Hirdetés
Hirdetés

Elkezdték utalni a 250 lejes segélyeket

•  Fotó: Székelyhon

Fotó: Székelyhon

Több mint 12 ezer személy kapta meg az alapélelmiszerekre és meleg ételre költhető támogatás első, 250 lejes részletét, július elsejéig pedig ötszázezren használhatják már fel ezt az összeget a programhoz csatlakozott több mint 24 ezer üzletben – írja az Agerpres hírügynökség az európai beruházásokért és projektekért felelős minisztrérium hétfő esti tájékoztatására hivatkozva.

Székelyhon

2022. június 21., 11:052022. június 21., 11:05

A tárca most hétfőn kezdte el feltölteni a 250 lejes összegekkel a már kézbesített szociális kártyákat. A minisztérium közleménye értelmében

a hét végéig további megközelítőleg 350 ezer személy jut a szociális kártya birtokába.

Az utalványt a kézbesítéstől számított 7–10 napon belül töltik fel az első, 250 lej értékű részlettel. A következő részletek utalása azonban már egyszerűbb lesz, a kedvezményezettek 3–5 nap alatt hozzájuthatnak majd a támogatáshoz.

Hirdetés

A Támogatás Romániának kormányzati program keretében biztosított szociális utalványok kibocsátásának és kiosztásának folyamata június 1-jén kezdődött el.

Az év végéig kéthavonta nyújtandó, egyenként 250 lej értékű támogatásra a nélkülözésben élő és a szegénység kockázatának kitett személyek jogosultak.

Több mint 2,5 millió kedvezményezett fog részesülni az összesen 3,1 milliárd lej értékű utalványokból, amelyeket részben az államkasszából, részben vissza nem térítendő uniós alapokból finanszíroznak.

  • Jogosultak a szociális támogatásra az 1500 lejnél kisebb összegű nyugdíjban részesülők,

  • azok a fogyatékkal élő személyek, akiknek a jövedelme nem éri az 1500 lejt,

  • azok a legalább kétgyermekes családok, amelyekben az egy főre eső havi jövedelem nem haladja meg a 600 lejt,

  • azok az egyszülős családok, amelyekben az egy főre eső jövedelem nem haladja meg a 600 lejt,

  • továbbá a 2001/416-os törvény alapján szociális segélyben részesülők,

  • valamint a hajléktalan személyek.

A kikézbesített kártyákat kéthavonta egyszer töltik majd fel, négy alkalommal (június-július, augusztus-szeptember, október-november, 2022 decembere és 2023 januárja). Az így kapott pénzt kizárólag élelmiszerek és meleg étel vásárlására használhatják a kedvezményezettek, az utalástól számított egy éven belül.

A kedvezményezettek listáját a munkaügyi minisztérium állítja össze, a jogosult személyeknek nem kell kérvényezniük a támogatást.

A kártyát a Román Posta munkatársai kézbesítik, és kizárólag a partner gazdasági szereplőktől származó élelmiszerek/meleg ételek vásárlására használható. A kártyákat kísérő levélben a kedvezményezettek megtalálják a használati utasítást (beleértve a PIN-kódot is), a partner gazdasági szereplők adatait és egy telefonszámot, amelyet probléma esetén hívhatnak.

A munkaügyi minisztérium minden újabb részlet utalása előtt frissíti a kedvezményezettek listáját, hogy ellenőrizze az esetleg bekövetkezett változásokat.

korábban írtuk

Várni kell a 250 lejes támogatásra, mert még nyomtatják a kártyákat
Várni kell a 250 lejes támogatásra, mert még nyomtatják a kártyákat

Bár június elsején hivatalosan megkezdődött a Támogatás Romániának kormányzati program által biztosított szociális utalványok kibocsátása, a gyakorlatban még a kártyák nyomtatása zajlik, amelyre majd a segély érkezni fog.

korábban írtuk

Gyereknaptól kezdődik a 250 lejes segély kiosztása
Gyereknaptól kezdődik a 250 lejes segély kiosztása

Június 1-jén kezdődik a Támogatás Romániának kormányzati program által biztosított szociális utalványok kibocsátásának, kiosztásának és a támogatás összegével való feltöltésének folyamata.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

Hirdetés
2026. június 03., szerda

Vakációs pizzaélmény rászoruló gyerekeknek: közösségi adománygyűjtő kampányt indít a Hamm

Közösségi adománygyűjtő kampányt indít a Hamm június 1-je és június 21-e között. Az összegyűlt adományokból hátrányos helyzetű gyerekeket lepnek meg pizzával több erdélyi városban, a nyári vakáció idején.

Vakációs pizzaélmény rászoruló gyerekeknek: közösségi adománygyűjtő kampányt indít a Hamm
2026. június 03., szerda

Még vissza lehetett aludni a hajnali földrengés után

A Richter-skála szerinti 3,1-es erősségű földrengés volt szerdán 3 óra 27 perckor Buzău megyében, a Vrancea szeizmikus térségben – közölte az Országos Földfizikai Intézet (INCDFP).

Még vissza lehetett aludni a hajnali földrengés után
2026. június 02., kedd

Sikaszó, Ivómezeje, Maroshévíz – a közös bennük, hogy mindhárom településen medvét láttak

A Zetelaka községhez tartozó Sikaszóban kedd délben és délután is láttak medvét. Este újabb településeken is feltűnt a nagyvad.

Sikaszó, Ivómezeje, Maroshévíz – a közös bennük, hogy mindhárom településen medvét láttak
Hirdetés
2026. június 02., kedd

A Nobel-vacsorák kulisszatitkairól is beszélt Krasznahorkai László Marosvásárhelyen

Gyulán román barátjával harangozott a görög-keleti templomban, Japánban asztalosinas volt, rácsodálkozott Mongóliára, születése óta hajtja a kíváncsiság. Az irodalmi Nobel-díjas Krasznahorkai László Marosvásárhelyen mesélt. Vastapssal köszönték.

A Nobel-vacsorák kulisszatitkairól is beszélt Krasznahorkai László Marosvásárhelyen
2026. június 02., kedd

Ötven pár mutatta meg tánctudását az esőben

Négy év szünet után ismét egy flashmobbal jelentkezett a sepsiszentgyörgyi Kék Hold táncklub, amelyről a beavatottak már tudják, hogy tagjait az eső sem tudja elriasztani. Kedd délután park felső sétányán 50 pár táncolt az esőben.

Ötven pár mutatta meg tánctudását az esőben
2026. június 02., kedd

Újgenerációs harcjárműveket és légvédelmi rendszereket vásárol Románia

A német Rheinmetall hadiipari vállalat kedden bejelentette, hogy 5,7 milliárd euró értékű szerződéseket írt alá a román hadsereggel, amit a cég „az elmúlt időszak legnagyobb nemzetközi szerződéscsomagjának” nevezett.

Újgenerációs harcjárműveket és légvédelmi rendszereket vásárol Románia
Hirdetés
2026. június 02., kedd

Ahogy lejár a végzősöknek a tanév, máris kezdődik is az érettségi

Elkezdődött a beiratkozás a 2026-os nyári érettségi vizsgaidőszakra, a végzősöknek pedig június 4-én véget ér a tanév. A szóbeli vizsgák jövő héten, az írásbeli megmérettetések pedig június 29-én kezdődnek.

Ahogy lejár a végzősöknek a tanév, máris kezdődik is az érettségi
2026. június 02., kedd

Kelemen Hunor: még vészmegoldásnak sem jó Eugen Tomac miniszterelnökké jelölése

Kelemen Hunor szerint Eugen Tomac esetleges miniszterelnökké jelölése „még vészmegoldásnak sem” tekinthető.

Kelemen Hunor: még vészmegoldásnak sem jó Eugen Tomac miniszterelnökké jelölése
2026. június 02., kedd

Az AUR nem szavaz meg olyan kormányt aminek nem lehet a részese

A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) frakciói nem fognak bizalmat szavazni egy olyan kormánynak, amelyben a párt nem vesz részt – jelentette ki kedden Ștefăniță Avrămescu képviselő.

Az AUR nem szavaz meg olyan kormányt aminek nem lehet a részese
Hirdetés