
Fotó: László Ildikó
A közösséget, az infrastruktúrát, a kapcsolatokat és a gazdaságot is új lendületbe kell hozni Székelyudvarhelyen – véli Szakács-Paál István, az RMDSZ székelyudvarhelyi polgármesterjelöltje és tanácsosjelölt-csapata.
2024. május 22., 22:322024. május 22., 22:32
2024. május 22., 22:392024. május 22., 22:39
Városi konzultációt követően – mintegy ezer ember meglátása alapján – állt össze az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezetének száz pontból álló kampányprogramja – fejtette ki a Szakács-Paál István, a szövetség polgármesterjelöltje, aki szerint nemcsak azt ígérték, hogy a felsorolt problémákra megoldást találnak, hanem időpontokhoz is kötötték.
Fotó: László Ildikó
Geréb László, az RMDSZ székelyudvarhelyi tanácsosjelöltje kifejtette, programjuk vezérelve, hogy „újjá szeretnék építeni” a várost mind közösségi, mind pedig infrastrukturális szempontból. „Míg a környező városok fejlődnek, mi még az előző pályázati ciklusokban megnyert pénzeket sem tudtuk felhasználni” – hangoztatta, elengedhetetlennek nevezve a kapcsolatok újjáalakítását is, hiszen véleménye szerint Udvarhely el van szigetelődve.
Fotó: László Ildikó
Geréb ugyanakkor kiemelte, a gazdasági tengelyt is újjá kell építeni, „a hagyományos gazdaságot modern gazdaságra kell váltani: ehhez megfelelő ajánlatra, kapcsolatokra, nyelvtudásra van szükség, amit biztosít az RMDSZ csapata”.
Ilyés Szabolcs vállalkozó, illetve a szövetség helyiképviselő-jelöltje közölte, fontos feladata a mindenkori városvezetésnek, hogy megtalálja azokat a lehetőségeket, amelyekkel segíteni tudja a vállalkozókat, továbbá az új munkahelyek létrejöttét.
Fotó: László Ildikó
Úgy véli,
Udvarhelynek ugyanis van ebben egy nagy aduásza, mégpedig az, hogy az itteni emberek tisztességesek, dolgozni akarnak és tanulni is hajlandók ennek érdekében.
Simon Károly tanácsosjelölt rámutatott, a megfelelő oktatási rendszer a jövő záloga, főleg olyan környezetben, amelyet a tudományos és a technológiai fejlődés határoz meg. Szerinte
amely lehetővé tenné a helyi szereplőknek – a környékbeli települések bevonásával – a folyamatos kommunikációt.
Fotó: László Ildikó
A szakoktatásra térve hangsúlyozta, összhangban kell fejleszteni a valós helyi piaci igényekkel, vagyis a gazdasági szereplőkkel közösen kell gondolkodni. Ezek mellett fontos a tanintézmények felszerelése, továbbá egy digitális tehetséggondozó központ létrehozása, valamint a bölcsődei és óvodai rendszer bővítése is.
Simon Mária Tímea tanácsosjelölt tervei szerint bevezetnék az Udvarhely kártyát, amelynek birtokában minden helyi bejuthat a különböző programokra.
Fotó: László Ildikó
A kulturális eseményeket nemcsak egy helyszínen, hanem a város több pontján képzelik el, és szükségesnek tartják többek között egy rendszeres városi mozi elindítását is.
Tubák Nimród intenzívterápiás és aneszteziológus orvos, az RMDSZ helyiképviselő-jelöltje kijelentette, egészségügyi szempontból nagy felelősség hárul Székelyudvarhelyre, hiszen több mint 125 ezer ember tartozik a város vonzáskörzetébe.
Noha a városi kórház nagyon jónak számít országszinten is, ez esetben is szükség van fejlesztési stratégiára.
Fotó: László Ildikó
Fontosnak tartja továbbá, hogy megszűnjenek a sorok a járóbeteg-rendelésnél, amihez online programálási rendszert kellene létrehozni. S ha már tervek, akkor szükség lenne egy éjjel-nappali helikopterleszálló-pályára is.
Fotó: László Ildikó
Derzsi László tanácsosjelölt a szociális problémák megoldását hangsúlyozta, kiemelve az egyházak és civil szervezetek támogatását, hiszen hozzájuk jutnak el leghamarabb a hátrányos helyzetben lévők. Egy konkrétum megválasztásuk esetén:
Szakács-Paál István még kiemelte a székelyudvarhelyi hagyományos sportágak és az ifjúsági programok támogatását.
Fotó: László Ildikó
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
szóljon hozzá!