
A legalacsonyabb hőmérsékleti értékek keddre virradóan
Fotó: Országos Meteorológiai Szolgálat
Lehetséges fagyra, fagypont körüli hőmérsékletekre figyelmeztetett erre a hétre az Országos Meteorológiai Szolgálat a hétfőn kiadott, október 14–28. közötti időszakra vonatkozó időjárás-előrejelzésében. Hargita megye több településén már kedden fagyott.
2024. október 15., 11:022024. október 15., 11:02
2024. október 15., 11:132024. október 15., 11:13
Hamar „bejött” az Országos Meteorológiai Szolgálat fagyra vonatkozó hétfői előrejelzése, noha még hétfőre virradóan igazán enyhének számító 7 fok volt Csíkszeredában. Nem úgy kedden, hajnalban ugyanis
De fagyott még Gyergyóalfaluban (–0,5 fok) és Maroshévízen (–1,3 fok) is.
Noha fagypont feletti hőmérsékleti értékeket mértek, azért hűvösen indult a nap Székelyudvarhelyen (2,2 fok), Marosvásárhelyen (2,4 fok) és Sepsiszentgyörgyön (1 fok) is. Az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn kiadott kéthetes előrejelzése szerint szombatig fokozatosan lehűl az idő, így az előttünk álló reggelek is hűvösnek ígérkeznek.

Megmutatja hidegebb arcát az ősz az előttünk álló kéthetes időszakban, legalábbis erre utal az Országos Meteorológiai Szolgálat október 14–28. közötti időszakra vonatkozó időjárás-előrejelzése.
Nicușor Dan államfő szerda este azt nyilatkozta, hogy visszafogottabb retorikára szólította fel a koalíciót alkotó pártokat a Cotroceni-palotában folytatott egyeztetéseken.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) Nicușor Dan elnökkel is közölte, hogy a továbbiakban is támogatja Ilie Bolojan miniszterelnököt – jelentette ki Dominic Fritz pártelnök az államfővel folytatott szerda esti egyeztetést követően.
Szabó István Ralph Fiennes és Viggo Mortensen főszereplésével rendez filmet A gyertyák csonkig égnek alapján.
Jelentős lavinaveszélyre figyelmeztetnek szerdán a meteorológusok a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben. A Bucsecs-hegységben levő Omu-csúcson jelenleg 2,2 méteres a hótakaró, a legvastagabb az országban.
Románia az egyike azoknak az országoknak az Európai Unióban, amelyekben a legnagyobb mértékben nőttek az aszály által érintett területek.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerdán azt nyilatkozta, hogy őszinte és konstruktív beszélgetése volt az április 12-i magyar országgyűlési választásokon győztes Tisza Párt elnökével, Magyar Péterrel.
A szociáldemokraták nélkül az Ilie Bolojan vezette kabinet vagy kisebbségi kormányként folytatja a munkát, a pártfüggetlen törvényhozók támogatásával, vagy bizalmatlansági indítvány útján megbukik májusban – jelentette ki Kelemen Hunor.
A világháborúkból fennmaradt, Hargita megyében összegyűjtött lőszereket robbantanak fel csütörtökön Csíkkarcfalva közelében, ellenőrzött körülmények között.
Az RMDSZ továbbra is a kormánycsapat tagja marad – jelentette ki Kelemen Hunor szövetségi elnök az Ilie Bolojan miniszterelnökkel folytatott szerdai egyeztetést követően.
szóljon hozzá!