
Képünk illusztráció
Fotó: Szigetváry Zsolt/MTI
Harmincnapos előzetes letartóztatásba vették azt a személyt, akinek legálisan tartott légpuskájával egy nyolcéves gyerek agyonlőtte ötéves öccsét a Mezőpanit és Mezőmadaras közötti erdőben – tájékoztat szerdán a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
2021. május 05., 14:322021. május 05., 14:32
A közlemény szerint a hatóságok gondatlanságból elkövetett emberölés, a fegyverek és lőszerek rendjének be nem tartása, a nem halálos fegyverek jogtalan használata és a nem halálos fegyverek jogtalan használatában való bűnrészesség miatt indítottak vizsgálatot – írja az Agerpres hírügynökség.
A baleset hétfő délután történt egy erdei nyaralóban. Az erdei lakban többen tartózkodtak, amikor a felügyelet nélkül hagyott gyerekek játszani kezdtek a puskával. A nyolcéves gyerek megsebesítette ötéves testvérét, aki belehalt a sérülésbe.

Felügyelet nélkül hagyott légpuskával játszott egy nyolcéves gyerek, aki véletlenül meglőtte az ötéves kisöccsét. A kis testvér a helyszínen elhunyt.
Lakóház tetőtere kapott lángra hétfőn este a Maros megyei Szalárdtelepen, ahol közösen vágtak neki az oltásnak az országos katasztrófavédelem Maros és a Hargita megye munkatársai.
A mobileszközökön tárolt adatok védelmével kapcsolatos jó tanácsokat fogalmazott meg hétfőn a belügyminisztérium.
A védelmi és a belügyminisztérium képviselőinek a jövő hét végéig ki kell dolgozniuk a belügyi és a védelmi alkalmazottak nyugdíjkorhatárának emeléséről szóló törvénytervezetet – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
A kormány felelősséget készül vállalni a parlamentben a bérkiadások 10 százalékos csökkentését is előíró törvénytervezetért – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
Megemlékezést szervezett a 83 évvel ezelőtti doni áttörés évfordulóján az Erdélyi Vitézi Rend sepsiszentgyörgyi állománya. A Hősök temetőjében 15 rendtag emlékezett a több tízezer családot érintő tragikus eseményekre.
Elkezdődött az A8-as autópálya Gyergyóalfalu és Ditró közötti 14,4 kilométeres szakaszának műszaki tervezése, amelyre tíz hónapja van a megbízott vállalatnak – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAR).
Az elmúlt napokban az ország napi gázfogyasztása megközelítette az 58 millió köbmétert, ami hozzávetőlegesen 17 százalékkal több a tavalyi hasonló időszak átlagánál – közölték az Országos Energia-veszélyhelyzeti Operatív Törzs hétfői ülése után.
Autóvezetői engedélye sem volt a fiatal ittas sofőrnek, aki vasárnap éjjel Kézdivásárhelyen megpróbált elmenekülni a hatóságok elől – derül ki a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből. A férfi mostanra előzetes letartóztatásba került.
Belső vizsgálatot rendelt el hétfőn a konstancai megyei sürgősségi kórháznál az intézmény vezetősége, miután két gyermek is kómába került műtét után.
Embercsempészet és szexuális szolgáltatásokra való kényszerítés vádjával román bűnözői hálózat tagjait fogták el a román és a brit hatságok, az együttműködés négy ember előállításához, valamint számos luxusautó és ingatlan lefoglalásához vezetett.
szóljon hozzá!