
Fotó: Veres Nándor
A szerda délutáni és esti pánikszerű tankolás csütörtök délelőttre sem tűnt el a hargitai megyeszékhelyen, csupán mérséklődött. Újabb töltőállomás-mustránk alapján kiderült, a híresztelésekkel ellentétben nem drágult olyan mértékben egyik üzemanyag sem, ami indokolttá tette volna a nagy tételű felvásárlást. Egyes helyeken a nagy roham hatására kifogytak a készletek, máshol pedig korlátozni próbálták a megvásárolható mennyiséget. Mindhiába.
2022. március 10., 15:422022. március 10., 15:42
2022. március 10., 21:552022. március 10., 21:55
A csíktaplocai Petromnál azonos áron, 7,99 lejért lehetett benzint és gázolajat vásárolni, ám a kút egyik illetékese a gázolaj működésű gépjárműveket nem irányította tovább a töltőpisztolyok felé. Tőle megtudtuk,
„Úton van a következő szállítmány, de jelenleg csak benzint lehet tankolni” – tudatta.
A Nagyrét utcai Lukoil kútnál a reggel tapasztalt árakat időközben tovább emelték, így ottjártunkkor a benzin literét 7,92 lejért, míg a gázolajat 7,97-ért lehetett megvásárolni – más kérdés, hogy utóbbi esetében már csak a prémium kategóriából volt készleten 8,14 lejért.
A Hargita utcai Rompetrolnál szintén áremelkedés volt néhány óra leforgása alatt: a benzin 7,55 lejről 7,95-re, míg a gázolaj 7,61-ről 8,01-re módosult csütörtök délelőtt.
Fotó: Veres Nándor
Itt megtalálható volt mind a négy kategóriás üzemanyag, az autós sor pedig itt már lényegesen hosszabb volt: a közelben levő dialízisközponton túl ért.
Fotó: Veres Nándor
A Brassói úton levő Mol töltőállomásnál – ahol a szerdai pánikszerű tankolás eredményeként 8 lej fölé kúsztak a literenkénti mutatók – szintén a négysávos útig értek a sorok, az árak pedig a szerda este tapasztalt szinten maradtak.
Fotó: Veres Nándor
Benzint 8,36 lejért, míg gázolajat 8,91-ért lehetett tankolni.
– tudatta érdeklődésünkre egy várakozó nő, egy férfi pedig azért nem állt sorba szerdán, mert kevés üzemanyag volt gépjárműve tankjában és félt, hogy a többórás várakozás alatt kifogyna az is.
Fotó: Veres Nándor
Bár ottjártunkkor minden típusból volt még készleten, a prémium kategóriások túllépték a 9 lejt is literenként.
A Zöld Péter utcai Petromnál a szerdainál rövidebb, de még így is az utca egyik sávját javarészt lezáró sorban vártak az autósok a tankolásra.
Fotó: Veres Nándor
A töltőállomásnál a taplocai egység áraival megegyező értékekkel találkoztunk, ám itt egyedülálló módon
Fotó: Veres Nándor
A csíkzsögödi Lukoil kútnál a Nagyrét utcai egységnél feltüntetett árakkal találkoztunk, a sor elenyésző volt, ám még így is volt, aki ezer literes tartályokkal állt be éppen üzemanyagot felvenni.
Fotó: Veres Nándor
Az OMV töltőállomásnál volt a legnagyobb csend az összes kút közül, hozzátéve azt is, hogy itt is minden üzemanyag már csak 8 lej felett volt elérhető: a standard benzin 8,01 lejért, a standard gázolaj pedig 8,19-ért volt tankolható literenként.
Az egyik töltőállomás dolgozója portálunknak úgy nyilatkozott, a délelőtti váltása után a kora esti órákra is behívták dolgozni.
– fogalmazott.
A szerda délutáni és esti pánikszerű tankolásról Csíkszeredában az alábbi cikkben és videóban számoltunk be.

„Láttuk, hogy mindenhol az országban pánik alakult ki, úgy hallottuk, holnaptól több lejjel drágul az üzemanyag, ezért jöttem én is tankolni még olcsóbban, amíg lehet” – válaszolta érdeklődésünkre az egyik csíkszeredai üzemanyagtöltő állomásnál egy sofőr.
• Videó: Médiatér
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vállalja a kormányzást és Sorin Grindeanut javasolja miniszterelnöknek.
A múlt évben 9399 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 13,6 százalékkal nagyobb mint 2024.ben; a kiadások átlagösszege 8037 lej volt, ami a jövedelem 85,5 százalékát jelentette.
szóljon hozzá!