
Pápai László és Kali István nem szerezte meg a bejutáshoz szükséges szavazatszámot
Fotó: Haáz Vince
Amíg a nemzetárulózós RMDSZ-esek tisztségben vannak, Marosvásárhelyen mindig lesz politikai alternatíva – olvasható az EMSZ marosvásárhelyi szervezte által küldött közleményben, amelyben Kali István elnök reagál az RMDSZ marosvásárhelyi szervezetének elnöke által mondottakra.
2024. június 14., 13:062024. június 14., 13:06
A marosvásárhelyi választási eredményeket értékelő, csütörtöki sajtótájékoztatón Kovács Mihály Levente, az RMDSZ marosvásárhelyi szervezetének vezetője azt mondta, hogy 16 szavazaton múlott, hogy a visszaosztásból nem kapták meg a 11. képviselői mandátumot, és így

Bár elégedett a helyhatósági választásokon Marosvásárhelyen elért eredményekkel Kovács Mihály Levente, az RMDSZ marosvásárhelyi szervezetének vezetője, mégis úgy érzi, hogy a magyar közösség meggyengül amiatt, hogy elveszített egy mandátumot.
Úgy értékelte, az, hogy az Erdélyi Magyar Szövetség saját tanácsosi jelöltlistát indított, felér a nemzetárulással Marosvásárhelyen, ahol kisebbségben van a magyar közösség.
Az EMSZ marosvásárhelyi szervezetének elnöke közleményben reagált az RMDSZ-es politikus nyilatkozataira. Mint kifejtette,
Kali szerint az RMDSZ marosvásárhelyi elnökének matematikája, amiből levezette, hogy csupán 16 szavazaton múlt a városi tanácsosok esetében a 11-ik hely, hibás. Egy mandátum kiosztásához 2415 szavazat kellett, az RMDSZ-nek a 10-ik hely megszerzése után 1099 töredékszavazata maradt. A különbség 1316 szavazat.
– érvelt Kali.
AZ EMSZ városi vezetője úgy értékeli, hogy Marosvásárhelyen helye van a versenynek, mert a versenyhelyzet mozgósít. Véleménye szerint ott, ahol versenyhelyzet alakult ki (a helyi önkormányzati képviselő-testület esetében) ott 25 249 szavazatot szerzett az RMDSZ, ahol nem volt verseny (a megyei lista esetében), ott pedig csupán 24 703-at.
„Amíg a nemzetárulózós RMDSZ-esek tisztségben vannak, Marosvásárhelyen mindig lesz politikai alternatíva. Úgyhogy nézzen szét az elnök úr a saját háza táján, mi megtesszük a magunk feladatát a miénken.
– írja az EMSZ marosvásárhelyi szervezetének elnöke.
Kevesebb mint egy hónap alatt már a második medvét lőtték ki Brassó leginkább medvejárta, Rakodó nevű lakónegyedében – közölte pénteken a város polgármesteri hivatala.
Különösen magas hőmérsékletekre, helyenként kánikulára és kellemetlen hőérzetre vonatkozó figyelmeztetést, illetve elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A hőhullám Maros megyét is érinti.
Kiemelték és a midiai kikötőbe vontatták csütörtökön a térségben márciusban elsüllyedt Astana vontatóhajót.
Pénteken, a tanórák után kezdődik a nyári vakáció az iskolások számára.
Dominic Fritz csütörtökön jogerősen elvesztette az Országos Feddhetetlenségi Ügynökség ellen indított perét a legfelsőbb bíróságon. Az ANI korábban érdekellentétet állapított meg vele szemben.
Portugália és Szlovákia drónelhárító rendszereket ajánlott fel Romániának – nyilatkozta Nicușor Dan a csütörtöki EU-csúcs előtt.
Medve jelenléte miatt küldtek Ro-Alert üzenetet a csíkszeredaiaknak csütörtökön este.
Nem a régóta várt játékmenet előzetessel, hanem egy bejelentéssel rukkolt elő a Grand Theft Auto VI kiadója, a Rockstar Games csütörtök délután.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy indulni készül a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéért.
szóljon hozzá!