
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Az űrkutatásról tart előadást Ferencz Orsolya űrkutató Székelyudvarhelyen, péntek délután. Az esemény bárki számára nyilvános, akit érdekel, hogy például mi lehet a világűr határán túl vagy mi az űrtevékenység szerepe a klímaváltozás vizsgálatában.
2023. május 25., 16:132023. május 25., 16:13
Ferencz Orsolya villamosmérnök, űrkutató, Magyarország űrkutatásáért felelős miniszteri biztos tart előadást Székelyudvarhelyen az a Mathias Corvinus Collegium (MCC) meghívásából.
A szakember 1996 óta dolgozik az ELTE Természettudományi Karának Földrajz- és Földtudományi Intézetében, emellett tagja a Magyar Tudományos Akadémia köztestületének. Előadásában igyekszik választ adni olyan kérdésekre, mint például hogyan lehetséges élet egy csillag szomszédságában, mi lehet a világűr határán, a Kármán-vonalon túl, mit is jelent az űrerőforrás-kutatás és az űrbányászat. Ezen felül
Az előadás május 26-án, pénteken 18 órától kezdődik az Agora Business Center II. emeleti konferenciatermében.
A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, az érdeklődők ide kattintva jelentkezhetnek az eseményre.
Tovább szűkítik a jogosultak körét a közszféra alkalmazottai számára biztosított üdülési utalványrendszerben. Kivezetik ugyanakkor a kötelező önrészt, így már nem jogszabályi, hanem piaci muszájból kell hozzátenni.
Az utóbbi időszakban ismét számos kóbor kutya tűnt fel Gyergyószentmiklós lakónegyedeiben, elsősorban a szeméttárolók környékén – hívta fel figyelmünket olvasónk. A többségük békés, de több esetben agresszív viselkedésről is érkeztek jelzések.
Életben találták hétfő éjszaka a Máramarosi-havasokban a hegyimentők azt a 31 éves ukrán férfit, akinek keresését már egy éjszakával korábban elkezdték.
2024-ben az Év kiállítása díjjal jutalmazták a Magyar Nemzeti Múzeum Magyar Menyasszony című kiállítását. Most annak utazó „kapszulaváltozata”, a Székely Menyasszony érkezik Sepsiszentgyörgyre és Csíkszeredába, de mi is hozzájárulhatunk a sikeréhez.
Székelyföld-szerte mínusz 15 Celsius-fok alatti hőmérsékleteket hozott az idei tél eddigi legfagyosabb éjszakája. A Kovászna megyei Bodzafordulón pedig ennél is hidegebb reggelre ébredtek – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat adataiból.
Lakóház tetőtere kapott lángra hétfőn este a Maros megyei Szalárdtelepen, ahol közösen vágtak neki az oltásnak az országos katasztrófavédelem Maros és a Hargita megye munkatársai.
A mobileszközökön tárolt adatok védelmével kapcsolatos jó tanácsokat fogalmazott meg hétfőn a belügyminisztérium.
A védelmi és a belügyminisztérium képviselőinek a jövő hét végéig ki kell dolgozniuk a belügyi és a védelmi alkalmazottak nyugdíjkorhatárának emeléséről szóló törvénytervezetet – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
A kormány felelősséget készül vállalni a parlamentben a bérkiadások 10 százalékos csökkentését is előíró törvénytervezetért – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
Megemlékezést szervezett a 83 évvel ezelőtti doni áttörés évfordulóján az Erdélyi Vitézi Rend sepsiszentgyörgyi állománya. A Hősök temetőjében 15 rendtag emlékezett a több tízezer családot érintő tragikus eseményekre.
szóljon hozzá!