
Fotó: Székelyhon
Több mint 12 ezer személy kapta meg az alapélelmiszerekre és meleg ételre költhető támogatás első, 250 lejes részletét, július elsejéig pedig ötszázezren használhatják már fel ezt az összeget a programhoz csatlakozott több mint 24 ezer üzletben – írja az Agerpres hírügynökség az európai beruházásokért és projektekért felelős minisztrérium hétfő esti tájékoztatására hivatkozva.
2022. június 21., 11:052022. június 21., 11:05
A tárca most hétfőn kezdte el feltölteni a 250 lejes összegekkel a már kézbesített szociális kártyákat. A minisztérium közleménye értelmében
Az utalványt a kézbesítéstől számított 7–10 napon belül töltik fel az első, 250 lej értékű részlettel. A következő részletek utalása azonban már egyszerűbb lesz, a kedvezményezettek 3–5 nap alatt hozzájuthatnak majd a támogatáshoz.
A Támogatás Romániának kormányzati program keretében biztosított szociális utalványok kibocsátásának és kiosztásának folyamata június 1-jén kezdődött el.
Több mint 2,5 millió kedvezményezett fog részesülni az összesen 3,1 milliárd lej értékű utalványokból, amelyeket részben az államkasszából, részben vissza nem térítendő uniós alapokból finanszíroznak.
Jogosultak a szociális támogatásra az 1500 lejnél kisebb összegű nyugdíjban részesülők,
azok a fogyatékkal élő személyek, akiknek a jövedelme nem éri az 1500 lejt,
azok a legalább kétgyermekes családok, amelyekben az egy főre eső havi jövedelem nem haladja meg a 600 lejt,
azok az egyszülős családok, amelyekben az egy főre eső jövedelem nem haladja meg a 600 lejt,
továbbá a 2001/416-os törvény alapján szociális segélyben részesülők,
valamint a hajléktalan személyek.
A kikézbesített kártyákat kéthavonta egyszer töltik majd fel, négy alkalommal (június-július, augusztus-szeptember, október-november, 2022 decembere és 2023 januárja). Az így kapott pénzt kizárólag élelmiszerek és meleg étel vásárlására használhatják a kedvezményezettek, az utalástól számított egy éven belül.
A kártyát a Román Posta munkatársai kézbesítik, és kizárólag a partner gazdasági szereplőktől származó élelmiszerek/meleg ételek vásárlására használható. A kártyákat kísérő levélben a kedvezményezettek megtalálják a használati utasítást (beleértve a PIN-kódot is), a partner gazdasági szereplők adatait és egy telefonszámot, amelyet probléma esetén hívhatnak.
A munkaügyi minisztérium minden újabb részlet utalása előtt frissíti a kedvezményezettek listáját, hogy ellenőrizze az esetleg bekövetkezett változásokat.

Bár június elsején hivatalosan megkezdődött a Támogatás Romániának kormányzati program által biztosított szociális utalványok kibocsátása, a gyakorlatban még a kártyák nyomtatása zajlik, amelyre majd a segély érkezni fog.

Június 1-jén kezdődik a Támogatás Romániának kormányzati program által biztosított szociális utalványok kibocsátásának, kiosztásának és a támogatás összegével való feltöltésének folyamata.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
szóljon hozzá!