
Nincs szabad beépíthető terület. Zsúfolt a marosvásárhelyi belváros, akárcsak a lakónegyedek
Fotó: Haáz Vince
Cáfolja a marosvásárhelyi városháza, hogy nem jelzett volna vissza a marosvásárhelyi George Emil Palade Orvosi, Gyógyszerészeti, Tudomány- és Technológiai Egyetem kérésére, amely arra vonatkozott, hogy közösen létesítsenek európai uniós pénzalapokból egy duális oktatási campust. Soós Zoltán polgármester szerint egyszerűen nincs a városnak olyan, legalább két hektárnyi megfelelő üres területe, amit az egyetem rendelkezésére bocsáthatna.
2022. augusztus 28., 13:252022. augusztus 28., 13:25
Az orvosi egyetem rektora július közepén hivatalos levélben kereste meg a marosvásárhelyi városházát azt javasolva, hogy az egyetem és a város közösen pályázzanak meg uniós pénzalapokat egy duális oktatási központ létrehozására. Leonard Azamfirei arra hivatkozott, hogy
Az egyetem – a rektor állítása szerint – csakis akkor pályázhat, ha együttműködik a polgármesteri hivatallal és ha bizonyítani tudja, hogy rendelkezésére áll egy 2,2 hektáros terület, ahova ki lehetne alakítani az oktatási épületekből, műhelyekből, bentlakásokból álló campust. A megkeresését követően a városháza részéről Alex György, iskolákért és oktatásért felelős alpolgármester találkozott az egyetem rektorával és egyeztetett ebben a témában. Akkor elhangzott, hogy
A találkozó és egyeztetések ellenére Facebook-csoportokban arról jelentek meg bejegyzések, hogy
Soós Zoltán polgármester azonban cáfolta, hogy nem kezelték megfelelő komolysággal ezt a kérdést. A városvezető szerint
Marosvásárhelynek egyetlen egybefüggő, két hektáros területe van, ez pedig az Azomureș vegyipari kombinát mögötti területen (az üvegházak közelében) található, nem pedig a Maros Megyei Sürgősségi Kórház mellett. „Részünkről volt és van szándék az együttműködésre” – hangsúlyozta a városvezető.
A téma kapcsán Claudiu Maior, a Pro Románia Párt önkormányzati képviselője, volt marosvásárhelyi alpolgármester egy román újságcikkre hivatkozva állítja, hogy
Ez az iskolaközpont pár száz méterre van az orvosi egyetemtől, a nagykórház szomszédságában. Megkérdeztük a városháza iskolákért felelős igazgatóságának vezetőjét, hogy vannak-e ott szabad területek. Horatiu Lobonț a Székelyhonnak elmondta, hogy a Ion Vlasiu Faipari Szakközépiskolának két bentlakásépülete van, és egyelőre csak az egyiket használják. Jelenleg üres az egyik bentlakásuk, de ez az állapot ideiglenes. A szakközépiskolához tartozó többi épületben oktatás zajlik, tehát nem üresek.
Belső vizsgálatot rendelt el hétfőn a konstancai megyei sürgősségi kórháznál az intézmény vezetősége, miután két gyermek is kómába került műtét után.
Embercsempészet és szexuális szolgáltatásokra való kényszerítés vádjával román bűnözői hálózat tagjait fogták el a román és a brit hatságok, az együttműködés négy ember előállításához, valamint számos luxusautó és ingatlan lefoglalásához vezetett.
A hét első napjaiban még kitart a fagy, szerdától azonban országszerte enyhülni fog az idő – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) január 12. és 25. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Ismét jegyezhetők hétfőtől a Tezaur államkötvények – közölte a pénzügyminisztérium.
Plagizálással gyanúsították meg Radu Marinescu igazságügyi minisztert, aki azonban azt mondta, kifogásolt doktori disszertációját a húsz évvel ezelőtti jogszabályoknak és tudományos-etikai előírásoknak megfelelően írta meg.
A tavalyi harmadik negyedévben 9420 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme; a kiadások átlagösszege 8079 lej volt, ami a jövedelem 85,8 százalékát jelentette – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Alig négy óra alatt 30 ezer lejnyi bírságot szabtak ki a 15-ös országút mentén közúti ellenőrzést végző rendőrök, és négy jogosítványt is bevontak.
Keddre virradóan lehet a leghidegebb ebben a téli szakaszban – nyilatkozta a Digi24 hírtévének Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat igazgatója.
Az elmúlt 24 órában 67 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 75 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Salvamont.
Mit hoz az új év: békét vagy bizonytalanságot? Spórolást vagy utazást? A Székelyhon január közepén egy gondolatébresztő, ugyanakkor szórakoztató játékkal várja olvasóit a Facebookon.
szóljon hozzá!