
Illusztráció
Fotó: Pál Gábor
Közel két tucat Csíkszeredából ellopott kerékpárból eddig tizenegyet megtalált, ötöt pedig már vissza is szolgáltatott a rendőrség a jogos tulajdonosoknak – közölte csütörtökön a megyei főkapitányság. Olvasóink arra voltak kíváncsiak, károsultként miként tudhatják meg, hogy biciklijük a megtaláltak között van-e.
2017. március 24., 14:172017. március 24., 14:17
2017. március 24., 14:222017. március 24., 14:22
Gheorghe Filip, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője érdeklődésünkre elmondta, a 2016 áprilisa és júniusa között Csíkszeredából a gyanú szerint két brassói férfi által ellopott, majd megtalált kerékpárok valamennyi tulajdonosát még nem azonosították. Eddig négy csíkszeredai és egy gyergyószentmiklósi károsult kapta vissza kétkerekűjét.

Legalább huszonhárom kerékpár eltulajdonításával gyanúsítanak két brassói férfit. A lopásokat Csíkszeredában követték el még múlt évben.
– közölte a szóvivő.
Valószínűsíthetően még több kerékpár is elő fog kerülni – folytatta Filip –, így a tulajdonosokat a későbbiekben is értesíthetik.
A szóvivő azoknak, akiktől az említett időszakban szintén kerékpárt loptak, de nem jelentették, azt tanácsolja, hogy keressék fel a csíkszeredai rendőrkapitányságot. Minél több, az azonosítást segítő részlettel tudnak szolgálni – márka, szín, azonosító szám, kiegészítők, esetleg fotó –, annál jobb – tudtuk meg.
Nem támadta meg a Maros Megyei Prefektusi Hivatal a marosvásárhelyi önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát – szögezi le a Maros megyei kormányhivatal, cáfolva a közösségi médiában megjelenteket.
Várhatón pénteken nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakaszát, ha ezt a helyszíni ellenőrzések megerősítik, és az időjárási viszonyok lehetővé teszik – jelentette be kedden Cristian Pistol.
Közvitára bocsátja kedden a környezetvédelmi minisztérium a roncsautóprogram pályázati útmutatóját – jelentette be sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu.
Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter szerint nem mindegyik önkormányzat alkalmazza azt a jogszabályt, amely a többlépcsős procedúrát egyszerűsítve lehetővé teszi a településekre bejáró veszélyes medvék azonnali kilövését.
Kelemen Hunor szerint a „közvetítőkön keresztül történő kormányzás nem működik”, és egy politikailag kinevezett miniszterekből álló kormány előnyösebb lett volna a kijelölt miniszterelnök által javasolt technokrata kabinetnél.
Eugen Tomac kedden kijelentette, hogy nem az ő személyes kormányának, hanem Románia kormányának kér majd bizalmat a parlamenttől.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető” tagjait, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen” és „kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
Az RMDSZ egyelőre nem tudja megígérni, hogy bizalmat szavaz a megalakulóban lévő kormánynak, és a további egyeztetések előtt megvárja a miniszterjelöltek végleges névsorát, valamint a kormányprogramot.
Nem nőtt, hanem csökkent hétfő óta az üzemanyagok ára Romániában, a dízel pedig több helyen még mindig olcsóbb, mint a benzin.
Japán sztrájkba kezdtek kedden a Sanitas szakszervezet tagjai az új bértörvénytervezet elleni tiltakozásként.
szóljon hozzá!