
Keddre mondanak esőt. Archív
Fotó: Barabás Ákos
Lehűl az idő a következő napokban az ország legtöbb régiójában, majd jövő héttől kezdődően ismét felmelegedés várható az Országos Meteorológiai Intézet (ANM) hétfőn közzétett kéthetes – április 29. és május 12. közötti – előrejelzése értelmében.
2019. április 29., 20:382019. április 29., 20:38
Erdélyben a jelzett időszak első három napján fokozatosan lehűl az idő, május elsején 13 Celsius-fokos csúcshőmérsékletre kell számítani, május 3-án és 4-én 18 fokra, május 5-én és 6-án 11 fokra, az időszak végén pedig 20 fokos csúcshőmérsékletre. Az éjszakai minimumok 5 fok és 2 fok körül alakulnak a melegebb, illetve a hidegebb időszakokban – írja az előrejelzésre hivatkozva az Agerpres.
de valószínűleg május 4–6. között is nagyobb területeken fog esni. Elszórtan a többi napokon is lehetnek futózáporok, inkább délután és este.
A hegyvidéken a lehűlés következtében május elsején 6–7 Celsius-fokos csúcshőmérséklet várható, az éjszakai hőmérséklet pedig 0 és 2 fok körül alakul. Felmelegedés következik, május 4-én 10 fok lesz napközben. Május 5. és 7. között lesz a leghidegebb, a nappali csúcshőmérséklet nem lesz magasabb 4 foknál, éjszaka pedig mínusz 2 fokig is lehűl a levegő. A kéthetes időszak végén 10 Celsius-fok körül alakul a nappali, és 1–2 fok körül az éjszakai hőmérséklet.
A hegyvidéken szinte naponta kell csapadékra számítani, a magasan fekvő zónákban havas esőre, az alacsonyabb régiókban esőre. Jelentősebb mennyiségű és nagyobb területre kiterjedő csapadék azonban szintén április 30-án és május 5-én valószínű.
Nicușor Dan megtámadta az alkotmánybíróságon a parlamentben múlt héten elfogadott új feddhetetlenségi törvényt – közölte hétfőn az elnöki hivatal.
Mit tud a lakosság a Maros megyét is érintő méltányos átállási programról, a munkahelyek megszűnéséről, átalakulásáról? Hogyan látja a települése jövőjét? – ezekkel a témákkal is foglalkozik a napokban közzétett kérdőív.
Nem bizonyult tartósnak a Duna vízszintjének emelkedése Csernavodánál, fel kell készülni arra, hogy néhány napig teljesen le kell fog állni az atomerőmű – jelentette be Alexandru Bușoi energetikai államtitkár hétfőn.
Alvás közben korrigálja a látást, nappal pedig szemüveg és hagyományos kontaktlencse nélkül biztosít éles látást. Az éjszakai kontaktlencse egyben kényelmes, és a gyermekkori rövidlátás előrehaladását is lassíthatja.
Az RMDSZ első opciója egy teljes jogkörű kormány megalakítására egy „nagykoalíció” létrehozása, más országok mintájára, hogy megakadályozzák a szélsőséges erők kormányra jutását – jelentette ki hétfőn Cseke Attila ügyvivő fejlesztési miniszter.
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a közösségi oldalakon terjedő félretájékoztatás „rendkívül veszélyessé” vált, ezért az államnak határozottabban kell fellépnie, szükség esetén a jogszabályok szigorításával.
A házbizottság érvényesnek minősítette azt a 140 képviselő által támogatott indítványt, amelyben a Tisza parlamenti frakciója Baka Andrást jelöli államfőnek.
Magyar és román nyelven rakták ki Csíkszereda nevét a város egyik újonnan létrehozott körforgalmában, a Hargita utcában.
Új szabályok léptek életbe a más uniós tagállamokban vásárolt jövedéki termékek Romániába történő behozatalára.
szóljon hozzá!