Hirdetés
Hirdetés

Ha nem sikerül megoldást találni, elveszíthet egy 21 millió eurós befektetést Marosvásárhely

Nagy értékű beruházást valósítana meg az orvosi egyetem, ehhez azonban területre van szükség a várostól •  Fotó: Haáz Vince

Nagy értékű beruházást valósítana meg az orvosi egyetem, ehhez azonban területre van szükség a várostól

Fotó: Haáz Vince

Cáfolta Soós Zoltán Marosvásárhely polgármestere, hogy a városháza nem hajlandó az orvosi egyetemmel együttműködni és megpályázni egy 21 millió eurós, az egészségügyi oktatási hálózat fejlesztésére vonatkozó uniós pénzalapot. A polgármester a csütörtöki tanácsülésen azt mondta: pénteken fognak egyeztetni a pályázatról, hogy lássák mit kellene felvállaljon a város.

Simon Virág

2022. szeptember 29., 19:102022. szeptember 29., 19:10

2022. szeptember 29., 20:002022. szeptember 29., 20:00

A Marosvásárhelyi George Emil Palade Orvosi, Gyógyszerészeti, Tudomány- és Technológiai Egyetem egy duális oktatási központot szeretne létrehozni az Országos Helyreállítási Alapból (PNRR).

Az egyetem 21 millió eurós pénzalapra akar pályázni, hogy olyan oktatási központot hozzon létre, ahol szakmát tanulhatnak a középiskolások és együttműködhetnek az orvosi egyetem oktatóival is.

korábban írtuk

Nincs oktatási campus létrehozására alkalmas területe Marosvásárhelynek
Nincs oktatási campus létrehozására alkalmas területe Marosvásárhelynek

Cáfolja a marosvásárhelyi városháza, hogy nem jelzett volna vissza a marosvásárhelyi George Emil Palade Orvosi, Gyógyszerészeti, Tudomány- és Technológiai Egyetem kérésére, amely arra vonatkozott, hogy közösen létesítsenek egy duális oktatási campust.

Az egyetem csak akkor nyújthatja be pályázatát, ha bizonyítani tudja, hogy rendelkezik egy 20 ezer négyzetméteres területtel. Ennek „megszerzése” érdekében

az egyetem társulni akar a marosvásárhelyi városházával, azt kérve annak vezetőitől, hogy biztosítsanak egy ekkora üres területet.

Az egyetem rektora, Leonard Azamfirei nyílt levélben azt írja, hogy nem sikerült érdemben, erről a fontos pályázati lehetőségről egyeztetni a marosvásárhelyi városháza vezetőivel, mert ők elzárkóznak a közös megoldáskereséstől. A városháza, Alex György alpolgármester révén ugyanis arról tájékoztatta az egyetem képviselőit, hogy

a városnak csak a vegyipari kombinát mellett levő virágkertészetnél van egy 20 ezer négyzetméteres szabad területe.

Az egyetem rektora azonban az egyetemhez közeli Ion Vlasiu Szakiskola épületeit és területeit szeretné bevonni a pályázatba. Itt azonban jelenleg oktatás zajlik, ezek az épületek nem üresek.

Hirdetés

Soós Zoltán a téma kapcsán csütörtökön délután elmondta, hogy nem igaz, hogy a város számára nem fontos minden befektetés, különösen, ha az oktatási hálózatot fejlesztené, vissza nem térítendő támogatásból. Azt is elmondta, hogy

pénteken fog találkozni az egyetem képviselőivel, hogy alaposan megnézzék, hogy milyen feladatokat és kötelezettségeket róna egy ilyen befektetés a városra és miben tudják ők kivenni a részüket.

„Pontosan kell tudnunk, hogy milyen kötelezettségei lesznek, mielőtt rábólintunk az együttműködésre. Például sokan mondják, hogy keressen a város egy orvosi egyetem közelében levő alkalmas telket a oktatási campusnak. De ha nincs a város tulajdonában a környéken olyan terület, akkor nincs ahonnan előteremtsük” – fejtette ki.

Azamfirei kilátásba helyezte, hogy ha a marosvásárhelyi városháza nem partnere az egyetemnek, akkor a környező megyék valamelyikében fogják megvalósítási a 21 millió eurós oktatási központot.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 12., péntek

Székelyföldi színházak és néptáncegyüttesek is kapnak támogatást

Támogatásban részesül több Hargita, Maros és Kovászna megyei színház, néptáncegyüttes és kulturális intézmény a kormány döntése nyomán, amely az önkormányzati fenntartású előadó-művészeti intézmények működését segíti.

Székelyföldi színházak és néptáncegyüttesek is kapnak támogatást
Hirdetés
2026. június 12., péntek

Pénteken is erősödött a lej az euróhoz képest

Erősödött pénteken a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,37 banival (0,07 százalékkal) 5,2353 lejre csökkent a csütörtöki 5,2390 lejről.

Pénteken is erősödött a lej az euróhoz képest
2026. június 12., péntek

Romániában a cégek kevesebb mint fele használja a közösségi médiát

Tavaly a legalább tíz embert foglalkoztató európai uniós vállalkozások közel kétharmada (63,6 százaléka) használt valamilyen közösségi oldalt; Románia a sereghajtók közé tartozik e tekintetben.

Romániában a cégek kevesebb mint fele használja a közösségi médiát
Hirdetés
2026. június 12., péntek

Székelyudvarhely legidősebb élő fájának megőrzésén dolgoznak

Több mint háromszáz éves tölgy terebélyesedik a székelyudvarhelyi szovjet síremlék közelében, amely a város legidősebb élő fájának számít. Szakemberek vizsgálatokat végeznek, majd tervet dolgoznak ki a fa életének meghosszabbítására.

Székelyudvarhely legidősebb élő fájának megőrzésén dolgoznak
2026. június 12., péntek

Vége a várakozásnak: megnyílt a Transzfogarasi út

Megnyílt pénteken a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakasza – jelentette be a brassói regionális útigazgatóság szóvivője, Elekes Róbert. A magashegyi úton 7 és 21 óra között lehet közlekedni.

Vége a várakozásnak: megnyílt a Transzfogarasi út
2026. június 12., péntek

Adócsalás gyanúja miatt került 60 napra hatósági felügyelet alá egy román influencer

A bukaresti ügyészség pénteken 60 napra hatósági felügyelet alá helyezte Makaveli néven ismert Alexandru Zidarut.

Adócsalás gyanúja miatt került 60 napra hatósági felügyelet alá egy román influencer
Hirdetés
2026. június 12., péntek

Tavaly ilyenkorhoz képest majdnem ezerrel csökkent a használatba adott lakások száma

Az idei első negyedévben 11 876 lakást adtak használatba Romániában, 914-gyel kevesebbet, mint 2025 azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.

Tavaly ilyenkorhoz képest majdnem ezerrel csökkent a használatba adott lakások száma
2026. június 12., péntek

Közvetlen vonatjárattal lehet eljutni a romániai tengerpartra

A Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători) péntektől szeptember elejéig közvetlen összeköttetést biztosít a tengerpart és az ország főbb régiói között.

Közvetlen vonatjárattal lehet eljutni a romániai tengerpartra
2026. június 12., péntek

Közel száz lejjel csökkent a nettó átlagbér Romániában

Márciushoz képest áprilisban 95 lejjel (1,6 százalékkal) 5843 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).

Közel száz lejjel csökkent a nettó átlagbér Romániában
Hirdetés