
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Ismeretlenek egy szürke Audi márkájú gépjárműbe ültettek egy székelyudvarhelyi kiskorút Marosvásárhelyen, a Béga utcában, majd ismeretlen helyre távoztak vele – számol be a hozzájuk beérkezett riasztás alapján a rendőrség.
2020. november 30., 22:292020. november 30., 22:29
2020. november 30., 22:392020. november 30., 22:39
Mint a rendőrségi tájékoztatásból kiderül, hétfőn, 17 óra 40 perckor értesítették a hatóságokat, hogy a Marosvásárhelyen, a nagybátyjával tartózkodó 15 éves S. E-t ismeretlen tettesek erőszakkal egy szürke, Audi márkájú gépjárműbe ültették és ismeretlen helyre távoztak vele.
A riasztást követően több rendőr-egység is kiszállt a helyszínre, hogy azonosítsák az autót amivel elrabolták a kislányt, hogy a nyomára akadjanak. Arra kérnek mindenkit, hogy aki bármilyen információval tud szolgálni ami az elrabolt kiskorú megtalálásához vezet, azonnal tárcsázza a 112-es sürgősségi hívószámot.
Keddre virradóan lehet a leghidegebb ebben a téli szakaszban – nyilatkozta a Digi24 hírtévének Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat igazgatója.
Az elmúlt 24 órában 67 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 75 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Salvamont.
Mit hoz az új év: békét vagy bizonytalanságot? Spórolást vagy utazást? A Székelyhon január közepén egy gondolatébresztő, ugyanakkor szórakoztató játékkal várja olvasóit a Facebookon.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szerint felgyorsult az influenza terjedése Romániában, ezért a szakembereik azt javasolják, hogy a védőoltásra jogosultak haladéktalanul oltassák be magukat.
Negyedik alkalommal szervezik meg a Nincs más név újévi keresztény zenefesztivált Marosvásárhelyen január 17-én 17 órától a Kultúrpalota nagytermében.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Négy székelyföldi városban lesz premier előtti vetítése a Káel Csaba filmügyi kormánybiztos által rendezett Magyar mennyegző című filmnek, amelyet kalotaszegi és más erdélyi helyszíneken is forgattak.
A január 1. és 8. közötti héten a SIRENE irodák közötti információcserének köszönhetően 453 olyan személyt azonosítottak Európában, akik figyelmeztető jelzéssel szerepeltek a Schengeni Információs Rendszerben (SIS), közülük 313-at Románia területén.
A kormány vasárnap egy sor pontosítást közölt az ingatlanokra (épületek, telkek) és járművekre megszabott adók és illetékek emeléséről szóló döntéssel kapcsolatban.
A Maros és Hargita megyéket is átszelő 15-ös országúton átfogó megelőző rendőrségi akció zajlott vasárnap. Az akció célja a közúti biztonság növelése és a közlekedési balesetek fő kiváltó okainak megelőzése volt.
1 hozzászólás