
Képünk illusztráció
Fotó: Szigetváry Zsolt/MTI
Harminc napos előzetes letartóztatásban helyeztek két Maros megyei férfit, akiket azzal gyanúsítanak, hogy akarata ellenére autóba ültettek és elraboltak egy 15 éves székelyudvarhelyi lányt Marosvásárhelyen.
2020. december 03., 15:512020. december 03., 15:51
Mint korábban beszámoltunk róla egy marosvásárhelyi férfi jelentette a hatóságoknak, hogy a nála tartózkodó 15 éves székelyudvarhelyi unokahúgát ismeretlen férfiak beültettek egy autóba és ismeretlen helyre távoztak vele.

Ismeretlenek egy szürke Audi márkájú gépjárműbe ültettek egy székelyudvarhelyi kiskorút Marosvásárhelyen, a Béga utcában, majd ismeretlen helyre távoztak vele – számol be a hozzájuk beérkezett riasztás alapján a rendőrség.
A rendőrség körözést adott ki, és nagy erőkkel kereste a kiskorút. Másnap a 15 éves lány és nagybátyja jelentkezett a rendőrségen, azt nyilatkozva, hogy több órás kocsikázás után a lányt szabadon engedték a városban.

Megtalálták az elrabolt székelyudvarhelyi kiskorút. A 15 éves lány a nagybátyjával jelent meg a Maros Megyei Rendőr-főkapitányságon kedd reggel.
A Maros megyei rendőrségtől kapott információk szerint az ügyben folytatták a nyomozást, és csütörtökön 30 napos előzetes letartoztatásba helyeztek egy 22 és egy 44 éves marosvásárhelyi férfit.
Azzal gyanúsítják őket, hogy erőszakkal ültették autójukba a kiskorút, és ismeretlen helyre távoztak vele.
Megjelent az első kedvcsináló előzetes a soron következő, 2027-ben érkező Shrek-filmhez. A 2000-es évek népszerű animációs franchise-ja négy mozifilmet és két Csizmás kandúr spin-offot ért meg.
Medvék jelenlétét jelezték több településről is a hatóságoknak kedd délután és az esti órákban. A hatóságok Ro-Alertet küldtek az érintett települések lakóinak.
Ismét emberre támadt egy medve: ezúttal Brassó megyében sebesített meg egy körülbelül 50 éves férfit. A sérült életének megmentéséért mentőhelikoptert is bevetettek, amely elsőként érkezett a helyszínre.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter kedden közölte, hogy elküldték a Hivatalos Közlönyhöz megjelentetésre a 2030-tól érvényes érettségi-rendszer tantárgyait és vizsgáit jóváhagyó miniszteri rendeletet.
Közösségi összefogás eredményeképpen nyert a bálványosi talajminta a Magyar Talajtani Társaság által meghirdetett Az év talaja közönségszavazásán. A talajszelvényt Kis Mercedesz-Boglárka geológus-kutató nevezte be a versenybe.
Medve harapott meg egy német turistát kedden délután az Argeș megyei Arefu község hegyvidéki térségében, a a Transzfogarasi úton található Dracula kemping közelében.
Megelőző intézkedésként és az állatok egészségének védelméért visszahívják a boltokból a Lidl Románia által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt.
Bíróság elé állítottak az ügyészek egy nőt, akit azzal vádolnak, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) pénzügyi felelőseként több mint 400 ezer lejt sikkasztott el a párt számláiról.
A korábbi koalíció pártjainak vissza kell ülniük a tárgyalóasztalhoz – írta a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi üléséről beszámoló Facebook-bejegyzésében az RMDSZ elnöke.
szóljon hozzá!