
Fotó: László Ildikó
A közösséget, az infrastruktúrát, a kapcsolatokat és a gazdaságot is új lendületbe kell hozni Székelyudvarhelyen – véli Szakács-Paál István, az RMDSZ székelyudvarhelyi polgármesterjelöltje és tanácsosjelölt-csapata.
2024. május 22., 22:322024. május 22., 22:32
2024. május 22., 22:392024. május 22., 22:39
Városi konzultációt követően – mintegy ezer ember meglátása alapján – állt össze az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezetének száz pontból álló kampányprogramja – fejtette ki a Szakács-Paál István, a szövetség polgármesterjelöltje, aki szerint nemcsak azt ígérték, hogy a felsorolt problémákra megoldást találnak, hanem időpontokhoz is kötötték.
Fotó: László Ildikó
Geréb László, az RMDSZ székelyudvarhelyi tanácsosjelöltje kifejtette, programjuk vezérelve, hogy „újjá szeretnék építeni” a várost mind közösségi, mind pedig infrastrukturális szempontból. „Míg a környező városok fejlődnek, mi még az előző pályázati ciklusokban megnyert pénzeket sem tudtuk felhasználni” – hangoztatta, elengedhetetlennek nevezve a kapcsolatok újjáalakítását is, hiszen véleménye szerint Udvarhely el van szigetelődve.
Fotó: László Ildikó
Geréb ugyanakkor kiemelte, a gazdasági tengelyt is újjá kell építeni, „a hagyományos gazdaságot modern gazdaságra kell váltani: ehhez megfelelő ajánlatra, kapcsolatokra, nyelvtudásra van szükség, amit biztosít az RMDSZ csapata”.
Ilyés Szabolcs vállalkozó, illetve a szövetség helyiképviselő-jelöltje közölte, fontos feladata a mindenkori városvezetésnek, hogy megtalálja azokat a lehetőségeket, amelyekkel segíteni tudja a vállalkozókat, továbbá az új munkahelyek létrejöttét.
Fotó: László Ildikó
Úgy véli,
Udvarhelynek ugyanis van ebben egy nagy aduásza, mégpedig az, hogy az itteni emberek tisztességesek, dolgozni akarnak és tanulni is hajlandók ennek érdekében.
Simon Károly tanácsosjelölt rámutatott, a megfelelő oktatási rendszer a jövő záloga, főleg olyan környezetben, amelyet a tudományos és a technológiai fejlődés határoz meg. Szerinte
amely lehetővé tenné a helyi szereplőknek – a környékbeli települések bevonásával – a folyamatos kommunikációt.
Fotó: László Ildikó
A szakoktatásra térve hangsúlyozta, összhangban kell fejleszteni a valós helyi piaci igényekkel, vagyis a gazdasági szereplőkkel közösen kell gondolkodni. Ezek mellett fontos a tanintézmények felszerelése, továbbá egy digitális tehetséggondozó központ létrehozása, valamint a bölcsődei és óvodai rendszer bővítése is.
Simon Mária Tímea tanácsosjelölt tervei szerint bevezetnék az Udvarhely kártyát, amelynek birtokában minden helyi bejuthat a különböző programokra.
Fotó: László Ildikó
A kulturális eseményeket nemcsak egy helyszínen, hanem a város több pontján képzelik el, és szükségesnek tartják többek között egy rendszeres városi mozi elindítását is.
Tubák Nimród intenzívterápiás és aneszteziológus orvos, az RMDSZ helyiképviselő-jelöltje kijelentette, egészségügyi szempontból nagy felelősség hárul Székelyudvarhelyre, hiszen több mint 125 ezer ember tartozik a város vonzáskörzetébe.
Noha a városi kórház nagyon jónak számít országszinten is, ez esetben is szükség van fejlesztési stratégiára.
Fotó: László Ildikó
Fontosnak tartja továbbá, hogy megszűnjenek a sorok a járóbeteg-rendelésnél, amihez online programálási rendszert kellene létrehozni. S ha már tervek, akkor szükség lenne egy éjjel-nappali helikopterleszálló-pályára is.
Fotó: László Ildikó
Derzsi László tanácsosjelölt a szociális problémák megoldását hangsúlyozta, kiemelve az egyházak és civil szervezetek támogatását, hiszen hozzájuk jutnak el leghamarabb a hátrányos helyzetben lévők. Egy konkrétum megválasztásuk esetén:
Szakács-Paál István még kiemelte a székelyudvarhelyi hagyományos sportágak és az ifjúsági programok támogatását.
Fotó: László Ildikó
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök vasárnap benyújtotta a parlamentnek kormánya programját és a miniszterjelöltek névsorát.
szóljon hozzá!