámcsődületet szerveztek. Akkor arra számítottak, hogy félezer néptáncost hívnak meg a Színház térre, hogy külön- külön és közösen is táncoljanak, de a szervezés közben szembesültek azzal, hogy Marosvásárhelyen nagyon sok modern tánccsoport is van, mi több mozgássérültek is táncolnak. Őket sem akarták kihagyni, így tavaly
Fotó: Rab Zoltán
Idén is nagyszabású rendezvénnyel készülnek ebből az alkalomból. Április 29-én, szombaton 15 órától modern-táncosok, de a Hifa Egyesülethez tartozó mozgássérült táncosok is fellépnek. 17 órától lépnek színpadra a néptáncosok: magyarok, románok, cigányok és szászok, akiket szeretettel várnak akár népviseletben, akár hétköznapi viseletben.
Kedd délig már 1075 táncos jelezte, hogy részt vesz a világnap megünneplésén és továbbra is várják azokat, akik csatlakozni szeretnének az eseményhez.
Megtalálták élve szerdán kora délután azt az ötéves kisfiút, aki hétfő délután tűnt el a Szeben megyei Oltalsósebes településről. A kiskorú eltűnését a fiú apja jelentette a rendőrségnek.
Februárhoz képest márciusban 381 lejjel (6,9 százalékkal) 5938 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9902 lej volt, 630 lejjel (6,8 százalékkal) nagyobb, mint az előző hónapban.
Egy 22 éves fiatalember és egy 20 éves lány meghalt, további két fiatal pedig megsérült egy balesetben, amely szerdára virradóra történt Vrancea megyében.
Az Országos Diszkriminációellenes Tanács nem képes ellátni a feladatát, így bárki következmények nélkül támadhatja a magyarságot is, hiszen nem kell büntetéstől tartania – állítja a Székely Figyelő Alapítvány vezetője, Árus Zsolt.
A képviselőházban szerdán elfogadott törvénytervezet szerint nőnek a társadalmi együttélés szabályainak, valamint a közrendnek és a köznyugalomnak a megsértése esetén kiszabható bírságok.
Volodimir Zelenszkijt szerdán fogadta a Cotroceni-palotában Nicușor Dan román államfő és Karol Nawrocki lengyel elnök.
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a „leköszönő nemzeti kormány” pedig elkészítette a leltárt – mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
A román gazdaság jelenleg recesszióban van a fogyasztás visszaesése és a piaci tevékenység lassulása miatt, de egy súlyosabb válság jelei nem mutatkoznak – jelentette ki szerdán az Agerpresnek Adrian Negrescu gazdasági elemző.
Kelemen Hunor szerint a 10 százalékot megahaladó éves infláció elsősorban a közel-keleti háború következménye, nem a kormány intézkedései idézték elő.
A villamos energia (+54,18 százalék), a lakbér (+43,78), a gázolaj (+32,68), a benzin (+22,42) és a kávé (+21,76) drágult meg a leginkább idén áprilisban a tavalyi negyedik hónaphoz képest – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet.
szóljon hozzá!