
Fotó: László Ildikó
Több utcát is lezárnak Székelyudvarhelyen csütörtök reggeltől délutánig, az úrnapi búcsú idejére.
2024. május 29., 11:382024. május 29., 11:38
2024. május 29., 11:472024. május 29., 11:47
Csütörtök reggeltől forgalomkorlátozásra kell számítani Székelyudvarhely központjában az úrnapi búcsú miatt.
Kérdésünkre Katona Lóránt, a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség igazgatóhelyettese elmondta, a búcsús mise, valamint a körmenet miatt csütörtökön reggel 8 óra 30 perctől egészen 14 óráig
Ezen kívül, a Kossuth Lajos utcából sem engedik be a központ felé igyekvő autósokat.
A helyi rendőrség illetékese ugyanakkor rámutatott: ettől függetlenül, akinek a Kossuth Lajos utcában van elintéznivalója, az behajthat és leparkolhat ott.
hogy az ott található parkolók kiürüljenek a másnapi búcsús ünnepség kezdetére.
A helyi rendőrség arra kéri az autóvezetőket, hogy vegyék figyelembe a forgalomkorlátozásokat és a hatósági utasításokat, valamint az említett zónákat szabadítsák fel az ott parkoló autóiktól.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Tájékoztatót tartottak pénteken Sepsiszentgyörgyön az elektronikus nyomkövető fontosságáról, valamint a családon belüli erőszak áldozatainak elérhető segítségnyújtási lehetőségeiről.
Harminc köbméter faanyag eredetét nem tudta igazolni az a kereskedelmi cég, amelyet pénteken ellenőriztek a Hargita megyei rendőrök. A fát elkobozták, és 6000 lej értékben szabtak ki bírságot.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 15 megyére, köztük Maros megyére is. Székelyföld többi részét egyelőre nem érinti a kánikula, záporok és zivatarok azonban előfordulhatnak.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 5 óra 37 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Felvásárolták a legnagyobb árbevételű, magyar tulajdonosi hátterű székelyföldi üzletláncot, a Merkúrt - írja a Progresiv kiskereskedelmi szakportál nyomán az MTI.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök péntek este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy nem indul a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéért a vasárnapi kongresszuson, mert nem akarja legitimálni „azt a demokrácia látszatát keltő színjátékot.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy egyes európai vezetőkkel is tárgyalt a romániai politikai válságról, és ismertette velük az általa legvalószínűbbnek tartott forgatókönyveket.
Az Alkotmánybíróság (Ab) tagjai pénteki döntésükkel kimondták, hogy Sulyok Tamás köztársasági elnöknek és az Ab elnökének is távoznia kell – közölte Magyar Péter kormányfő a Facebook-oldalán.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) országos vezetősége pénteken egyhangú szavazással úgy döntött, hogy Dominic Fritz marad a párt elnöke.
szóljon hozzá!