
Fotó: Veres Nándor
A szerda délutáni és esti pánikszerű tankolás csütörtök délelőttre sem tűnt el a hargitai megyeszékhelyen, csupán mérséklődött. Újabb töltőállomás-mustránk alapján kiderült, a híresztelésekkel ellentétben nem drágult olyan mértékben egyik üzemanyag sem, ami indokolttá tette volna a nagy tételű felvásárlást. Egyes helyeken a nagy roham hatására kifogytak a készletek, máshol pedig korlátozni próbálták a megvásárolható mennyiséget. Mindhiába.
2022. március 10., 15:422022. március 10., 15:42
2022. március 10., 21:552022. március 10., 21:55
A csíktaplocai Petromnál azonos áron, 7,99 lejért lehetett benzint és gázolajat vásárolni, ám a kút egyik illetékese a gázolaj működésű gépjárműveket nem irányította tovább a töltőpisztolyok felé. Tőle megtudtuk,
„Úton van a következő szállítmány, de jelenleg csak benzint lehet tankolni” – tudatta.
A Nagyrét utcai Lukoil kútnál a reggel tapasztalt árakat időközben tovább emelték, így ottjártunkkor a benzin literét 7,92 lejért, míg a gázolajat 7,97-ért lehetett megvásárolni – más kérdés, hogy utóbbi esetében már csak a prémium kategóriából volt készleten 8,14 lejért.
A Hargita utcai Rompetrolnál szintén áremelkedés volt néhány óra leforgása alatt: a benzin 7,55 lejről 7,95-re, míg a gázolaj 7,61-ről 8,01-re módosult csütörtök délelőtt.
Fotó: Veres Nándor
Itt megtalálható volt mind a négy kategóriás üzemanyag, az autós sor pedig itt már lényegesen hosszabb volt: a közelben levő dialízisközponton túl ért.
Fotó: Veres Nándor
A Brassói úton levő Mol töltőállomásnál – ahol a szerdai pánikszerű tankolás eredményeként 8 lej fölé kúsztak a literenkénti mutatók – szintén a négysávos útig értek a sorok, az árak pedig a szerda este tapasztalt szinten maradtak.
Fotó: Veres Nándor
Benzint 8,36 lejért, míg gázolajat 8,91-ért lehetett tankolni.
– tudatta érdeklődésünkre egy várakozó nő, egy férfi pedig azért nem állt sorba szerdán, mert kevés üzemanyag volt gépjárműve tankjában és félt, hogy a többórás várakozás alatt kifogyna az is.
Fotó: Veres Nándor
Bár ottjártunkkor minden típusból volt még készleten, a prémium kategóriások túllépték a 9 lejt is literenként.
A Zöld Péter utcai Petromnál a szerdainál rövidebb, de még így is az utca egyik sávját javarészt lezáró sorban vártak az autósok a tankolásra.
Fotó: Veres Nándor
A töltőállomásnál a taplocai egység áraival megegyező értékekkel találkoztunk, ám itt egyedülálló módon
Fotó: Veres Nándor
A csíkzsögödi Lukoil kútnál a Nagyrét utcai egységnél feltüntetett árakkal találkoztunk, a sor elenyésző volt, ám még így is volt, aki ezer literes tartályokkal állt be éppen üzemanyagot felvenni.
Fotó: Veres Nándor
Az OMV töltőállomásnál volt a legnagyobb csend az összes kút közül, hozzátéve azt is, hogy itt is minden üzemanyag már csak 8 lej felett volt elérhető: a standard benzin 8,01 lejért, a standard gázolaj pedig 8,19-ért volt tankolható literenként.
Az egyik töltőállomás dolgozója portálunknak úgy nyilatkozott, a délelőtti váltása után a kora esti órákra is behívták dolgozni.
– fogalmazott.
A szerda délutáni és esti pánikszerű tankolásról Csíkszeredában az alábbi cikkben és videóban számoltunk be.

„Láttuk, hogy mindenhol az országban pánik alakult ki, úgy hallottuk, holnaptól több lejjel drágul az üzemanyag, ezért jöttem én is tankolni még olcsóbban, amíg lehet” – válaszolta érdeklődésünkre az egyik csíkszeredai üzemanyagtöltő állomásnál egy sofőr.
• Videó: Médiatér
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
szóljon hozzá!