
Fotó: Veres Nándor
A szerda délutáni és esti pánikszerű tankolás csütörtök délelőttre sem tűnt el a hargitai megyeszékhelyen, csupán mérséklődött. Újabb töltőállomás-mustránk alapján kiderült, a híresztelésekkel ellentétben nem drágult olyan mértékben egyik üzemanyag sem, ami indokolttá tette volna a nagy tételű felvásárlást. Egyes helyeken a nagy roham hatására kifogytak a készletek, máshol pedig korlátozni próbálták a megvásárolható mennyiséget. Mindhiába.
2022. március 10., 15:422022. március 10., 15:42
2022. március 10., 21:552022. március 10., 21:55
A csíktaplocai Petromnál azonos áron, 7,99 lejért lehetett benzint és gázolajat vásárolni, ám a kút egyik illetékese a gázolaj működésű gépjárműveket nem irányította tovább a töltőpisztolyok felé. Tőle megtudtuk,
„Úton van a következő szállítmány, de jelenleg csak benzint lehet tankolni” – tudatta.
A Nagyrét utcai Lukoil kútnál a reggel tapasztalt árakat időközben tovább emelték, így ottjártunkkor a benzin literét 7,92 lejért, míg a gázolajat 7,97-ért lehetett megvásárolni – más kérdés, hogy utóbbi esetében már csak a prémium kategóriából volt készleten 8,14 lejért.
A Hargita utcai Rompetrolnál szintén áremelkedés volt néhány óra leforgása alatt: a benzin 7,55 lejről 7,95-re, míg a gázolaj 7,61-ről 8,01-re módosult csütörtök délelőtt.
Fotó: Veres Nándor
Itt megtalálható volt mind a négy kategóriás üzemanyag, az autós sor pedig itt már lényegesen hosszabb volt: a közelben levő dialízisközponton túl ért.
Fotó: Veres Nándor
A Brassói úton levő Mol töltőállomásnál – ahol a szerdai pánikszerű tankolás eredményeként 8 lej fölé kúsztak a literenkénti mutatók – szintén a négysávos útig értek a sorok, az árak pedig a szerda este tapasztalt szinten maradtak.
Fotó: Veres Nándor
Benzint 8,36 lejért, míg gázolajat 8,91-ért lehetett tankolni.
– tudatta érdeklődésünkre egy várakozó nő, egy férfi pedig azért nem állt sorba szerdán, mert kevés üzemanyag volt gépjárműve tankjában és félt, hogy a többórás várakozás alatt kifogyna az is.
Fotó: Veres Nándor
Bár ottjártunkkor minden típusból volt még készleten, a prémium kategóriások túllépték a 9 lejt is literenként.
A Zöld Péter utcai Petromnál a szerdainál rövidebb, de még így is az utca egyik sávját javarészt lezáró sorban vártak az autósok a tankolásra.
Fotó: Veres Nándor
A töltőállomásnál a taplocai egység áraival megegyező értékekkel találkoztunk, ám itt egyedülálló módon
Fotó: Veres Nándor
A csíkzsögödi Lukoil kútnál a Nagyrét utcai egységnél feltüntetett árakkal találkoztunk, a sor elenyésző volt, ám még így is volt, aki ezer literes tartályokkal állt be éppen üzemanyagot felvenni.
Fotó: Veres Nándor
Az OMV töltőállomásnál volt a legnagyobb csend az összes kút közül, hozzátéve azt is, hogy itt is minden üzemanyag már csak 8 lej felett volt elérhető: a standard benzin 8,01 lejért, a standard gázolaj pedig 8,19-ért volt tankolható literenként.
Az egyik töltőállomás dolgozója portálunknak úgy nyilatkozott, a délelőtti váltása után a kora esti órákra is behívták dolgozni.
– fogalmazott.
A szerda délutáni és esti pánikszerű tankolásról Csíkszeredában az alábbi cikkben és videóban számoltunk be.

„Láttuk, hogy mindenhol az országban pánik alakult ki, úgy hallottuk, holnaptól több lejjel drágul az üzemanyag, ezért jöttem én is tankolni még olcsóbban, amíg lehet” – válaszolta érdeklődésünkre az egyik csíkszeredai üzemanyagtöltő állomásnál egy sofőr.
• Videó: Médiatér
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!