
Úgy tűnik, hogy odébbált a hárombocsos anyamedve Betlehenfalva közeléből. Már csak az a kérdés, hol fognak feltűnni legközelebb
Fotó: Erdély Bálint Előd
Úgy tűnik, hogy helyet változtatott az a medvecsalád, amely Bethlenfalva határába fészkelte be magát korábban.
2022. június 21., 09:222022. június 21., 09:22
2022. június 21., 09:302022. június 21., 09:30
A Székelyudvarhelyhez tartozó Bethlenfalva határában tanyázó hárombocsos anyamedve és bocsai eltűntek a vadászok szerint. Mărmureanu-Bíró Leonárd, a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület vezetője megkeresésünkre elmondta, vélhetően az késztette távozásra a vadakat, hogy folyamatosan ellenőrizték őket, így nem volt nyugalmuk.

Még mindig a Székelyudvarhelyhez tartozó Bethlenfalva határában tanyázik a hárombocsos anyamedve, amelyet mihamarabb elűznének a település közeléből a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület munkatársai.

Nagy méretű, meglehetősen agresszív anyamedve bocsozott le Székelyudvarhely határában, a bethlenfalvi részen található Hitványkútnál. A Nagy-Küküllő Vadász és Sporthorgász Egyesület tagjai arra kérnek mindenkit, hogy kerüljék a környéket.
Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.
Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy nem fogja elfogadni a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) által támogatott kisebbségi kormány megalakítását.
Az oktatási minisztérium a jövő héten megszervezi a próba-képességvizsgát a nyolcadikosok számára azokban az iskolákban, amelyek márciusban nem vettek részt az országos próbafelmérőn.
Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy még a nap folyamán aláírja a PSD-s miniszterek felmentéséről, illetve az ideiglenes miniszterek kinevezéséről szóló rendeleteket, ha minden rendben van.
Rendszeresen visszajár egy kifejlett medve a marosvásárhelyi Somostetőre, az állatkert közelében. A biztonság érdekében csapdát helyeztek el azon a területen, ahol az állatot a leggyakrabban látták.
Nem tiltja be teljesen a játéktermek működését a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, de a város egy eldugott ipari övezetébe száműzi őket. Erről a pénteki rendkívüli tanácsülésen született döntés.
Nem vesz részt olyan kormányban a Romániai Magyar Demokrata Szövetség, amelyet az ellenzéki Románok Egyesüléséért Szövetség támogat – jelentette be a párt miniszterelnök-helyettese pénteken.
Ilie Bolojan kormányfő szerint a kétfordulós helyi választásokra való áttérés nem oldaná meg a helyi önkormányzatok problémáit, hangsúlyozva, hogy minden szavazási rendszernek vannak előnyei és hátrányai.
Ilie Bolojan kormányfő pénteken kijelentette, hogy az új közalkalmazotti egységes bértörvény nem fog jövedelemcsökkenést okozni, hanem egyes jövedelmek fokozatosan emelkedni fognak a méltányosság biztosítása érdekében.
Lannert Juditot kérte fel gyermek- és oktatási miniszternek Magyar Péter.
szóljon hozzá!