
Fotó: Veres Nándor
A szerda délutáni és esti pánikszerű tankolás csütörtök délelőttre sem tűnt el a hargitai megyeszékhelyen, csupán mérséklődött. Újabb töltőállomás-mustránk alapján kiderült, a híresztelésekkel ellentétben nem drágult olyan mértékben egyik üzemanyag sem, ami indokolttá tette volna a nagy tételű felvásárlást. Egyes helyeken a nagy roham hatására kifogytak a készletek, máshol pedig korlátozni próbálták a megvásárolható mennyiséget. Mindhiába.
2022. március 10., 15:422022. március 10., 15:42
2022. március 10., 21:552022. március 10., 21:55
A csíktaplocai Petromnál azonos áron, 7,99 lejért lehetett benzint és gázolajat vásárolni, ám a kút egyik illetékese a gázolaj működésű gépjárműveket nem irányította tovább a töltőpisztolyok felé. Tőle megtudtuk,
„Úton van a következő szállítmány, de jelenleg csak benzint lehet tankolni” – tudatta.
A Nagyrét utcai Lukoil kútnál a reggel tapasztalt árakat időközben tovább emelték, így ottjártunkkor a benzin literét 7,92 lejért, míg a gázolajat 7,97-ért lehetett megvásárolni – más kérdés, hogy utóbbi esetében már csak a prémium kategóriából volt készleten 8,14 lejért.
A Hargita utcai Rompetrolnál szintén áremelkedés volt néhány óra leforgása alatt: a benzin 7,55 lejről 7,95-re, míg a gázolaj 7,61-ről 8,01-re módosult csütörtök délelőtt.
Fotó: Veres Nándor
Itt megtalálható volt mind a négy kategóriás üzemanyag, az autós sor pedig itt már lényegesen hosszabb volt: a közelben levő dialízisközponton túl ért.
Fotó: Veres Nándor
A Brassói úton levő Mol töltőállomásnál – ahol a szerdai pánikszerű tankolás eredményeként 8 lej fölé kúsztak a literenkénti mutatók – szintén a négysávos útig értek a sorok, az árak pedig a szerda este tapasztalt szinten maradtak.
Fotó: Veres Nándor
Benzint 8,36 lejért, míg gázolajat 8,91-ért lehetett tankolni.
– tudatta érdeklődésünkre egy várakozó nő, egy férfi pedig azért nem állt sorba szerdán, mert kevés üzemanyag volt gépjárműve tankjában és félt, hogy a többórás várakozás alatt kifogyna az is.
Fotó: Veres Nándor
Bár ottjártunkkor minden típusból volt még készleten, a prémium kategóriások túllépték a 9 lejt is literenként.
A Zöld Péter utcai Petromnál a szerdainál rövidebb, de még így is az utca egyik sávját javarészt lezáró sorban vártak az autósok a tankolásra.
Fotó: Veres Nándor
A töltőállomásnál a taplocai egység áraival megegyező értékekkel találkoztunk, ám itt egyedülálló módon
Fotó: Veres Nándor
A csíkzsögödi Lukoil kútnál a Nagyrét utcai egységnél feltüntetett árakkal találkoztunk, a sor elenyésző volt, ám még így is volt, aki ezer literes tartályokkal állt be éppen üzemanyagot felvenni.
Fotó: Veres Nándor
Az OMV töltőállomásnál volt a legnagyobb csend az összes kút közül, hozzátéve azt is, hogy itt is minden üzemanyag már csak 8 lej felett volt elérhető: a standard benzin 8,01 lejért, a standard gázolaj pedig 8,19-ért volt tankolható literenként.
Az egyik töltőállomás dolgozója portálunknak úgy nyilatkozott, a délelőtti váltása után a kora esti órákra is behívták dolgozni.
– fogalmazott.
A szerda délutáni és esti pánikszerű tankolásról Csíkszeredában az alábbi cikkben és videóban számoltunk be.

„Láttuk, hogy mindenhol az országban pánik alakult ki, úgy hallottuk, holnaptól több lejjel drágul az üzemanyag, ezért jöttem én is tankolni még olcsóbban, amíg lehet” – válaszolta érdeklődésünkre az egyik csíkszeredai üzemanyagtöltő állomásnál egy sofőr.
• Videó: Médiatér
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Vízzel locsolják az elefántot, naponta többször utántöltik az itatókat, mindenhol árnyékos helyet is biztosítanak – a kánikulában fokozottan odafigyelnek az állatokra a marosvásárhelyi állatkertben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtöki figyelmeztető előrejelzése szerint hétfő reggelig kánikulára és fokozott hőterhelésre lehet számítani az egész országban.
A felhőszakadás nyomán vasárnap megszűnt Jávárdi-vízesést máris helyreállította a gyimesközéploki önkormányzat. Munkagépekkel dolgoztak annak érdekében, hogy a patakot visszatereljék régi medrébe, a pallót is megjavították.
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Két sárga jelzésű és egy narancssárga jelzésű hőségriasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!