Nem volt zökkenőmentes az engedélyeztetésének és elkészítésének folyamata, de a számos kezdeti kritika ellenére a Farkaslaka és Székelyszentlélek határában, a 958 méter magas Gordon-tetőn felépített Jézus Szíve-kilátó nem került homályba – inkább hírnevet szerzett magának. Tiszta időben a tetejéről a Fogarasi-havasok is látszanak.
2024. december 03., 19:482024. december 03., 19:48
2025. július 22., 09:472025. július 22., 09:47
Farkaslaka és Székelyszentlélek határában 2013-ban avatták fel a 22 méteres Jézus Szíve-kilátót, Közép-Kelet-Európa egyik legmagasabb, Jézust ábrázoló alkotását. A kilátó – amelyet a kezdetekkor mérete és a felhasznált anyagok miatt sok kritikával illettek – az elmúlt évtizedben igen ismertté vált nemcsak a székelyföldiek, hanem a határon túliak körében is. A helyszín személyautóval is könnyen megközelíthető.
Tiszta időben a tetejéről a Fogarasi-havasokon kívül belátható a Hargita- és a Persány-hegység, a Cekend-tető, a Rez-tető, valamint Udvarhelyszék és a Nyikó mente egy része is.
A szobor történetéről bővebben itt olvashat.

Farkaslaka és Székelyszentlélek határában a 2013-ban felavatott Jézus szíve kilátó az évek során rengeteg negatív és pozitív kritikát kapott. A szobor történetét többek között az alkotóval, Zavaczki Walter székelyudvarhelyi szobrásszal jártuk körül.
Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.
Romániának most a deficittel kapcsolatos problémák megoldására és a helyreállítási források lehívására kellene összpontosítania, nincs szüksége politikai válságra - jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Elemezte a magyarországi választások eredményeit a Szövetségi Állandó Tanács. Kelemen Hunort felhatalmazták, hogy Magyar Péterrel, a Tisza elnökével tárgyaljon.
A Tisza Párt azt javasolja, hogy május 9-én legyen az új Országgyűlés alakuló ülése, aznap megválaszthatják az új miniszterelnököt is.
A Felsőrákoson történt bántalmazásról szóló cikkünk megjelenését követően a rendőrség támogatásáról biztosította a lakosságot. Közleményükben hangsúlyozták: szorgalmazzák a térfigyelő kamerarendszer beindítását, és fokozzák a járőrözést a faluban.
Az idei első két hónapban éves viszonylatban 2,1 százalékkal csökkent Románia energiatermelése – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú riasztást adott ki pénteken fokozott légköri instabilitás és erős szélfúvás miatt az ország több régiójában.
Romániának 600 millió eurót kellene kifizetnie az oltóanyagot gyártó Pfizer/BioNTech vállalatnak a leszerződött, de át nem vett koronavírus elleni vakcinákért.
Romániai üzemet vásárolt fel a svájci Sika építőanyag- és ipari ragasztástechnikai cég – hivatkozik az MTI a Profit.ro gazdasági portálra, amely a vállalat közleménye alapján számolt be a tranzakcióról.
szóljon hozzá!