
Zajlanak a munkálatok a részben leomlott épületnél
Fotó: László Ildikó
Eltakarították a romokat és elkészült az ideiglenes tető is a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál, hamarosan pedig nekilátnak az épület és a domboldal megtámasztásának – adja hírül az oktatási intézmény.
2024. február 06., 13:252024. február 06., 13:25
2024. február 07., 14:512024. február 07., 14:51
A bentlakás épületének sürgősségi beavatkozásai az ütemterv szerint haladnak: befejezték a belső munkálatokat, azonban az időjáráson is múlik, hogyan haladnak a továbbiakban – írják hétfői közleményükben. Eltakarították a romokat, múlt héten, csütörtökön – a nyomozó hatóságok felügyelete mellett, az építési szakértők jelenlétében –, megtörtént a sánc kiásása a beomlott résznél. Elkészült az ideiglenes tető a folyosó felett. Hétfőn befejezték az alátámasztásokat, és nekiláttak az épület, valamint a domboldal megtámasztásának, ugyanakkor elkezdték a mintegy 200 méter hosszú kerítés építését is.
Január 25-én, a Tamási Áron Véndiák Egyesület – egyeztetve a gimnázium vezetőtanácsával – a bentlakás beomlott hálóinak 42 diákjához vagy családjához juttatott el fejenként 3 ezer lejes támogatást, banki utalással.
Emellett
Mostanra a bentlakó diákok hiányzó értéktárgyainak nagy része visszakerült a gyerekekhez.
Jelenleg 32 ezer lej, a budapesti Szent István Gimnázium közössége által gyűjtött 3 388 000 forint, a komáromi Selye János Gimnáziumtól kapott 2400 eurós, valamint az esseni Robert Schuman Berufskolleg partneriskola diákjai által küldött 630 euró támogatási összegek állnak a Tamási Áron Véndiák Egyesület rendelkezésére, amelyből a következőkben felmerülő költségeket fedezik.
– áll a közleményben.
Fotó: László Ildikó
A Magyarország Kormányának Nemzetpolitikai Államtitkársága által felajánlott 20 millió forint eljutott a Tamási Áron Véndiák Egyesülethez, a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége közvetítésével. Az összeget nagyrészt a megsemmisült bútorzat pótlására fordítja az egyesület – szintén a gimnázium vezetésével egyeztetve. A Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítványhoz további ötezer lej érkezett, a Madéfalvi Ifjúsági Kezdeményezéstől, készpénzben. Ezt a madéfalvi közösség gyűjtötte. A marosvásárhelyi Bolyai Farkas Gimnázium közössége pedig 13 480 lejt gyűjtött az áldozatok és sérültek családjainak megsegítésére – írják.
Több mint egy éve jött ki az utolsó előzetes, azóta tulajdonképpen nem jelent meg hivatalos információ róla. Mit lehet tudni a jelen állás szerint november 19-én érkező GTA VI-ról? Képbehozó.
Közzétették azt a térfigyelő kamerás felvételt, amelyen a pénteki biharszentandrási motorosbaleset látható, illetve az ütközést követő cselekedetek – és pontosan erre irányítva a figyelmet osztották meg a videót.
Ritka, ősi, de jelenleg is élő geológiai különlegesség rejtőzik Korond határában, az országút szomszédságában: a Csiga-domb. Itt a mélyből feltörő sós, szénsavas víz ma is aragonitkristályokat épít, rétegről rétegre.
Több tucatnyian kerültek kórházba egy Dâmbovița megyei étteremben tartott eseményről ételmérgezésre utaló tünetekkel a vasárnapra virradó éjszaka.
Aszfaltozási munkálatok kezdődnek hétfőn Székelyudvarhelyen, az Orbán Balázs utcában hétfőtől. A következő napokban jelentős forgalomkorlátozásokra kell számítani az érintett útszakaszokon.
A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 50 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon.
szóljon hozzá!