
Fotó: László Ildikó
A közösséget, az infrastruktúrát, a kapcsolatokat és a gazdaságot is új lendületbe kell hozni Székelyudvarhelyen – véli Szakács-Paál István, az RMDSZ székelyudvarhelyi polgármesterjelöltje és tanácsosjelölt-csapata.
2024. május 22., 22:322024. május 22., 22:32
2024. május 22., 22:392024. május 22., 22:39
Városi konzultációt követően – mintegy ezer ember meglátása alapján – állt össze az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezetének száz pontból álló kampányprogramja – fejtette ki a Szakács-Paál István, a szövetség polgármesterjelöltje, aki szerint nemcsak azt ígérték, hogy a felsorolt problémákra megoldást találnak, hanem időpontokhoz is kötötték.
Fotó: László Ildikó
Geréb László, az RMDSZ székelyudvarhelyi tanácsosjelöltje kifejtette, programjuk vezérelve, hogy „újjá szeretnék építeni” a várost mind közösségi, mind pedig infrastrukturális szempontból. „Míg a környező városok fejlődnek, mi még az előző pályázati ciklusokban megnyert pénzeket sem tudtuk felhasználni” – hangoztatta, elengedhetetlennek nevezve a kapcsolatok újjáalakítását is, hiszen véleménye szerint Udvarhely el van szigetelődve.
Fotó: László Ildikó
Geréb ugyanakkor kiemelte, a gazdasági tengelyt is újjá kell építeni, „a hagyományos gazdaságot modern gazdaságra kell váltani: ehhez megfelelő ajánlatra, kapcsolatokra, nyelvtudásra van szükség, amit biztosít az RMDSZ csapata”.
Ilyés Szabolcs vállalkozó, illetve a szövetség helyiképviselő-jelöltje közölte, fontos feladata a mindenkori városvezetésnek, hogy megtalálja azokat a lehetőségeket, amelyekkel segíteni tudja a vállalkozókat, továbbá az új munkahelyek létrejöttét.
Fotó: László Ildikó
Úgy véli,
Udvarhelynek ugyanis van ebben egy nagy aduásza, mégpedig az, hogy az itteni emberek tisztességesek, dolgozni akarnak és tanulni is hajlandók ennek érdekében.
Simon Károly tanácsosjelölt rámutatott, a megfelelő oktatási rendszer a jövő záloga, főleg olyan környezetben, amelyet a tudományos és a technológiai fejlődés határoz meg. Szerinte
amely lehetővé tenné a helyi szereplőknek – a környékbeli települések bevonásával – a folyamatos kommunikációt.
Fotó: László Ildikó
A szakoktatásra térve hangsúlyozta, összhangban kell fejleszteni a valós helyi piaci igényekkel, vagyis a gazdasági szereplőkkel közösen kell gondolkodni. Ezek mellett fontos a tanintézmények felszerelése, továbbá egy digitális tehetséggondozó központ létrehozása, valamint a bölcsődei és óvodai rendszer bővítése is.
Simon Mária Tímea tanácsosjelölt tervei szerint bevezetnék az Udvarhely kártyát, amelynek birtokában minden helyi bejuthat a különböző programokra.
Fotó: László Ildikó
A kulturális eseményeket nemcsak egy helyszínen, hanem a város több pontján képzelik el, és szükségesnek tartják többek között egy rendszeres városi mozi elindítását is.
Tubák Nimród intenzívterápiás és aneszteziológus orvos, az RMDSZ helyiképviselő-jelöltje kijelentette, egészségügyi szempontból nagy felelősség hárul Székelyudvarhelyre, hiszen több mint 125 ezer ember tartozik a város vonzáskörzetébe.
Noha a városi kórház nagyon jónak számít országszinten is, ez esetben is szükség van fejlesztési stratégiára.
Fotó: László Ildikó
Fontosnak tartja továbbá, hogy megszűnjenek a sorok a járóbeteg-rendelésnél, amihez online programálási rendszert kellene létrehozni. S ha már tervek, akkor szükség lenne egy éjjel-nappali helikopterleszálló-pályára is.
Fotó: László Ildikó
Derzsi László tanácsosjelölt a szociális problémák megoldását hangsúlyozta, kiemelve az egyházak és civil szervezetek támogatását, hiszen hozzájuk jutnak el leghamarabb a hátrányos helyzetben lévők. Egy konkrétum megválasztásuk esetén:
Szakács-Paál István még kiemelte a székelyudvarhelyi hagyományos sportágak és az ifjúsági programok támogatását.
Fotó: László Ildikó
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!