
Munkaterület. Még idén befödnék a Szentegyházán épülő napköziotthont
Fotó: Erdély Bálint Előd
Utak, épületek felújítására, területvásárlásra és további fejlesztésekhez szükséges dokumentumok elkészítésére költik idei költségvetésük beruházási tételeit az udvarhelyszéki települések. Van olyan önkormányzat is, ahol nem elégedettek az idei büdzsével, meglehetősen szűkösnek tartják – a munka viszont idén sem áll meg a községekben, kisvárosokban.
2022. március 20., 13:012022. március 20., 13:01
Nagyjából 5 millió lejes költségvetésből gazdálkodhat a székelyvarsági önkormányzat, amelyből közel 1,7 millió lejt fordíthatnak beruházásaikra – tudtuk meg Tamás Ernő polgármestertől. Mint mondta,
Az említett szakaszokon zajlott már korszerűsítés, így már csak alapozni kell, és teríthetik is le az aszfaltot – magyarázta az elöljáró. A megvalósítások érdekében az fejlesztési minisztérium Anghel Saligny-programjában pályáztak, és várják a mielőbbi eredményhirdetést, a szükséges önrészeket elkülönítették a büdzsében. Ezenkívül tervben vannak kisebb munkálatok a sólyomkői (kerítésépítés), illetve a nagykúti (újrafödés) iskolánál is.
Összesen 20,2 millió lejes költségvetése van Szentegyházának, amiből 9 milliót beruházásokra fordítanak – tudtuk meg Lőrincz Csabától, a kisváros polgármesterétől. Közölte:
Szeretnék folytatni például a területek telekkönyveztetését, ugyanakkor a Bartók Béla Művelődési Ház felújítására vonatkozó kivitelezési terv befejezésére is fordítanak összeget, hiszen már idén maguk mögött tudnák az renoválással kapcsolatos közbeszerzési eljárást.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Készül a kivitelezési terve egy új mentőállomás megépítésének, ugyanakkor szintén tervezik a régi községháza felújítását. Dolgoznak még Homoródfürdőn a gáz bevezetésén és a szintén ott elképzelt wellnessközpont tervezésén, valamint a vizek minőségének bevizsgáltatásán.
Ezenkívül még ingatlanvásárlásokat is terveznek. Azt is megtudtuk, hogy dokumentációt készítenek a Madarasi Hargita felé vezető út leaszfaltozására is.
Koncz Hunor János, Székelykeresztúr polgármestere arról számolt be, hogy nagyjából 33 millió lejes költségvetésből gazdálkodhatnak idén, így
Ebből idén el szeretnék kezdeni a Zeyk Domokos Iskolaközpont felújítását, a tanuszoda, a bölcsőde és a kisiparosok számára elképzelt inkubátorház építését. Három utcában útépítés indul hamarosan. Tervek készülnek parkosításra és a zöldövezetek rendbetételére – ezek közöl már idén szeretnének megvalósítani néhányat.
Várják az Anghel Saligni-program eredményét is, hiszen pályáztak a Kossuth Lajos lakótelepen elképzelt felújításokra. Járdaújításba fognak ugyanakkor a Timafalvi utcában. Ezenkívül számos pályázat eredményét várják iskola- és bentlakás-felújítások érdekében.
Gyerkó Levente galambfalvi polgármester nem is akart számokba bocsátkozni, mondván, hogy nagyon szűkös büdzséből dolgozhatnak idén.
Mint mondta, jelenleg is folyamatban van egy épület átalakítása a községben, ahol közösségi étkezdét hoznak létre. Utóbbi fontos lehet a közösségi rendezvények szempontjából, ugyanakkor lehetőség nyílik az iskolások étkeztetésére is.
Mindezek mellett pályáznak is, hiszen szeretnének felújítani néhány útszakaszt, amire eddig nem volt lehetőség.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!