
Fotó: László Ildikó
Több utcát is lezárnak Székelyudvarhelyen csütörtök reggeltől délutánig, az úrnapi búcsú idejére.
2024. május 29., 11:382024. május 29., 11:38
2024. május 29., 11:472024. május 29., 11:47
Csütörtök reggeltől forgalomkorlátozásra kell számítani Székelyudvarhely központjában az úrnapi búcsú miatt.
Kérdésünkre Katona Lóránt, a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség igazgatóhelyettese elmondta, a búcsús mise, valamint a körmenet miatt csütörtökön reggel 8 óra 30 perctől egészen 14 óráig
Ezen kívül, a Kossuth Lajos utcából sem engedik be a központ felé igyekvő autósokat.
A helyi rendőrség illetékese ugyanakkor rámutatott: ettől függetlenül, akinek a Kossuth Lajos utcában van elintéznivalója, az behajthat és leparkolhat ott.
hogy az ott található parkolók kiürüljenek a másnapi búcsús ünnepség kezdetére.
A helyi rendőrség arra kéri az autóvezetőket, hogy vegyék figyelembe a forgalomkorlátozásokat és a hatósági utasításokat, valamint az említett zónákat szabadítsák fel az ott parkoló autóiktól.
Oroszország keddre virradóra újabb dróntámadásokat intézett Ukrajna ellen; a hatóságok RO-Alert üzenetben figyelmeztették az ukrán határral szomszédos Tulcea és Galac megye lakosságát drónok vagy dróndarabok becsapódásának veszélyére.
Szélre, hóviharokra és jegesedésre vonatkozó figyelmeztetést adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Bár a riasztás elsősorban az ország déli és délkeleti részeit érinti, Székelyföldön is fagyos időjárás lesz a hét második felében.
A tervek szerint levélben fognak szavazni a bírák és ügyészek az államfő által a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanácsról (CSM) kezdeményezett referendumon – közölték az elnöki hivatal illetékesei.
Közzétették hétfő este a pénzügyminisztérium honlapján a jövő évi költségvetés elfogadásához szükséges és egyéb stratégiai intézkedéseket tartalmazó úgynevezett salátarendelet tervezetét.
Mozgásban is látható hétfőtől Christopher Nolan 2026 nyarán érkező filmje, a Homérosz: Odüsszeiát feldolgozó The Odyssey.
Bejelentette lemondását hétfő este Daniel David oktatási miniszter.
Elfogadja a kormány keddi ülésén a legutóbbi koalíciós egyeztetéseken hozott döntéseket tartalmazó salátarendeletet – nyilatkozta hétfő este a miniszterelnök.
Egy fiatal sofőr addig manőverezett az autójával egy lugosi áruház parkolójában, amíg belehajtott az ottani Altex kirakatába, anyagi károkat okozva. A rendőrök közel háromezer lejre büntették és négy hónapra bevonták a jogosítványát.
74 éves korában meghalt Chris Rea brit énekes-dalszerző, akit a Driving Home for Christmas című slágere tett világszerte ismertté – közölte a BBC.
Jövő nyártól Varsóba is utazhatunk a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtérről. Lengyelország fővárosába heti kétszer is lesz a Wizz Airnek járata.
szóljon hozzá!