
Fotó: Beliczay László
Egy veder festékbe és két szürke színű spraybe került az UTCA (Udvarhelyért Tesszük Civil Akciócsoport) hétfői magánakciója: a civilek lefestették a székelyudvarhelyi Sziget lakótelepi kazánházra mázolt magyarellenes feliratokat.
2019. július 09., 21:232019. július 09., 21:23
Így kedd reggel már hűlt helyük volt az „Erdély román föld”, „Úzvölgye 2019” és hasonló gyűlölködő feliratoknak. „Egy újabb politikai színpadi jelenet” megelőzéséért léptek akcióba a civilek, az eredeti állapot visszaállítása csupán „két szürke spraybe, egy veder festékbe és egy kis jóindulatba” került, magyarázzák.

Ismeretlen tettes ellen tesznek feljelentést a székelyudvarhelyi Sziget lakótelepi kazánház falára firkált magyarellenes feliratok miatt. A vandálok piros festékkel egyebek mellett azt festették az ingatlan oldalára, hogy Erdély román föld.
A kazánház, akárcsak Székelyudvarhely összes ilyen létesítménye, az Urbana Rt. ügykezelésébe tartozik, ezért a vállalat képviselete kedden feljelentést is tett a rongálás ügyében a rendőrségen.
– fejtette ki kérdésünkre Zörgő Noémi, a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal sajtószóvivője.
Fotó: Beliczay László
A civilek magánakcióját a városvezetés nem kívánta kommentálni.
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába – közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
Több egymást követő éjszaka medve járt a marosvásárhelyi Somostetőn, a nagyvadat a térfigyelő kamerák is rögzítették. A városvezetés óvatosságra inti a lakosságot.
Mircea Abrudean szenátusi elnök csütörtökön kijelentette, hogy jelenleg a kisebbségi kormány a „legkézenfekvőbb” megoldás.
Távolabb kerül a várostól a Gyilkostó felé vezető úton Gyergyószentmiklós helységnévtáblája. Mintegy két kilométerrel lesz hosszabb az érintett útszakasz, ahol a településeken belül szokásos közlekedési szabályok lesznek érvényesek.
A Victoria-palotában csütörtökön tartott sajtótájékoztatóján Ilie Bolojan bejelentette, hogy ügyvivőként átveszi az energiaügyi minisztérium irányítását, miután a szociáldemokrata miniszterek benyújtották lemondásukat.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy tudomásul vette a Szociáldemokrata Párt (PSD) minisztereinek lemondását, és hamarosan elküldi Nicușor Dan államfőnek a helyükre javasolt ügyvivő tárcavezetők névsorát.
A PSD minisztereinek lemondása nyomán átmenetileg új minisztériumokat kapnak az RMDSZ miniszterei is.
Benyújtották lemondásukat a Szociáldemokrata Párt (PSD) miniszterei csütörtökön a Victoria-palotában. Ezzel a párt hivatalosan is érvényt szerzett annak a hétfői döntésének, hogy megvonja politikai támogatását Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
Nicușor Dan csütörtökön kihirdette a nőgyilkosságok megelőzését és visszaszorítását célzó törvényt.
Két sofőrt is kiszűrtek szerdán a rendőrök Hargita megyében ittas vezetés miatt.
szóljon hozzá!