
Fotó: Székelyhon
Több mint 12 ezer személy kapta meg az alapélelmiszerekre és meleg ételre költhető támogatás első, 250 lejes részletét, július elsejéig pedig ötszázezren használhatják már fel ezt az összeget a programhoz csatlakozott több mint 24 ezer üzletben – írja az Agerpres hírügynökség az európai beruházásokért és projektekért felelős minisztrérium hétfő esti tájékoztatására hivatkozva.
2022. június 21., 11:052022. június 21., 11:05
A tárca most hétfőn kezdte el feltölteni a 250 lejes összegekkel a már kézbesített szociális kártyákat. A minisztérium közleménye értelmében
Az utalványt a kézbesítéstől számított 7–10 napon belül töltik fel az első, 250 lej értékű részlettel. A következő részletek utalása azonban már egyszerűbb lesz, a kedvezményezettek 3–5 nap alatt hozzájuthatnak majd a támogatáshoz.
A Támogatás Romániának kormányzati program keretében biztosított szociális utalványok kibocsátásának és kiosztásának folyamata június 1-jén kezdődött el.
Több mint 2,5 millió kedvezményezett fog részesülni az összesen 3,1 milliárd lej értékű utalványokból, amelyeket részben az államkasszából, részben vissza nem térítendő uniós alapokból finanszíroznak.
Jogosultak a szociális támogatásra az 1500 lejnél kisebb összegű nyugdíjban részesülők,
azok a fogyatékkal élő személyek, akiknek a jövedelme nem éri az 1500 lejt,
azok a legalább kétgyermekes családok, amelyekben az egy főre eső havi jövedelem nem haladja meg a 600 lejt,
azok az egyszülős családok, amelyekben az egy főre eső jövedelem nem haladja meg a 600 lejt,
továbbá a 2001/416-os törvény alapján szociális segélyben részesülők,
valamint a hajléktalan személyek.
A kikézbesített kártyákat kéthavonta egyszer töltik majd fel, négy alkalommal (június-július, augusztus-szeptember, október-november, 2022 decembere és 2023 januárja). Az így kapott pénzt kizárólag élelmiszerek és meleg étel vásárlására használhatják a kedvezményezettek, az utalástól számított egy éven belül.
A kártyát a Román Posta munkatársai kézbesítik, és kizárólag a partner gazdasági szereplőktől származó élelmiszerek/meleg ételek vásárlására használható. A kártyákat kísérő levélben a kedvezményezettek megtalálják a használati utasítást (beleértve a PIN-kódot is), a partner gazdasági szereplők adatait és egy telefonszámot, amelyet probléma esetén hívhatnak.
A munkaügyi minisztérium minden újabb részlet utalása előtt frissíti a kedvezményezettek listáját, hogy ellenőrizze az esetleg bekövetkezett változásokat.

Bár június elsején hivatalosan megkezdődött a Támogatás Romániának kormányzati program által biztosított szociális utalványok kibocsátása, a gyakorlatban még a kártyák nyomtatása zajlik, amelyre majd a segély érkezni fog.

Június 1-jén kezdődik a Támogatás Romániának kormányzati program által biztosított szociális utalványok kibocsátásának, kiosztásának és a támogatás összegével való feltöltésének folyamata.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!