
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezte szombaton a Hargita Megyei Törvényszék az egy nappal korábban elkövetett gyilkosság gyanúsítottját.
2017. április 29., 19:132017. április 29., 19:13
2017. április 29., 20:232017. április 29., 20:23
Fábián Orsolya, a gyilkosságot vizsgáló és a letartóztatást indítványozó ügyész portálunk érdeklődésére – közvetlenül a szombati, bírói döntést követően – elmondta, a 49 éves férfit május 28-áig előzetes letartóztatásba helyezték.

Több késszúrással öltek meg egy férfit péntek délután Csíkszeredában, a helyszínen órákon át nagy erőkkel zajlott a helyszínelés. A gyanúsítottat – az áldozat testvérét – elfogták.
A gyanúsítottat még péntek délután, a gyilkosságot követően lakhelye és a bűncselekmény közelében fogták el, illetve vették őrizetbe, ellenállást nem tanúsított, szökési kísérletet nem tett.
Azzal kapcsolatban, hogy miért bolyongott – véres ruhákban – a városban, az ügyész úgy vélekedett, valószínűleg a zavart állapota miatt volt. A férfit több tanú is látta, amint elhagyta a tragédia színhelyét, a Hargita utcai tömbházlakást.
Mint megtudtuk, a bűncselekményt követően a gyanúsított – ügyvédje tanácsára – nem tett vallomást. Szombaton viszont a tárgyalást megelőzően nyilatkozatot tett, ennek részleteiről azonban az ügyész nem szolgálhatott információkkal. A gyanúsított ellen szándékos emberölés elkövetése miatt folytatják a vizsgálatokat.
A hatóságok szerint a férfi a 47 éves öccsét több késszúrással sebezte halálra.
Egy lehetséges regionális válság súlyosságától függően 50 banitól 4,5 lejig terjedő összeggel nőhet az üzemanyag ára Romániában, és a gázolaj esetében lesz nagyobb a drágulás mértéke – véli az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Nicușor Dan államfő szerint napjainkban két nagy veszély fenyegeti a tizenéveseket: a drogok, illetve az elidegenedés, a közösséghez való tartozás hiánya.
A MOL Románia és a Polgár-Társ Alapítvány meghirdette a Zöldövezet program 20. kiadását, amelyben összesen 850 ezer lejjel támogatják civil szervezetek környezetvédelmi projektjeit.
Észszerűtlennek tartja Nicușor Dan államfő, hogy a polgármesterek a jelenlegi helyzetben „többet kérjenek, mint amennyiből 2025-ben gazdálkodhattak”.
Nem lehet tovább várni a csíkszeredai Kalász negyedi köztemető területének bővítésével, a folyamatot idén el kell indítani – tudtuk meg. Azt még nem lehet tudni, hogy melyik irányba lehet kiterjeszteni a sírkertet, erről később születik döntés.
Egy 60 éves székelyudvarhelyi kerékpáros férfi szenvedett halálos balesetet csütörtök este a 137-es megyei úton – tájékoztat a Hargita megyei rendőrség.
Nehézkesen halad a fizetett házi-, háztartási munkák elvégzését és az ilyen jellegű megbízásokat hivatalos mederbe terelő országos platform elterjedése. A magyarázat részben a munkavállalók magatartásában keresendő.
Több mint 55 ezer állampolgár írta alá a Declic Közösség petícióját az elektromos cigaretták összes fajtájának zárt nyilvános helyekről való kitiltásáról, követelve Alexandru Rogobete egészségügyi minisztertől, hogy módosítsa az idevágó jogszabályt.
Kábítószer és alkohol hatása alatt volt annak a Temes megyében balesetet szenvedett görög kisbusznak a sofőrje, amelyben hét ember vesztette életét – közölte csütörtökön az ügyben eljáró lugosi vádhatóság szóvivője.